Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Nálatok...

Kisgyerekes anyukák! Nálatok minden ebéd végén van desszert?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam, jó étkű, az ebéd általában levesből és főfogásból áll. Régebben, míg nem ehetett tejtermékeket /allergia miatt/ valami kekszfélét rágicsált desszert gyanánt. Az allergiát kinőtte, nagyon rákapott a túrórudira. Napi többször is kéri. Ebéd után szoktam adni Neki, valamint néha uzsonnaidőben is. Félek, higy sok lesz, nem akarom nagyon édesszájúnak nevelni, eddig ez nem volt jellemző.

Ti milyen desszerteket adtok az ilyen korú gyermeketeknek?


2014. nov. 7. 12:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Én inkább ezeket adom mint a bolti "vackokat"
2014. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek, nagyon hasznos válaszok érkeztek. A 10. Válaszoló írta jól, eddig az ilyen finomságok a tilos kategóriába estek, most viszont rákapott a tejes édességek ízére. Ez kb. 2 hete tart, előtte gyönyörűen megette a gyümölcsöt a főétkezések között. Még büszke is voltam:-), hogy nekünk nincsenek gyümölcs-, zöldségevési problémáink. Most viszont a gyümölcsök háttérbe szorultak, szabályosan menekül, ha banánnal vagy mandarinnal /a korábbi kedvencei/ kínálom.

Szerintetek egy kis sült banán vagy alma mézzel lecsurgatva /nagyon enyhén/ mehet? Ízlene Neki vajon? Mézet még nem adtam Neki, félek ettől a botulizmustól.

Na, megpróbálom visszaterelni az étkezését a megszokott mederbe! Egyébként mi a baj a túró rudival? Túróból és étcsokiból áll, alig édes, szerintem kevés cukrot tartalmaz. Szerintetek? A többi bolti vacakkal kapcsolatban egyetértek Veletek, azokat nem is kapja, néha a Nagyija hoz Neki müzliszeletet. Én itthon baranacukrot használok, nagyon keveset, lisztet is alig, szval próbálom egészségesen. Egyedül a túró rudi és néha a müzliszelet a kilengés. Ja, imádja a házi lekvárt, azt is szokott uzsizni kis zsemlével.

Még egy kérdés: itt többeknél olvastam, hogy nem adtok levest ebédre. Ennek mi az oka? Az én fiam levesrajongó. Mindenféle levest megeszik.

Kérlek, írjatok. Nagyon érdekelnek a gondolataitok. Köszi.

2014. nov. 7. 14:04
 13/19 anonim ***** válasza:
Túró Rudi és Túró Rudi között is nagy a különbség. Nem mindegy hogy a 40 FT-os "túrókészítményből" állót veszed, vagy a Cserpeset, amiben nincs semmi adalékanyag. Érdemes egyszer időt rászánni és végigolvasgatni, mik vannak a Rudikban.
2014. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jó, hogy említed, kedves 13-as, a Cserpeset. Alattunk van egy pékség, amely Cserpes-tejkészítményeket árul, hát tényleg más íze van annak a rudinak. Na, ennek utánanézek! Köszi.
2014. nov. 7. 14:32
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

A Cserpes nagyon jó, de hasonlót is tudok ajánlani, ami minőségben és ízben is kb ugyanez a kategória: Túró Juci és Túró Gyuri (hülye nevük van XD )

[link]


Amúgy ha most odafigyelsz, még megelőzheted, hogy teljesen rákattanjon... az újdonság most csábító, de szerintem is kezdd el picit leépíteni apránként!

2014. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es! Milyen a tökös sütid? Esetleg recept?

Ebéd után nincs édesség nálunk mert nem bir már enni. Inkább uzsira nálunk is. Kizárólag házi. Mert sok 4féle ételallergiája van a 2,5 évesemnek.

2014. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Tökös süti:

Kb 40-50 dkg megsült tököt 25-30 dkg cukorral két egész tojással habosra keverek majd kb 30-40 dkg lisztet 1 csg sütőport hozzákeverek és annyi tejjel engedem föl,hogy egy lágy masszát kapjak(ez kb 2-3 dl tej)

180-200 fokos sütöben kb 30-40 percig sütöm!


Azért írtam kb adagokat mert én nem méregettem,öntöttem,zúdítottam bele mindent csak úgy találomra a végeredmény a lényeg,hogy lágy masszatésztát kapjunk!


Vittem be a 4,5 évesem ovicsoportjába,azóta minden nap hív egy anyuka,hogy adjam meg a receptjét...ja és az óvónők is elkérték már olyan finom!

A lényeg hogy a tököt meg kell sütni előre,volt amikor nyersen belereszeltem a tésztába de emígy finomabb!


próbáljátok ki isteni finom.

2014. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet. Jól hangzik!
2014. nov. 10. 13:13
 19/19 anonim ***** válasza:
Kszi szépen ! Kipróbálom.
2014. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!