Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiamnak napközben...

2 éves fiamnak napközben nincs ideje enni. Viszont az utóbbi két hétben, minden lefekvéskor enni kér, és annyit eszik, mint napközben egész nap. Hagyjam a késő esti vacsit?

Figyelt kérdés

6 kor vacsizunk, 8 kor fektetem le.

Nagyon aggaszt, h ilyen későn pótvacsorázik. Napközben pedig alig lehet leültetni az asztalhoz, 2-3 falat után kijelenti, h "kész, tele poci".


Mit tehetnék, h napközben egyen ne ilyen későn?


2010. jan. 27. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Mi az hogy nincs ideje egy 2 éves gyereknek?????
2010. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom is ilyen "nem ráérős". Nehéz a szitu, mert ugye figyelni kell rá, hogy eleget egyen azért korához mérten, de ne is tömd belé, ha nincs kedve, és igazad van, nem túl szerencsés este 8-kor hülyére tömnie a hasát.

Én úgy oldottam meg, hogy este lefekvéskor kakaót kapott, ha éhes volt még.

Napközben pedig próbáltam vagy többször kínálni pár falattal, vagy elterelni a figyelmét valamivel evés közben, és olyankor rendes adagot evett. De mindenképp a napközbeni evést kell szorgalmazni neki. Próbáld ki mit csinál, ha este nem adsz neki már pótvacsit. Pár napig. Hátha napközben jobban enne.

2010. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

reggeli ebéd uzsona vacsora

ha te eszel,egyen veled

2010. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Próbáld meg neki,hogy napközben ötletesen diszíteni a kaját tudod tányéron legyen szája szeme orra ez álltalában imádják a gyerekek.
2010. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A rendszeres étkezéssel nincs gond, mindig ugyanabban az időben vannak az étkezések. Apa is itthon van, mert itthonról dolgozik, egyszerre ülünk asztalhoz.

Próbáltam már a diszitést is, nem igazán jött be.

Bár pár napja hóembert épített az apjával, adtam nekik egy répát orrnak, azóta kéri a "répa-orra"-t, ha van az ételben ki is eszi mind.

De a késő esti vacsi még mindig nagy gond nekem!

2010. jan. 30. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! ez tényleg gond...felnőttnek sem egészséges későn enni, hátmég gyereknek...egy 2 éves gyereknek akkor van ideje, amikor akarod, hogy legyen :) praktikusan: reggel egyen jó bőségesen, mielőtt még beleélné magát a játékba. napközbeni étkezésnél mi úgy csináltuk, hogy kaja előtt kb. 10 perccel már szóltam neki, hogy gyere, segíts anyunak teríteni! és akkor kivihette ő a szalvétákat, a saját kis poharát meg ilyeneket. igaz, nekem lányom van, de szerintem ez fiúnál is bejöhet, kicsit "ráhangolódik" az étkezésre. ha nappal eszik rendesen, este elég lesz kevesebb is neki. sok sikert!
2010. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kéri az ételt,ne adj neki!Adj neki reggel 8-kor,délben,4fele és 6-kor.Ha nem eszik,éhen marad.Majd megtudja.Ha nem eszik tedd el előle az ételt
2010. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves a lányom. Nyáron nála is előjött ez, hogy nem volt éhes napközben, de ha ágyba került, rögtön éhen volt halva. Kapott egy fél kiflit, elrágcsálta, aztán alvás.


Kitartás! Majd ez is elmúlik. Aztán jön más "hülyeség" :))

2010. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!