Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel másabb, nehezebb a...

Mennyivel másabb, nehezebb a beszoktatás, ha csak 3 évesen megy egy kisgyerek közösségbe (óvodába)?

Figyelt kérdés

2 éves koráig anyával volt otthon, 2-3 éves koráig pedig a nagyszülőknél.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel lesz másabb így, mint ha 2 évesen bölcsődébe ment volna. Érettebbek már ilyenkor a gyerekek az elválásra, vagy éppen, hogy nehezebben válnak el?


2010. jan. 28. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább gyerekfüggő. Ha anyás, akkor simábban beszokik, ha bölcsis volt előtte, de természetesen akkor a bölcsibe szoktatás lesz rettenetes. Ha meg nyitott, érdeklődő, nem félős, akkor meg tök mindegy, bölcsibe, oviba simán szeretni fog.
2010. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ez gyerekfüggő! Volt olyan gyerekem az oviban, aki hetekig sírt, mikor beért az oviba, de ahogy anyuka elment, boldogan játszott a társaival, délután meg azt kérdezte, mikor érte jöttek :"minek jöttél? én még itt maradok!" Volt olyan is, aki nehezebben szokott be, de ő is megszokta az ovit, sőt, később nagyon szeretett járni. Persze, akik a bölcsiből jöttek, már rutinosak voltak, de kérdés, hogy nekik ott mennyire volt nehéz az elválás, mikor bekerültek a bölcsibe... Egyébként 4 gyerekes anyaként és óvónőként én sokszor - magamon is -azt tapasztaltam, hogy nekünk, anyukáknak legalább olyan nehéz elválni a gyerekünktől, mint nekik tőlünk..bizony én is sírva jöttem többször is haza, mikor ott hagytam a gyerekemet :D Ők meg nagyon érzik, ha mi szorongunk, így aztán ők is szorongva mennek a közösségbe... Hidd el, a gyerekek szeretni szokták az óvodát, még akkor is, ha esetleg reggel nehéz az elválás!
2010. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyszülőkkel kiválóan elvan, nem nagyon hiányzom neki. Persze őket születése óta ismeri azért. De gyerekek közt még nem volt, csak a játszótéren, meg néhány barátunk gyerekeivel néhány havonta 2-3 órát.

2010. jan. 28. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves és nemrég kezdte az ovit. Eddig itthon volt velem, annyi szokott lenni a nagyszülőkkel amig én iskolába jártam, ami havonta 3 nap. Akkor megtanulta, ha reggel elmegyek akkor este megyek érte és nem hagyom ott örökre. Az oviba olyan boldogan megy, imádja, soha semmi gondom nem volt a beszoktatással szerencsére. Nem sirt, eddig még olyan sem volt, hogy azt mondta volna hogy nem akar oviba menni. Ott is tudja, otthagyom el is megyek érte és nem kell ottmaradnia. Igaz csak délig van. Amúgy meg tényleg teljesen gyerekfüggő a dolog, mert a kisfiammal biztos, hogy nem lesz ennyire egyszerű dolgom, mert ő még a nagyszülőkkel sőt még az apjával sincs el hosszabb ideig, mert nagyon anyás, pedig mindent ugyanúgy csinálok nála is mint a lányomnál, dehát hiába még is csak fiú :D
2010. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kisfiam van :-D, de ő egyébként apával, nagyiékkal nagyon jól elvan.

2010. jan. 28. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 2 évesen kezdte a bölcsit fél napra,utána fokozatosan emelve a napi ottlétet.Soha nagy sírás nem volt,három napig pityergés,azóta boldogan szalad,imád gyerekekkel lenni.Úgyhogy gyerekfüggő,mert barátnőm kisfia 3,5 éves és még mindig üvőlt ha az anyja otthagyja az óviban,szegény már nagyon kivan,igaz ott a nagyival sem marad igazán.
2010. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, akkor neked szerencséd van, hogy a kisfiad nem viszi túlzásba, hogy nagyon anyás :) Ha a nagyszülőkkel jol elvan biztos nem lesz gond az ovival sem.


Egyik válaszoló voltam

2010. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jan. 30. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül nehezebb. :)

Mi állandóan együtt voltunk, nem volt senki, akire rábízhattam volna, és a harmadik napon már az oviban aludt, van viszont olyan a csoportban, aki egy évig bölcsis volt, és még mindig sír reggelente, pedig már középsős a lányom.

2010. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!