Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány órát lehet egyedül ESTE...

Hány órát lehet egyedül ESTE 4 ilyen korú gyerek?

Figyelt kérdés

12, 11, 9, 8 évesek. Ráadásul fiúk, tehát késõbb érõek és elevenebbek, mintha lányok lennének.

A nagyobbak korábban, a kicsik 4re otthon vannak.

Az anya egyedül neveli õket (özvegy), sokszor sokáig dolgozik. Mégis heti hány alkalommal, mennyi túlóra elfogadható szerintetek? Mennyi a már sok?



2014. okt. 29. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
En ekkora gyerekeket max felorara hagynek egyedul. A legnagyobb sincs meg 14, ha barmi tortenik, anyukat feljelentik kiskoru gondatlan veszelyezteteseert
2014. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ekkora gyerekektől elvárható, hogy minimum egy vajaskenyeret teával el tudjanak készíteni, a korábban készített kaját mikróban megmelegíteni maguknak. Szóval éhen biztos nem halnának.

Ugyanakkor az anyukának érdemes lenne a gyerekek lefekvési ideje előtt 1-2 órával (minimum) hazaérnie, ellenőriznie kell, hogy rendben felkészültek a másnapi órákra, illetve erősen ajánlott a közösen eltöltött idő is, beszélgetések.

2014. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném:

Szomszéd néni átnéz

Étel van, tudnak melegíteni


Így hány óráig? 5-6-7?? Heti 2-3 alkalom?

2014. okt. 29. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
én azt írom, hogy semennyit. na jó, mondjuk 5ig, de tovább nem. a 8-9 éves még kicsi ahhoz, hogy esténként 2 gyerek vigyázzon rájuk, szerintem 4 ilywen korú fiú inkább húzza egymást a hülyeségben. de persze te tudod mennyre jól neveltek, szófogadóak, stb.
2014. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
5-6-7 órát egyedül hagyni gyerekeket?? Felelőtlenség. A szomszéd néni szükség esetén jól jöhet, ha előre nem látott oknál fogva el kel rohannod valahova, de a felelősség nem őt terheli, sem szerintem, sem a bíróság szerint, ha netán bármi baj lenne.
2014. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én ha magamra gondolok vissza, akár 6-7-ig is egyedül hagyhattak volna. Bár nem tudom 4 fiú mellett-között mennyire áll a bál. Nekem még ovis a fiam, de gondolom tanulniuk is kell még otthon a gyerekeknek, arra ki és mikor figyel?

Azért a gyerekeken kívül még egy anyának ott van a háztartás is, arra mikor van ideje? 5 emberre már csak mosni mekkora munka!

Azért neki sem lehet könnyű. Nem tudom a pontos körülményeket, de gondolom nem tudja megoldani máshogy, élni meg csak kell valamiből.

2014. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerek és családfüggő. Van aki hat évesen már elég felelősségteljes hogy otthon maradjon, a másik meg 10 évesen is önveszélyes. Nem lehet általánosítani.
2014. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy mennyit változik a világ...

Minket anno többször is otthon hagytak (pl bevásárlás miatt ahova nem vihettek magukkal anyuék (Metro)), 7 évesen már én vigyáztam a 4-5 éves öcsémre. Sőt, 6 évesen én vittem az oviba ami a házunktól kb 1km-re volt.

Ha otthon hagytak minket, vagy későn értek haza, mindig gondoskodtak ételről, melegíteni mi is tudtunk. Mondjuk nálunk nem heti 4-5 napról volt szó, max heti-két heti 1-2 nap.

Én úgy gondolom, hogy heti 2-3 nap belefér úgy hogy este fürdés előtt legalább 1-1.5 órával hazaér az anyuka.

2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!