Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy folyton csak idétlenkedik a kortársaival?

Figyelt kérdés
4 éves a nagyobbik fiam, igazából nem mindenkivel idétlenkedik,mert van egy barátja,aki erre nem vevő,na vele gyönyörűen eljátszanak.Alapból ügyesen játszik,tesójával is,feltalálja magát,kreatív,oviban sincs rá panasz,viszont játszón ha összefutunk ismerősökkel,szinte folyton idétlenkednek...rohangálnak,kiabálnak,és néha elfajul a dolog,rugdosódnak(fát,falevelet).Ami jobban aggaszt,hogy ha vki átjön,vagy átmegyünk ott is ez megy 5 perc játszás után,ált. egymást hergelik és nem tudom mit csináljak vele...ne menjünk sehova,mert itthon elvan????
2014. nov. 4. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Párom lánya ugyanezt csinálja csak Ő 6 éves. Nála mindig is ez volt, ha itthon vagyunk teljesen kezelhető, egy tündér, de ha társaság jön, vagy mi megyünk nagyszülőkhöz stb nem lehet "lelőni" és kezd ilyenkor szemtelenkedni is. De csak ha más is ott van, mintha "égetni" akarna, vagy nem is tudom. Ha itthon vagyunk akkor semmi baj vele, szerintem ez legtöbb gyereknél így van. Olyankor jobban elengedik magukat. Oviba is ugye fegyelmezik az óvónénik, meg ha belegondolok mi is kiskorunkban ezt csináltuk unokatesómékkal ha össze voltunk eresztve csak ökörködtünk. Szerintem örülj neki, hogy ilyen eleven, játékos gyerekek és nem egy sarokban csendben sakkoznak:)
2014. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit vársz egy 4 evestol? Igazi kis eleven rosszcsont. :-)

Szerintem inkább ilyen legyen, mint megüljön egyhelyben a padon, vagy olyan szégyenlős legyen hogy a szoknyád mellől ne merjen elmenni.

2014. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

persze,ez így van, örülök,hogy aktív, eleven gyerek, csak azért sokszor kiborít,hogy nem hajlandó lenyugodni...mikor eljövünk valahonnan,vagy elmennek a vendégek,akkor meg bocsánatot kér amiért butáskodott...:/

de gy kicsit megnyugtat, hogy első válaszolónál a 6 éves is ilyen:)

amúgy ha nagyobb gyerekkel játszik,vagy olyannal aki erre nem vevő,akkor tök nyugis...

2014. nov. 4. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Az en lanyom 5 evesen meg rosszabb, pedig lány. Még bocsánatot sem ker ha bután viselkedik, mert nem ismeri be. Oviba kisangyal, itthon nagyon rossz, es máshol is idetlenkedik. Azzal is kiborit, amikor halandzsazik mint egy másfél eves beszélni tanuló baba, nagylanyok társaságában persze o is eloadja a komoly csajt.
2014. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm,azért most tényleg megnyugtattál :)

amúgy én is azt veszem észre,hogy olyan könnyen lemegy a 2 éves öccse szintjére...ami itthon nem baj,jobban kordába tartom talán őket,meg sokat nevetnek együtt,de máshol már hogy is mondjam..."cikisebb" mikor ilyen idétlen...

2014. nov. 4. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:

bocsánatot kér mert rohangál és kiabál a játszón???


nekem 5 éves a gyerekem, imádom mikor a kis barátaival rohangálnak a játszón, kergetőznek, versenyeznek ki ér először a csúszdához, közben kiabálnak, sikongatnak, vihognak :) faleveleket is rugdosnak... imádom nézni őket, olyan egészséges, eleven gyerekek :D

ha ezért bocsánatot kérne, biztos aggódnék :D hisz ezért megyünk, hogy kitombolja magát, lemenjen a napi feszültség, mozogjon és jól kifáradjon :)

soha nem irigykedtem a "leteszem a homokozóba és 3 óra múlva felveszem" gyerekekre, persze ők is cukik, de kell a hancúr, szerintem ez nem butaság, főleg 4 évesen! :)

2014. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én hatéves fiam is ilyen :). Már lassan félek vendégeket hívni. Ha jön valaki, akkor produkálni akarja magát, pörög, idétlenkedik és közben remekül szórakozik.Húzza magával az öccsét is. Ha beérünk az oviba a haverokhoz, akkor szintén gurul a gyógyszer. Emellett egy kiemelkedően okos kisfiú, aki képes órákat úgy játszani, szöszmötölni (akár az öccsével kettesben is), hogy hangját nem hallom. Ha fontos, hogy jól viselkedjen valahol, akkor én előre megbeszélem vele és kilátásba helyezek valami jutalmat. (sütizés, plusz mese stb) kb 50%-ban beválik. :)
2014. nov. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is megy az idétlen ugri-bugri, a bla-bla-bla a haverokkal az oviban, mint akinél elmentek otthonról, úgy tűnik, ha ezt csinálják. Idegenek előtt néha cikinek érzem, de majd elmúlik, kinövi.

Ezt a rugdosódást nem tudom, mert nekünk csak az oviban van barátja, a játszóra is ritkán járunk, ott meg szépen eljátszik, ha akad kisbarát ott.

Megy a kakaskodás nálatok nem? Szerintem menjetek a barátokhoz, csak meg kell beszélni vele, meg a kisbaráttal is hogy egymást ne bántsák.

2014. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom..nekemi s egy ilyen 4 éves fiam van de én még ezen nem aggódtam!

Hát mikor és hol eressze a ki a fáradt gőzt ha nem otthon meg kint a játszón???

Gondolj bele,oviban elvárások vannak,nem rohangálhatnak,nem hagoskodhatnak,most gyere enni,most feküdjél le stb megfelelni megfeleni megfelelni...hát had tombolja ki magát valamikor,ne maradjon benne a sok feszültség mert ők még másképp vezetik le mint mi felnőttek!

Az ém 4 évesemnke is van egy 2 éves öccse és ő is néha "leereszkedik" babásba és olyankor hihetetlen boldog vagyok,hogy eltudnak hülyéskedni,marháskodni egymással.

A nagy semmin képesek akkorákat nevetni,hogy csak lesek!


Én imádom és nem gondolom hogy aggódnom kéne!


Ja őhozzá is szokott 1-2 ovis kisbarátja jönni,olyankor ő is valahogy kifordul magából,pörög ezerrel de sztem olyankor a nagy öröm buzkolkodik benne...utánna ő is lenyugszik!

2014. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm,igazából nem is annyira aggódom,csak nem tudtam,hogy ez általános korára jellemző jelenség,vagy csak nálunk van-e?de így most azért megnyugodtam:)köszönöm mindenkinek a választ!

kakaskodás amúgy nincs mással,nem azért rugdos,hogy fájdalmat okozzon,csak úgy "poénból".

2014. nov. 5. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!