Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell beíratni a gyerkőcö...

Mikor kell beíratni a gyerkőcöt az óvodába? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Egy pár hónapja séta közben a kisfiammal megkérdeztünk egy óvónőt,és azt mondta 1 évvel azelőtt hogy betöltené a 3 évet!Ma felhívtam az ovodát,és majdnem kiröhögött egy nem túl művelt hölgy,megkérdezte biztos-e hogy tudok menni dolgozni amint a 3évet betöltötte a gyerek!Azt mondta ápr.-ban érdeklődjek mikor lesz beíratás.Most kinek higyjek!Februárban 2 éves lesz a gyerkőcöm.Ide a közeli óvodába szeretném beíratni és nem szeretnék lecsúszni róla!
2010. jan. 28. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Az óvoda körzetekre van bontva, tehát oda veszik fel a gyereket, ahová lakhely szerint be vagytok jelentve. Április környékén van a beiratkozás(körzetes ovit hívd fel ez ügyben, de ki is lesz írva az ovi ajtajára és az is, hogy mit kell vinned), akkor mindenképpen menj el. Nem tudom hol laksz, de nálunk, ha a gyerek februári és nem bölcsis, akkor 3 éves szülinapjától fel kell venniük. Viszont sok helyen elküldenek, ha kistesó van otthon, stb. persze ezt elvileg nem tehetnék meg és velem nem is tették.
2010. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jövő februárban vinni szeretnéd a gyereket az oviba, akkor bizony idén tavasszal be kell íratnod!!!

Kérj meg egy anyukát, aki oda jár, hogy szóljon, mikor lesz beíratkozás, vagy 2 hetente kérdezz rá ott a dolgozókra, nehogy lemaradj róla!

2010. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia én úgy tudom,hogy 3 éves kórtól LEHET beíratni az oviba őket de 5 éves kortól már KÖTELEZŐ!!!Nem biztos hogy így van de én így tudom.Remélem segítettem!
2010. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok: mindenképpen most tavasszal írasd be, ha 3 éves korától járatni akarod óvodába! Azt pedig, hogy lesz-e munkád, az ne érdekelje őket, azt csak a bölcsinél szokták kérdezni.
2010. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!

amikor áprilisban lesz az elüjegyzés..(mert ügy hívják hivatalosan csak a könyebb értehetüség kedvéért irják igy ki) akkor mindenképpen menj el és jegyeztesd be a kicsit,a hatályos törvények szerint azz óvodai életét csak 3 éves korától kezdheti el tehát 2011 februárjában,de ezt az árpilisi elüjegyzáskor elmondják neked,Egyébként nagy valószínóséggel nem fogják sajnos felvenni ha gyesen vagy gyeden vagy, vagy maximum ugy ,hogy délig lehet csak az oviban!a 3 éveseket általában csak ugy tudják felvenni ha a szülő hoz a munkahelyéról szándéknyilatkozatot,hogy visszaveszik dolgozni de azért r

remélem sikerrel jársz

óvónéni

2010. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Óvónéni, nálunk senki se kérdezi meg, hogy dolgozol-e és erre nincs is joguk, csak a bölcsödében.

Ha van hely, felveszik, ha nincs, ne veszik.A saját körzetébe nem vehetnek fel külsőst, ha őt elutasítják.

2010. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Nálunk sem kérdezte senki a beiratkozásnál(sem az áprilisi jelentkezésnél), hogy van-e bejelentett állásom(Bp. XIII. kerület, Mese ovi). Amúgy van, viszont a terhesség 36.hetében vagyok, tehát itthon. Az igazgatónő elmondta, hogy annak a gyereke lehet maximum 6 órát állami intézményben, akinek az anyukája főállású anya, tehát max az ő gyerekét küldhetik haza délben.
2010. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm,mindenki segített!
2010. jan. 28. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyeld majd az ovit, mert az április nem mindenhol április. Nálunk márciusban lesz a beiratás.
2010. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!