Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nagyon gáz hogy 2 és...

Tényleg nagyon gáz hogy 2 és fél évesemnek alváshoz még kell a cumi?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom.. kb. 1 éve nem hasznàlja a cumit napközben, csak az alváshoz. Viszont alvásnál is csak addig van a szájában még elalszik utána kiköpi és pl. éjjel sem keresi. Egyik ismerősöm azt mondta szó szerint hogy jo nagy marha vagyok hogy engedem cumizni még, és ez gáz szerinte mert ő màr 1 évesen leszoktatta a cumirol a lányát. Szerinte ha most nem veszem el tőle akkor még ovis korában is cumizni fog. Szerintetek?
2014. okt. 28. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2014. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 éves, ő nem cumizik, hanem az ujját szopja. Nappal nem igazán, de alvásnál bizony bekapja. Ciki, nem ciki, ez van. Szerintem ha nappal nem lóg a gyerek szájából a cumi/ujj, de az alváshoz ellazítja, akkor butaság lenne erőszakosan elvenni tőle.
2014. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős lesz. Ő napközben is egyre többször kéri, nagyon nehezen vesszük rá h vegye ki a szájából. Fogorvos szerint is fokozatosan szoktassuk le, remélem menni fog,de piszok nehéz lesz! Oviba nem akarom h cumival járjon, az kicsit ciki. Bölcsiben csak alváshoz használja, napközben főleg ha itthon van.
2014. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem még sokkal kisebb a kislányom de módszeresen fogom csinálni, mint hugomnál. ő 3 éves volt mikor leszoktattuk róla. addig ő is csak időnként kérte már, ha nagyon nyűgös volt. aztán december 6-án jött a mikulás és rejtélyes módon a mikulás elvitte és helyette egy gömbölyű csomagot hagyott. mi elmagyaráztuk neki hogy a mikulás látta hogy ő már milyen nagy lány és úgy gondolta hogy már nincs szüksége a cumira, mert csak a kislányok cumiznak. aztán egy két hétig még kérte a cumit de mindig elmeséltük neki a télapós sztorit és lassan el is felejtette és mindig dicsekedett a barátoknak, rokonoknak hogy ő milyen nagy lány..

Ha csak alváshoz kell neki és akkor is kiköpi mikor elaludt nem sokáig fogja már használni szerintem. Most már mondogatni kell neki mikor kéri hogy ő már nagy lány és nincs rá szüksége mert a nagy lányok cumi nélkül is eltudnak aludni, és lehet hogy a mikulás vagy Jézuska el is vihetné azt a cumit.

Ez nálunk bejött..

elképzelhető hogy később is kéri majd ha lassan nem szoktatjátok le róla és elvileg a fogaknál van jelentősége ... könnyen fogszabályzó kellhet neki később.

az ujjszopás szerintem rosszabb mert az ujja mindig ott van, bármikor szájba tudja venni, volt egy ismerősöm aki 14 éves korában is az ujját szopta. szóval azt biztos nem hagynám mert arról sokkal nehezebb leszoktatni.

2014. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*de elképzelhető
2014. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az ujjszopás nem hagyás kérdése. Mit csináljon az ember egy 2 hónapossal, aki kiköpi a cumit és azonnal az ujját kapja be helyette?
2014. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 évesemnél közölte a fogorvos, hogy már van egy enyhe ív a fogsorában, jó lenne leszoktatni róla. Még aznap eltettük az összes cumit és azt mondtuk elvitték a manócskák, mert ilyen nagylánynak, aki már bölcsibe megy nem kell. 3 nap nem volt egyszerű, de aztán már amikor megkérdezte hol a cumi, meg is válaszolta magának, hogy : "manockak evittek, baba nagyjány". 1 hét után már nem is hiányolta. Csak elhatározás és következetesség kérdése szerintem, ha úgy döntesz, hogy elveszed.
2014. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a lányom,alvásnál még cumizik.Úgy döntöttem a gyermek pszichológusok véleményében jobban megbízok mint a szomszéd Mari néniében meg a többiében,és megvárom míg magától elhagyja.Ha én anno oda adtam neki hogy tudjon aludni,akkor nem fogom erőszakkal elvenni.Ha valaki cikiz emiatt,hát pont nem érdekel.Akkor én meg cikizzem azt,akinek nehezen lett szobatiszta a gyerek csak azért mert az enyém pont 2 évesen 2 nap alatt az lett? Ugyan már.Mindegyik gyerek más.Unokatesóm lánya már első osztályos,de sokáig szopta az ujját,néha még ma is.És akkor mi van? Semmi!

A felnőttek meg a cigit szívják abba nem gondolnak bele,de egy 2-3 éves gyerektől meg sajnálják a cumit,meg károsnak mondják.Csak nevetni tudok ilyenkor :D

2014. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem? Szerintem dönts úgy, ahogy nektek jó, ne úgy, ahogy az ismerősödnek. Nálunk könnyű volt leszokni a cumiról, és másfél éves kora előtt ez meg is történt, de a gyerekek nem egyformák, az anyukák sem, a családok sem, úgyhogy simán előfordulhat, hogy más körülmények között nálunk is másképp lett volna.


Most valaki a napokban újra felvetette ezt a cumi/cumisüveg témát itt ebben a kategóriában, azóta újra meg újra előjön egy efféle kérdés. Ezzel olyan jól lehet carrá pontozni egymást meg jól elmondani mindenkit ilyen-olyan anyának meg keltenni a lelkifurdit, jól egymásnak esni, hogy "bezzeg az én gyerekem", meg "engem ugyan rohadtul nem érdekel"... Jó kis téma :) olyan, mint a szoptatás, az abortusz meg a többi

2014. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!