Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen karácsonyi díszeket...

Milyen karácsonyi díszeket raktok kisgyereketek első/második karácsonyfájára?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Azokat a díszeket, amit a karácsonyfára szoktunk tenni más éveken is.
2014. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

A gyereknek nem állítunk külön fát, a családnak közösen van egy.

Arra meg azokat a díszeket tesszük, amiket máskor is.

2014. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
ugyanazokat, mint máskor. Viszont magasabbra tettük a fát, hogy a gyerek ne boríthassa fel.
2014. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy valaki is úgy értelmezi hogy a gyereknek külön karácsonyfája lesz.

Hanem pl. milyen anyagból.

2014. okt. 29. 21:35
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
milyen anyagbol kéne? Szerintem senki nem érti ezt a bugyuta kérdést.
2014. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hát mondjuk még ha kicsi, akkor mindegy is, babánk 7 hónaposan látott először karácsonyt, azt hittük "sejhajra esik" de szinte csak legyintett a csilli-villi csodára.


most, hogy másfél éven túl lesz, már lesz nagy szájtátás, nálunk az lesz a lényeg most, hogy JÓ MAGASRA TEGYÜK FEL A FÁT :) :) aaaz tuti :)


ha szeretnél kreatívoskodni, de közben bio/gyerekkompatibilis lenni, a legjobb, ha ártalmatlan díszeket használsz...


szárított narancskarika

aszalt almakarika

aszaltszilva

saját készítésű mézeskalácsok

és ami nagyon szép is, meg jó móka fűzni; pattogatott kukorica fűzér


nem ehető, de "rongálható" és balesetmentes díszek:

lehet a hagyományos papírfüzér (színes papír csíkok láncba fűzve)

hópihe asztalterítő technikával kivágva


stb.


de valóban még kicsinek elég, ha nézik a karácsonyfát, az is nagy élmény (vagy mint nálunk - nem nagy ügy) a látvány :)

2014. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére praktikus díszeink vannak gyerek szempontból, mivel tobozból, dióból vannak készítve.

Aranyfestékkel befújtam, ragasztópisztollyal ragasztottam hozzá műanyag leveleket, tűleveleket, bogyókat, virágokat, nem csicsásat kell elképzelni, szép ízléses.

Mellé boa és égősor van, valamint pár festett fadísz.

Szeretem a természetes díszeket és ezek legalább nem is törnek.

2014. okt. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A fiam 11,5 hós lesz karácsonykor.

Van sok sk díszünk fából, papírból ami nem törik, vannak fém és műanyagok, ezeket fogjuk feltenni. A nagy üveggömböket szerintem kihagyjuk idén ;)

Én nem fogom feltenni a fát, nem is tudnám mert padló-plafon méret. Majd vigyázunk, ahogy máskor is.

2014. okt. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En feldiszitettem mindig a szokasos modon annyi kulonbseggel hogy a torekeny diszeket feljebb raktam ahol nem eri el es alulra tettem a nem torekenyeket. Soha nem rantotta magara a fat bar egyszer sikerult kismotorral berongyolnia a fa ala a fanak meg a diszeknek nem lett baja csak a ferjem draga ajandek itala ment ripityara. O meg vessen magara mert mondtam hogy tegye el onnan mert nem lesz jo helyen :-)
2014. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mindenfélék, vannak papírból, szalmából, csuhéból készültek is, anyagból varrtak is meg cérnából horgoltak, de ugyanúgy megvannak a régi üveg(?) gömbök meg kristályszerű díszeink is vannak.

Amúgy tényleg úgy van, ahogy a 6. válaszoló írta, első karácsonyfa még nem igazán érdekli őket. Az enyém már majdnem egy éves volt, egyszer kellett csak odavinni a fához, mert meg akarta fogni a gyertyát, utána nem érdekelte egyáltalán (a sütistálcák annál inkább :D )

Második karácsonyán mi nem raktuk magasra a fát, inkább direkt úgy, hogy ő is elérje, jól szemügyre tudja venni (persze jól rögzítettük, hogy ne tudja magára rántani). És tényleg akkor már sokkal jobban érdekelte, még a nyáron is emlegette, hogy hol volt a karácsonyfa. Néha megpróbált lecsenni róla 1 neki tetsző díszt, de mindig megmondtuk, hogy nem szabad. Aztán felfedezte, hogy a csokipénzek a fán ehetőek, utána már csak azokat vadászta :D

2014. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!