Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3 év vagy 4 év a...

Akinek 3 év vagy 4 év a korkülönbség a két gyerek közt, hogy reagált a nagy a kicsire? Miket mondtatok neki?

Figyelt kérdés

Pl a terhesség alatt mondtatok a szokásos "baba nő anya pocakjában"-on kívül mást, olyanokra gondolok hogy nagyon fogjátok egymást szeretni, stb?

Miket csináltatok annak érdekében hogy ne érezze magát mellőzve a nagyobb? A nagyobb alaptermészete mennyire változott meg miután megszületett a kicsi?


2014. nov. 9. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
3év9honap van a 2 lanyom kozott. Mar nagyon koran megmondtuk neki hogy kistesoja lesz, 6 hetesen. Muszaj volt, mert megeroltettem magam 1x mikor megemeltem ot, es ettol verezni kezdtem. Innentol kezdve 6het szigoru fekves volt, ezert muszaj volt elmindani, hogy azert nem emelem fel es azert nem jatszom vele fogocskat meg hasonlokat, mert vigyazni kell a picire. Nagyon nagyon varta onnantol kezdve, egy kikotese volt, hogy neki lany kell, fiu nem kell. Ezen is izgultam par hetet, de szerencsere lany lett. minden nap megkerdezte hogy megszuletett mar? Feltem is nagyon hogy mit mondok majd neki, hogyan erti meg ha neadj isten elmegy a baba. De szerencsere ez nem tortent meg. Sokat kerdezoskodott hogy milyen lesz a pici, meg folyton olyanokat. mondott hogy o majd fogja ringatni meg meset olvas, odaadja a cumit ha sir,stb stb. Most a kicsi mar 15 honapos, de imadjak egymast. A nagy tenyleg sokat babusgatta mar az elso naptol kezdve, mindig nyugtatja ha sir es olyankor probalja elterelni a figyelmet. Konnyen es hamar meg is nyugszik vele egyebkent. Sokat birkoznak, sok az oleles a puszi, es a kicsi rengeteget tanul a nagytol, mert mindig ot utanozza, legyen az karate mozdulat vagy cicanyavogas. Igazi jo testverek.
2014. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Még ugyan én nem szültem meg a kistesót, de a kérdés egyik felére tudok válaszolni. Szinte minden nap téma nálunk a kistesó. Úgy gondoltam, minél többet beszélünk róla és minél jobban szinte már ideképzeljük, annál könnyebb lesz elfogadnia a nagynak, ha már megszületik. A témát persze nem erőltetem, van, hogy nincs kedve erről beszélni, de legtöbbször lelkes a nagy. Régebben egyszer-kétszer meghallgathatta a magzati szívhang figyelővel a babát-nagyon régóta nem vettem elő, csak addig kellett, míg nem éreztem a mozgásokat. Aztán próbáltam kapcsolatot teremteni közöttük azzal, hogy odatettem nagytesó kezét a pocakomra, most már meg látja is a mozgásokat. Nagyokat néz, mit össze hullámzik a hasam és hogy mikor megérinti a kis dudorokat, milyen kemény. Mindig azt mondja, hogy ott a buksija. Beszél hozzá, néha, ha valami finomságot eszik és megkínál, én meg azt mondom, hogy köszönöm nem, kitalálja, hogy kistesó azt mondta neki, hogy ő kér, így kénytelen vagyok egy falatot kérni, és azután odahajol a pocakomhoz és mondja, hogy kistesónak ízlett:D Általában kistesónak hívja, néha huginak-mivel lány lesz:D Megbeszéltük, hogy majd a télapó hozza-kábé télapó és karácsony között fog születni. De tudja, hogy anyuka pocakjában van és hogy a punciból bújik ki. Sokszor beszéltem már neki arról is, hogy majd bemegyek a kórházba és doktorbácsi majd segít, hogy ott kell maradnom egy kicsit, hogy nála is minden ugyanígy volt, hogy majd akkor ki fog rá vigyázni, hogy bejön meglátogatni és majd eljön értünk és hazahoz apával. Sokszor magyaráztuk neki, hogy a kistesó még semmit nem tud majd csinálni, csak alszik, eszik, meg hasonlók.

És persze előjöttek a mi testvéreink is, vagyishát csak az enyémek, mert párom egyke. Elmeséltem neki, hogy milyen jó volt, hogy volt testvérem, hogy mindig együtt játszottunk, hogy megtanítottuk egymást mindenre, hogy szerettük egymást meg ilyenek. És hogy neki is milyen jó lesz, mert mindent megtaníthat a kistesónak és ő mindig a barátja lesz és szeretni fogják egymást. Azt is mondtam neki, hogy ő milyen sokmindent tud majd nekem segíteni a baba körül, hogy majd együtt pancsiznak, és ha nagyobb lesz a baba, akkor majd együtt legóznak. Kitaláltuk, hogy a tesók megajándékozzák egymást, ha megszületik a kicsi, ad a nagytesónak valami ajándékot és a nagytesó is majd ad valamit a kistesónak. Együtt kitaláltuk, hogy majd valami kis plüss álatot veszünk neki, mert neki van egy kedvenc rózsaszín kisnyula, azzal alszik mindig és hogy huginak is legyen valami, amivel alhat. Nagytesó meg kedvenc mesefigurás valamit kap-egy felsőt vagy pizsit, vagy ágyneműt.

4.5 év lesz közöttük.

Nálatok mennyi lesz a korkülönbség és miket szoktál mondani a nagynak? Mikorra várod a kicsit?

2014. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!