Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a saját gyerekem...

Mit tegyek ha a saját gyerekem idegesít halálra? Ez nem normális és senkinek sem jó. Ti nem éreztek hasonlóan?

Figyelt kérdés

9 éves gyerekem már olyan szintre fejlesztette a viselkedését, hogy bőgök miatta. Zavar, hogy már nehezemre esik türelemmel lenni iránta, idegesít a hangsúlya, hogy nem fogad szót, hogy visszapofázik, mindent százszor kell elmondani, kérni... Úgy érezem, egy hálátlan kölök, a valaga ki van nyalva, mégis minden kevés. Csak nekünk kell mindent megtenni érte, de cserébe vissza semmi. Nagyon bánt, mert szeretem és szörnyű érzés, hogy kudarcot vallottam.

1 éve született egy kistesója, direkt mindenre figyelünk, hogy érezze rosszul magát, mégis mintha élvezné, hogy beleőrülünk..


2014. okt. 12. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

"a valaga ki van nyalva, mégis minden kevés. "


Ez köszön most vissza.

2014. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ferjeddel is vagy csak veled ilyen a viselkedése?
2014. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem is az a baj hogy mindent megkap.szabj hatarokat.ha nem viselkedik legyen bunti.pl nincs tablet,nincs szamitogep,vagy nincs tv.esetleg nem mehet baratnohoz vagy ilyesmi.biztos van valami amit szeret esmeglehet vonni tole ha nem viselkedik visszabeszel stb.ha most semmit nem tesztek kesobb rosszabb lesz
2014. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy el van kapatva, de nem gondoltam, hogy túl lehet szeretni egy gyereket. A férjemmel is ilyen, ő már komolyan azt fontolgatja, hogy jól megcsapkodja.Félek, hogy mi lesz, ha egyszer tényleg eldurran az agya. 9 éves lesz, de még nem volt megverve. Basszus, azt hittem, hogy ezt meg lehet úszni! De ez valóban nem mehet így tovább. Az a baj, hogy ha minden negatív dologért büntit adunk, akkor semmivel sem tud a végén játszani:)!
2014. okt. 13. 12:19
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem megverni kell, de 1-2 pofonba még nem halt bele senki.


Én is kaptam, mikor minősíthetetlen stílusban feleltem, vagy visszapfáztam.


Amúgy kicsit elkéstetek, mert már rég meg kellett volna nevelni, nem most.

2014. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Kérjetek időpontot nevelési tanácsadóba haladéktalan! Az nem járja, hogy a 9 éves gyerek irányítsa a szüleit! Nektek is sürgősen változtatnotok kell, ez viszont segítség nélkül nehezen fog menni.
2014. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam, el is mentem, de mit ad isten, pont nem volt nyitva....azt mondta az egyik anyuka, hogy próbálkozzunk a kineziológussal...hát, nem tudom.Mindent el fogok követni, hogy végre szabályok szerint éljünk és megváltozzon a helyzet. Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 14. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
A kineziológia nem erre való! Munka nélkül nincsen eredmény. Persze lehet próbálkozni, de felesleges pénzkidobás, nem varázslás kell ide.
2014. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Legyenek szabályok, a szabályok nem betartása büntit hoz maga után (játék elvétele).

Éreztesd vele, hogy te vagy a felnőtt, legyen tekintélyed, mutasd meg, hogy elveheted amit adtál, ha nem érdemli meg. Pl. ha csúnyán beszél veled, egy közepesen kedvelt játékát (akármilyen drága volt is) kukászsákba dobod, és megmondod neki, hogy a kedvelt játéka lesz a következő, ha nem viselkedik szépen.

A lényeg, hogy a tekintélyt visszaszerezzétek.

Különben tiniként a fejetekre nő, és 17-18 évesen ha agresszív, mert nem kap meg valamit, az bizony átcsaphat szülői terrorba.

Tudom, mert bátyámmal is ez volt. Mindent megkapott, első gyerek, első fiúgyerek, első fiúunoka, a sejhaja is kivolt nyalva.

16 évesen már semmi se volt elég, apámmal verekedésig fajuló veszekedések voltak (akkor már nem hat az atyai pofon, mert visszaüt) és most is ELVÁRJA, hogy anya kiszolgálja :) 34 éves.

Csak elrettentésnek írom.

2014. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
HűHa. Na ne, eddig nem mehetünk el. Pár napja működik itthon a normális viselkedés, viszont most meg feketét hoz a suliból a viselkedése miatt. Egyenlőre az nem érdekel, haladjunk kis léptekben. Köszönöm, hogy segítetek.
2014. okt. 17. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!