Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rátalál a kicsi a tamponra...

Ha rátalál a kicsi a tamponra és a betétre, és megkérdezi, hogy mi az, Ti mit mondtok? :-)

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerekem, csak egyik nap a kis 4 éves unokahúgom húzta ki a fiókot és kérdezte meg, de azt hiszem rossz választ adtam. Nyilván a menstruációt nem szándékoztam elmagyarázni neki, ezért gyorsan csak azt mondtam a betétre, hogy törlőkendő és gyorsan visszatoltam a fiókot. Sajnos a gyerek nem felejt. Rá kb. 20 perc múlva történetesen kakilnia kellett, és lecsepegtette a wc peremét, és amikor végeztünk kihúzta a fiókot és leakarta törölni a betéttel a wc peremét. :-D

A tamponra is azt mondtam, hogy egy fajta tisztító eszköz. Nem tudom mi lesz még ebből, de azért figyelmeztettem az anyját :-D


2014. nov. 14. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Én azt mondanám hogy amikor nagylány lesz történni fognak bizonyos változások a testében, és lesz pár nap, mikor ezeket az eszközöket kell majd használnia, hogy kényelmesebben érezze magát, de ezzel mér ráér foglalkozni majd ha itt az ideje ígéred hogy el fogsz beszélgetni vele.
2014. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha most visszatudnám fordítani a tegnapi eseményt, én azt mondanám, hogy a felnőtteknek kell, egyelőre erre még nincs szükséged és elvonnám a figyelmét. Most tanultam, és rájöttem, hogy egy ilyen esetben a minimálisra kell szorítani a magyarázatot. Azt hiszem tampon kérdésben még lesz némi magyarázni valója az anyukának, ha véletlen a boltban meglátja a kislány:-D

Nem nagy katasztrófa amúgy, és a szülők elég lazák, csak most kíváncsiságból kérdezem, hogy Ti ilyen kérdésekre mit reagáltok? Van, hogy Ti is elvétitek?

2014. nov. 14. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló korú volt a lányom, amikor megtalált ilyen eszközöket. Én nagy vonalakban elmondtam neki, hogy mire való. "A felnőtteknek havonta egyszer vér jön onnan, de nem fáj, teljesen természetes dolog, majd ha nagy leszel, neked is fog."

Bólintott, aztán nyúlt a következő érdekes tárgy után a fiókban, nem akadt fenn rajta. Mondjuk ő anatómiai atlaszt már nézegetett korábban, szerintem saccperkábé tudja, hogy milyen belülről az ember.

2014. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. igazad van, néha el sem gondolja az ember, hogy mennyi mindent megértenek. Ha pedig nem értik, akkor nem is foglalkoznak vele, de rájöttem, hogy hazudni nem érdemes. :-)
2014. nov. 14. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is nagylányom 4 éves, én is azt mondtam, hogy a felnött nök havonta véreznek és akkor kell. Néz nagy szemekkel erre a lányom, és mondtam neki, hogy nem kell megijedni ö se fog ebböl kimaradni. Aztán ennyi volt.
2014. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Én annyit mondtam, h a nagylanyoknak kell néha. .ennyiben hagyta. ..egyebkent mi az óvszert kezeltuk le "rosszul",'az apának kell, nem jaték' es elccettuk.gyerek vmelyik nap pakolta ki a penztarcamat, felre rakta'ez apa gyogyszere'mondattal...később azt hiszem vissza kell térnünk a témára. :)
2014. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Én annyit mondtam a fiamnak, hogy ezt a nénik szokták használni, és eltereltem a figyelmét. Nem vagyunk egy szégyenlős család amúgy, tudja nagy vonalakban, hogy hogyan készül és hogyan születik a gyerek, nem csinál nagy ügyet belőle, de vérrel őt még nem sokkolnám, ezt biztos, hogy nem tudná hova tenni.
2014. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se kevertem bele a vért a mondandómba,amikor kisfiam rákérdezett. Szerintem a vér a gyerekek fejében fájdalmat,sérülést, netán halált jelent. Szóval nem pozitiv. Ami érthető is.
2014. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Torpedó.
2014. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer 2 éves kisfiam is megtalálta bevásárlás után a szatyorban a tampont, és egyből érdeklődött is, hogy mi ez. Mondtam, hogy anyának, néniknek való. Nem is foglalkozott vele tovább, de a boltban, vagy ha egy újságban/tv-ben meglátja, azonnal mondja, hogy anya használ ilyet.
2014. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!