Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a lányoma...

Hogyan szoktassam le a lányomat az éjszakai bepisilésről és az éjszakai pelenkáról?

Figyelt kérdés
este mindig kakóval alszik el és többször felkel éjjel inni.márciusban lesz 3 éves.mostanában már éjjel 2-3szor is tisztába kell tennem.próbáltam megpisitetni ha felkel inni de akkor sosem kell neki.az esti kakaót nem tudom elvenni tőle mert akkor vizet vagy teát kér.mit csináljak?????
2007. okt. 26. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem este nem kellene tisztába tenni márha csak pisilésröl van szó,mert akkor lehet hogy hamarabb rá jönne milyen jó pelus nélkül,a másik hogy próbáltad e már hogy nem adsz rá pelenkát hanem pelus nélkül fekteted le aludni ,macerás az éjszaka (és az ágyat is lekell elöte fedni vizhatlan lepedövel ,lehet kapni a boltban)de lehet hogy hatásos lenne és egy idö után ha felkel ráülne a bilire.Lehet nem segitettem sokat ,de hátha.Remélem sikerül:)
2007. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kérdés az hogy mikor szokott le a nappali pelusról azért mert az én gyerekeimnek is kb 3 honap kellett a nappali szobatisztaságtól számitva hogy éjjel is vissza tudják tartani. Neki is meg kell szokni azt hogyan kell visszatartani. Én semmit nem eröltettem. Attól kezdve amikor már nem pisilt be éjjel a pelusba fokozatosan nem adtam rá. Ez az egész egy nagy türelemjáték. Sok sikert és kitartást kívánok.

2007. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom már majdnem négy éves volt,és este még mindig pelenka kelett rá,mert ha nem adtam rá tuti bepisilt.Aztán egyszer ő is,meg én is elfeledkeztünk az esti pelusról,és láss csodát nem pisilt be többet éjszaka.Persze még ma is-már 5 éves múlott-előfordul hogy becsurrant,de fel is ébred rá,így csak pici megy az ágyba,a többi a wc-be.Nem kell erőltetni,majd úgyis előbb-utóbb érzi hogy mikor van itt az ideje a pelus nélküli alvásnak.Lehet kapni ágyra fóliát,ragd azt a lepedő alá,így az ágy nem lessz olyan,csak gyorsan átcseréled a lepedőt és kész.Lehet próbálkozni,csak ne erőltesd,nem katasztrófa,ha még pelus kell.
2007. okt. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagykönyv szerint is eltelik ca. fél év a nappali és az éjszakai pelus elhagyása között. Ha ez hosszabb, az sem baj. Még nagyon fiatal a lányod, az is nagy szó, hogy már nappal nem kell neki!! 3 éves koráig nyugodtan várj ezzel, légy türelemmel, teljesen időben vagytok. Szerintem csupán az éjszakai "lazított" állapotban, nem tud még a visszatartásra koncentrálni, de ez idővel megoldódik.
2007. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nm is nagy segítség, de ha mosható nadrágpelenkát használsz, jobban érzi, hogy bepisilt, és ráadásul olcsóbb, nem kell kidobni, és a következő gyereknek is jó lehet.

Mi is ilyet használunk fiamnál.

2007. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
34%
ugyhogy mindig koltsd fel szegenyket 12or(ejjel)pisiltesd meg.....es ezt minden ejjel.....mert csak ugy fog hasznalni a dolog.....
2008. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!