Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire elfogadóak/befogadóak...

Mennyire elfogadóak/befogadóak ezzel kapcsolatban a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

Azokkal a gyermekekkel, akik olyan rendellenességgel vagy "szépséghibával" születtek, amitől különböznek az átlagos gyerekektől! Gondolok itt (kisebb-nagyobb) olyan problémákra, mint pl. elálló fül, kancsalság, ajakhasadék, halláskárosultság, mozgásban korlátozottság... és hasonlók... Olyan gyerekekkel, akik egyébként szellemileg teljesen épek, mint a vele egykorúak, de valamilyen (testi) fejlődési rendellenességgel születtek, ami egész életükben nyomot hagy rajtuk!

Mire számítson egy szülő és a gyermek, akinek ilyesfajta problémája van és bekerül a közösségbe (óvoda,iskola)?


2014. nov. 17. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos nem annyira elfogadóak mint külföldön. Most költözött ki egy ismerős család Németorszába. Másodikos a kisfiúk, de beteg, látszik rajta (autista). Itthon folyamatos céltáblája volt a gyerekeknek (sajnos). Utált iskolába járni. Németországban szeret járni suliba, mert ugyan ő a "furcsa" kisfiú, de játszanak vele, tanítgatják, bandáznak vele, szóval nem érzi magát kirekesztettnek.


Én azt vettem észre amúgy hogy az ilyen kisgyerekekkel egyházi ovodában, iskolában sokkal elfogadóbbak a gyerekek. Én is szerettem volna a kislányomat mondjuk egyházi iskolába iratni, de a környékünkön sajnos nincs, arra pedig nincs lehetőségem, hogy minden áldott reggel 30 km-t autóztassam ezért... Pedig szívesen irattam volna be (nem sérült amúgy semmilyen módon).

2014. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a gyerekek pont olyan kegyetlenek, mint a mi gyerekkorunkban, az viszont rengeteget számít, hogy a nevelők hogyan állnak a dologhoz.
2014. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kisfiamnak volt ovistársa halláskárosult. mikor kezdték az ovit 3 évesen, a kisfiú még nem beszélt és nem is értette ki mit magyaráz neki. ezért fejlesztésekre hordák, a gyerekek se igen tudtak vele mit kezdeni, de szívesen játszottak mellette, vele ugye nem tudtak. aztán kiderült, hogy szinte semmit nem hall (számomra azóta is rejtély hogy hogy nem vették észre 3,5 évig!), kapott hallókészüléket, hamar belejött a szavak jelentésébe és be is fogadták őt :)

sajnos most nagycsoportba el kellett vinniük mert a nevtan spec ovit írt ki nekik, nagyon sajnáljuk mi szülők is és a gyerekek is, emlegetik azóta is, a jelét nem engedik levenni, várják vissza :)

2014. nov. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban a közösségtől, nevelők odafigyelésétől függ. Összességében pedig óvódás korban sokkal efogadóbbak még a gyerekek, iskolában már jobban meg akarnak felelni a nagy "átlagnak", kritikusabbak és egyre jobban számít a kortársak véleménye.
2014. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm 4,5 éves kifia autista gyanús.Az oviba ő a "sztár".Imádják a csoport társai és az óvónők is pedig néha tényleg tud furcsa dolgokat produkálni!

Szerintem ez az óvónők hozzállásán is múlik,hogyan fogadtassák el az "egészséges" gyerekekkl a "sérült" gyermeket!

2014. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Tőlem mindenki kapott egy zöld kezet! :)

Én is úgy gondolom, hogy sokat számít a nevelők hozzáállása és az (egészséges) gyermekek szüleinek hozzáállása is, akik megértetik a gyerekekkel már amennyire lehet, hogy a másik gyerek miért különbözik tőlük!

Esetleg még szívesen várnék kommenteket, főleg olyanokkal kapcsolatban, ahol nem értelmi sérültségről van szó, ahogy a kérdésemben is írtam! Őket úgy gondolom sajnos nagyobb valószínűséggel kiközösítik, kinevetik, gúnyolják... főleg, nagyobb korban!

2014. nov. 18. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!