Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos/hetes babák...

Pár hónapos/hetes babák mellett ti főztök vagy rendelitek az ebédet?

Figyelt kérdés
Nekem 3 hónapos a pici lányom és nem sok időm van mellette. Amikor bealszik akkor próbálok mindent megcsinálni, de azért ez nem sok idő. Valamint sokszor felébred, felsír és olyankor félbe marad minden. Így egész nap ugrálok mint egy mérgezett egér, hogy tudjak mindennek a végére jutni. Nagyon fárasztó. Magamra vagy pihenésre szinte semmi idő nem jut. Én csinálom rosszul? Ti hogy csináljátok? Gondolkoztam rajta, hogy legalább a kaját hozatnám és annyival is kevesebb lenne, de ugyanakkor meg itthon vagyok és kicsit túlzásnak tartom. Nem tudom...

2014. szept. 30. 15:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Én főztem.
2014. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Rendelj! Kicsit könnyíts magadon,ha megteheted!! Én is rendeltem és jobban volt időm másra is és a babára is! Van a főzésen kívül még mit csinálni egy háztartásban és úgy gondolom, főleg ahol baba van!!!
2014. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Mi most a második babánál fogunk rendelni a közeli menzáról mert kicsi a korkülönbség a gyerekek között és eleinte biztos képtelen leszek főzni a férjemnek és magunknak. 6-8 hétig tervezek rendelni, utána meg kell tudnom oldani...

Kisfiam születése után 3-4 hétig álltam hadilábon a főzéssel, utána kénytelen voltam össze szedni magam, nem volt sok időm a gyerek mellett de minden nap főztem valamit, volt hogy akkor főztem amikor a férjem hazaért.

2014. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Én főzök (és takarítok, mosok, vasalok...minden nap egy keveset, pár órát) Viszem a kicsit magammal pihenőszékben a konyhába, ott szemmel tarthat, ha ébren van. Egyszerű kajákat csinálok, ami gyorsan készen van, ma pl. lecsót. Délután van időm még egy órácskát aludni is. 4kor pedig megyek oviba a nagyobbikért.
2014. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

én főzök, hetente kétszer, max háromszor. nekem nem okoz gondot egymás után többször ugyanazt enni, a mélyhűtő tele a kertből szedett zöldségekkel és hússal, így vásárolnom sem nagyon kell. hét elején - szoptatás közben- az okostelefonon kinézek két-három receptet, vagy kigondolom mit akarok főzni, megveszi a férjem hozzá a cuccot. A gyereket délelőtt beteszem a pihenőszékbe (2 hónapos) és neki állok főzni. Egy fél órás kaját, pl. főzeléket azonnal el tudok készíteni, mondjuk húst körettel 2 - 3 részletben. ezeken a napokon más házi munkát nem csinálok, maximum mosogatás, teregetés.


Egyébként úgy néz ki a hetem, hogy a 7 napból egy nap takarítás (szintén több részletben) egy nap kertészkedés, egy nap egyéb házimunka, 3 nap főzés, két nap pihenés. persze ezek mind úgy, hogy csak akkor, amikor a gyerek épp hagyja :)


2 hónapos most, nappal 2-3 órát alszik...a körforgóval és a pihenőszékkel tudom lekötni annyi időre hogy bepanírozzam a húst, vagy elkészítsek egy adag párolt zöldséget.

2014. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
Én főzök, a két gyerek között 2év 3 hónap hónap van!
2014. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
8%

Szia kėrdeõ,hàt egy kicsit melepõdtem amit irtál,ugyanis 3 honapos a pici alltalaban eszik alszik,nos azt ne mond hogy egesz nap fogod??vagy ha valaki foz egesz nap nem kell a fozes mellet sem allni, es rà adàsul csak 1 gyerekrol van szô, mi lesz ha lesz kov. Baba rgyiket suloba bordod a masikat bolcsibe stb.. ezt hogy fogod megoldani???

Szerintem van idod csak tul el vannak a mai anyukak kenyelmesedve!!!

En gyerekek kozt is el tudom vegezni a mindenapi tendomet sot delutanra meg egy kis jatszasra is van idöm !!

Ha van egy kisbaba az nem betegsedet jelent,csupan odafigyelest ha nem megyen mind2 egyszere akkor kesobbi nagyobb pfoblemakkal sem tudsz megbirkozni.

Es ott a ferjed gondom a gyerek apukaja aki dolgozik akki ara vagyik a munka utan hogy haza erjen a kis csaladjahoz es a felesege finom vacsival varja... nem pedig az hogy mrg fozni sem foz miota gyerek sxuletett,nem szabad elhsnyagolni a ferjedet sem... idot kell szakitanod a gyerekedre a ferjedre *sexre* es a haztartas vezetesere is persze magadra is. Probald az idodet te sajat magad beosztani!!

2014. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
Én nem főztem, én sem tudtam volna, hasonló okok miatt, mint te. Meg jó adag para, depi is volt mellette, mindegy. A nagyszülők sokat segítettek kaja ügyben. Ha ők nincsenek, akkor tuti én is rendeltem volna egy ideig. Majd érzed, amikor már van időd, energiád, kedved a főzésre. Kicsi gyerek mellett tényleg nehéz, vagy legalábbis némelyikünknek. Valaki akár 3 gyerek mellett is toppon van, de ettől mi nem vagyunk rosszabbak, rosszabbul szervezők, csak nekünk több idő kell a belerázódásba. Na meg a gyerek is meghatározza. Az én lányom pl. még újszülött korában sem aludt többet egy huzamban fél óránál. Komolyan, bármit csináltam. Persze kinőtte, mára már 2-3 órát is lenyom ebéd után (1,5 éves). De emlékszem, tavaly loptam én is az időt mindenre. A főzés lett volna az utolsó, amire ráértem volna. Szóval nem túlzás amit érzel, gondolsz.Hozasd a kaját, ha megengedhető nektek. :)
2014. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

Rendeltünk, de nem a hagyományos módon. A szomszéd lány htb, imád főzni, jól is tud, kis aranyos, egyszerű teremtés. És főz nekünk is, már mióta odaköltöztünk, mi meg szívesen kifizetjük, hiszen látom, hogy tiszta helyen, jó ember készíti és mikből.


Én sosem főztem (vagyis csak ilyen krumplit, rizst), mindig étterembe jártunk enni vagy rendeltünk jó helyekről, szóval ugyanaz maradt, csak kicsit háziasabban.:)

2014. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Egyél nyugodtan rendelt kaját,ha valaki beszól edd meg Őt is!:)
2014. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!