Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol kicsit nagyobb (nem 1-2...

Ahol kicsit nagyobb (nem 1-2 év) a korkülönbség, hogy lesznek az otthoni játékok közösek?

Figyelt kérdés

Eddig a nagy egyedüli birtokos volt, de pl. a kicsi már elvenné a babát, a kockákat, a mesekönyveket - bármit. Akkor mit mondotok a nagynak? Kié? Övé? Vagy közös? Vagy ami már kisebbnek való, arra rá lehet mondani, hogy a kicsié?


Mert ugye nem szeretném a készlet nagy részét duplázni, amikor ott van 20 baba, játékkonyha, játék babakocsi.


Értelemszerűen ott érdekes, ahol a nagy is még igényt tart rá nagyon az adott játékra.


2014. nov. 11. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

4,5 év van a lányaim között, és a nagyobbiknak már a terhességem alatt mindig elmondtuk, hogy bizony a kicsit érdekelni fogják a játékok és meg kell osztozni. Persze mikor megszületett a kicsi, akkor előjött a féltékenység, de alapvetően elmondhatom, hogy a nagy megértette, hogy a játékok - mint egy oviban is - közösek.

Persze van egy-két olyan plüss vagy ruhadarab, amit meg kellett dupláznunk, mert mindketten ragaszkodtak hozzá, de ez csak pár dolog.

Szerintem a gyerekek értelmesek, megértik, ha mondod majd. Most akinek 4 lánya van mondjuk, ott szerinted mindenből négyet vesznek? Kész anyagi csőd lenne. :)

Ott is szerintem megbeszélik, hogy bizony osztozkodni kell, és nem szabad irigykedni. Ez néha konfliktussal járhat, de ezt túl lehet élni. :)

2014. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, elvileg én is így tervezem, hogy a nagy kedvencek sajátok lesznek, de a játékok nagy része közös.


De mostanában mindenre rávágja a nagyobbik, hogy "de ez az enyém", "ez a kedvencem" stb.

2014. nov. 11. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Kivédhetetlen, hogy lesz ilyen. De szerintem ez egy természetes folyamat, és biztos vagyok benne, hogy ilyenkor a szülő részéről nem az a jó megoldás, hogy akkor kettő ugyanolyan játékot vesz, hanem inkább elmagyarázza a helyzetet. A gyerekek pedig előbb-utóbb megértik.

Ez a mostani helyzet szerintem neked a legrosszabb, de a gyerekek csak megélik a maguk kis "harci" helyzeteiket, és szépen felcseperednek majd.

Kitartást!

2014. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

4 és 5 éves fiaimhoz érkezett öcsike. Megtanítottuk nekik, hogy ha a kezükben levő dologért nyúl a kicsi, akkor adjanak neki valami mást, tereljék arra a figyelmét. A kicsinek eleinte mindegy volt, mit kap, csak a nagy kezéből jöjjön. Így mindenki örült.

Maguk osztották így be, mi az amit szívesebben a kicsi kezébe nyomnak, és kialakították maguknak, a kicsit elkábító játékok csoportját.

Gondolhatod, ez folyton változott, de idővel a nagyokat kárpótolta az érzés, hogy a kistesót tudják irányítani,és alaposan belejöttek az elbolondításába. Ez észrevétlenül átment később abba, hogy a kicsit szórakoztatják, vagy neki készítenek dolgokat.

2014. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fiaim huguknak önként oda adtak jó néhány plüst ,illetve ha valami olyan játékal akartak játszani amihez a hugi kicsi volt akkor meg egyeztünk hogy akkor vegyék elő mikor a kicsi aludt.igy a játékokon nem volt vita .
2014. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 4 év van a gyerekek között,biztos megkönnyíti a dolgot,hogy mindketten fiúk,de szinte sosem veszekednek semmin.Kivéve a legón:)!

Abból mindig ugyanaz az elem kell mindkettejüknek!

Most is a kisebb ugyanazt szeretné karácsonyra,mint a nagy,de próbálom meggyőzni,hogy minek kettő egyforma,kérjen hasonlót,és sokkal jobb lesz majd együtt játszani.

2014. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2014. nov. 13. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!