Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele, ha nagyon...

Mit csináljak vele, ha nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem rég kezdte az ovit, és egyre szemtelenebb itthon is, az oviban is. Minden nap csinál valami hülyeséget ott, ami egyáltalán nem jellemző rá, verekszik, rugdosódik, stb. Teljesen megváltozott. Eddig elég volt rászólni, ha valami nem kívánt dolgot csinált, de most nem fogad szót, hiába mondom erélyesen. Itthon nem viselkedik igazán így, csak az oviban csinálja, pl. öltözéskor látom is, és mondják is róla. Semmivel nem tudok rá hatni, nem érdekli a büntetés. A legrosszabb az, hogy minden nap panasz van rá, már rettegve megyek érte. Olyan hülyén hangzik, amikor magyarázom, hogy ő nem is ilyen. Gondolom, mindenki ezt mondja...de tényleg nem ilyen és nem akarom, hogy rossznak könyveljék el. Hogyan büntessem az oviban elkövetett dolgok miatt otthon? Ezt nem tartom jónak igazán, de ráhagyni se szeretném. Van valami ötlet, tapasztalat?
2014. nov. 7. 13:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam a héten, de eddig nem hozott változást (a jutalom). Talán lassan.
2014. nov. 7. 15:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is a jutalmazást akartam írni!

Szerintem se büntesd mert az már okafogyottá válna!

Egyszerűen tudatosítsd magadban azt hogy,valószínű ő most így adja ki a feszkót az új hely miatt meg hogy kevesebb figyelem jut rá de ezért nem te vagy a hibás,nem te neveled rosszul főleg hogy otthon nem ilyen!

Én azt tudom mondani,hogy a problémát ott helyben azonnal oldja meg az óvónő!Végül is ezért kapja a fizetést ez a dolga!!Most ő hiába panaszolja el nap végén neked minden nap,hogy Pistike ilyen olyan rossz dolgot csinált te mit tudsz tennio??

Ok otthon beszélgessetek sokat,bíztasd arra hogy jól viselkedjen stb de ezt ne érezd a te hibádnak!

Meg hogyha túlságosan rápörögtök,túlságosan ez a központi téma akkor lehet már csak juszt azért is csinálja a rosszasságot!


Szóval kitartás!Az óvónővel meg beszél meg hogy ott és akkor büntesse ha rosszat csinál ne rád zúdítsa nap végén!

2014. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazad van. Szólni fogok, hogy büntesse meg ott azonnal. Csak olyan rossz érzés...
2014. nov. 8. 10:28
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom írtak-e már hasonlót, nem olvastam végig, de szerintem ne megbüntetni akard hanem biztosítani hogy levezethesse ezeket a dolgokat... Ha verekedne vagy rugdosódna akkor mondd hogy ne másokat bántson, hanem szerezz neki egy boxzsákot, vagy csak adj neki egy párnát hogy azt püfölje:) Vagy ágyon ugrálás helyett trambulin stb. stb.
2014. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, heti 2x sportol, és van a kertben trambulin is, sok időt is tölt velem. Ne úgy képzeld el, hogy verekedős, ő nem agresszív tényleg, pont ez a fura. Inkább úgy látom, utánozza a többit, a nagyokat. És persze mindig őt látják meg...

Mindegy, most már csak lesz valahogy.

2014. nov. 9. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!