Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy végzitek el a házimunk...

Ti hogy végzitek el a házimunkát egy 6 és fél hónapos baba mellett?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból. Minden érdekel. Mert én nem tudom. amikor ő pihen és is pihennék, mert a 3*30 perc semmi. Amikor végre kitakarítok egy helyiséget, a másikban ugyanolyan kupi van és ez egy ördögi kör.

2013. márc. 6. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Én még egyetemre is járok mellette. Minden akarat kérdése. Nem pihenek, amikor ő. Reggel beágyazom, beindítom a mosást, elmosogatok, az ő cumijait, üvegeit sterilizálom, addig ő játszik. Porszívózni, port törölni tudok, míg ébren van. Felmosni is akkor szoktam, mikor ébren van. Felsöpörni, teregetni, kimosott ruhákat eltenni, amíg alszik. Főzni férjem szokott. Ha én főzök, kiviszem magammal pihenőszékben, de azt nem bírja sokáig. Tanulni meg este tanulok, mikor lefektettük. Legalább 2 x kel éjszaka is...
2013. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is 6 és fél hónapos a babám, de nagyságrendekkel több szabadidőm van, mint amikor dolgoztam és akkor is rend volt és akkor is minden nap volt főtt étel, mint most is. Én is járok mellette egyetemre is, illetve inkább csak tanulok és vizsgázni megyek, mert órákra csak szombaton tudok néha bemenni, mert a férjemen kívül nincs segítségem.

Én úgy vettem észre az ismerős kismamákon, hogy ott csúsznak el, hogy sokáig alszanak reggel. Én fél 6-kor kelek, mint amikor dolgoztam és nem alszok napközben sem.

2013. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképpen. Egy előnyöm van, hogy rendelem a kaját! Nekem az a segítség :)

Szóval reggel, amíg még ébredezik a kicsim és eljátszik egyedül, addig gyorsan beágyazom, vasalok, mosok, porszizok. Amíg aszik kiteregetek, felmosok, törölgetek, wct súrolok, ha kell, mindent délelőtt. Délután, amikor alszik, netezek (mint most is), lepihenek, rendet rakok, ami délelőttről maradt, vagy ha felkel is tudok rendet rakni, úgy mondókázom, énekelek neki, hogy közben haladok :)

De mondom, nekem nagy könnyebbség, hogy nem kell főzni...

2013. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellette, hanem vele:D, ha nyűglődős nap volt, akkor irány a hátam kendőben vagy mei tai- ben és lehet csinálni a házimunkát. Mire végeztem rendszerint be is aludt, így tudtam én is pihenni, kikapcsolódni(illetve a vegyszeres melót gyorsan megcsinálni és utána ejtőzni).
2013. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen. Reggel mikor felkel én még hagyom az ágyában, felöltözök, beágyazok.

Akkor felkel Ő is, felöltöztetem stb. kiviszem magammal a nappaliba, ált. a játszószőnyegre. Akkor elkészítem neki a kaját tízóraira, az ebédhez előkészülök, reggelizek. Kb. fél- 3/4 óra. Utána Ő is eszik (reggel anyatej). Játszunk, mondókázok neki stb. de közben ha az ebédre figyelek stb. addig lerakom. Mikor ébren van simán mosok, teregetek, porszívózok... akármit. Ha ezeket megcsináltam ott vagyok mellette. Sokszor el van 15 perceket úgy hogy rám sem néz, akkor ideülök internet elé egy kicsit stb.

Amikor leteszem aludni akkor ált. pihenek, tévézek, befejezem ami elmarad.

Sokszor kiviszem a konyhába magammal az etetőszékbe, nagyon szereti nézni amikor ott ügyködök.

Eddig egész jól megoldottam, bár Ő nagyon jó gyerek, mindent meg tudok mellette csinálni.


Délelött alszik 1-1,5 órát, délután 2x30perceket kb.

2013. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hónapos. Házimunka alatt a hátamon van kendőben, közben magyarázom neki, hogy mit csinálok, énekelek közben. :) Így egész jól elszórakoztatom őt (és magamat is), és tök jól elvagyunk. Ha nem igényli annyira kendőt, akkor a pihenőszékbe rakom valahova mellém, és úgy magyarázok neki. :)
2013. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel felkel, reggelizik. Utána felöltözünk, én is reggelizek. Kb 8-ra kész vagyunk, berakom a mosást (ha épp van), előkészülök az ebédhez, addig ő játszik a szőnyegén vagy mászkál körülöttem a konyhában. Utána sétálunk, elalszik. Elkészítem az ő kajáját, meg az enyémet is. Ebédelünk. Délután játszok vele, ha úgy látom, elvan magával, feltakarítok, vagy port törlök, minden nap mást. Utána délután mikor szundizik, vagy én is szundizok, vagy kertben vagyok(akkor ő kint a babakocsiban alszik).

Közben mikor megéhezik adok Neki enni. Este 7 körül fürdik, 8 körül alszik. Ha maradt még házimunka megcsinálom, ha nem akkor pihenek.

Ha minden nap megcsinálsz vmit, akár 20-30 perces melót, sokkal kevésbé lesz kupi.

Nagytakarítást hétvégén csinálok, mikor itthon van nappal az apja és vigyáz rá!

2013. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elismerésem anyukák!! :)

Pedig én is annyi helyről hallom, hogy baba és gyerek mellett nincs rend és tisztaság...

Hát szerintem is van...

Én pl az egy hetes baba mellett sütögettem meggyes piskótát, és főztem is. Pedig anyum a szomszédban és ha engedtem volna, segített volna, amiben csak kell, de én túl önálló vagyok és voltam is... :D


Nekem még kutyám is van, és Őt is viszem egy nap 2x sétálni, egyszer pedig a férjem, plussz kétszer a babával is megyünk játszótérre már, hogy jó idő van.

Én is úgy csinálom, hogy reggel, pelenkázás, öltöztetés, majd amíg Ő is jobban eljátszik csendben, egyedül, addig takarítok, szinte minden reggel felporszívózok, felmosok, ha kell beteszek mosást, teregetek, felteszem az ebédet, ágyazok, öltözöm, sminkelek, és megcsinálok szinte mindent, amit kell, mert így az egész délután a miénk. :) Az alvásidő meg az enyém. :D Akkor ebédelek, alszom, TVzek, stb. :)


Kicsit néha bánt is a lelkiismeret, hogy mindent csinálhatnék akkor is, amikor Ő alszik, de nekem kell az az idő magamra és az esték is, amikor már fél 8 kor szundizik, szuper, hogy az apukájával és magammal is tudok foglalkozni... Egész álló nap, folyamatosan nem tudnék kreatívan foglalkozni Vele... Ti hogy vagytok ezzel?

2013. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elismerés tőlem is! annyit gondolkoztam és sok jó ötleteket adtatok. Átgondolva az egészet az itt a legnagyobb baj, hogy túlságosan maximalista vagyok és mindenhol tükör tisztaságot akarok csinálni, ezért nincs időm a többire és mindig a legjobbat, inkább lazábban kellene ehhez hozzáállnom és megtalálni az egyensúlyt.Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 7. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!