Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs kedvem oviba menni -...

Nincs kedvem oviba menni - otthon maradhat emiatt? Milyen ervek miatt igen es milyen ervek miatt nem?

Figyelt kérdés
En eddig sosém hagytam, mivel ugy fogtam fel, az iskolaban sem lesz majd valasztasi lehetöseg, es jobb, ha megszokja, h ilyesmiben nem dönt. Nagyon nehez volt igy azt az idöszakot atveszelni a kezdeti lelkesedes utani idöszakot, amikor tenyleg nagyon problemas volt az oviba menetel (meg az ovonö is azt mondta neki, nem kötelezö oda jarni), de ezen mar tul vagyunk legalabbis a nagyobbikkal. De sokszor hallom, az ovistarsak közül is gyakran epp a tanarnök, ovonök gyerekei allitolag azert maradtak otthon, mert nem Volt kedvük oviba menni. A szomszed gyerekkel is többször elöfordult. Emögött milyen ervek vannak, vagy mifele pedagogiai nezet?

#ovodabamenes
2014. nov. 21. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

nálunk oviba kell mennie, mert neki az a munkahelye :)

de ha valamelyikünk szabin van, akkor választhat hogy bemegy és ebéd után elhozzuk vagy otthon marad :)

már döntött így is úgy is, nekem jobb ha a szabadnapomon megy és akkor bevásárolok, megfőzök, erre már ő is rájött :D

de az is jó, ha itthon marad és végre kettesben vagyunk, szerintem ez kell, ez még nem iskola, itt lehet lógni, biztos sok neki is a napi 8 óra a nyüzsiben... :)

2014. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oke, itt annyiban mas, h csak delelött van ovoda, en pedig egyelöre mindig itthon vagyok.
2014. nov. 21. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
amogott mindig van vmi, h nincs kedve oviba menni. ezt kellene megtudnod, h mi. felesleges parhuzamot vonni az ovi es a suli meg a kotelessegtudat kozott. en utaltam az ovit. sirtam es szokrem (!) is eveken at. a szuleim es a z egesz rokonsag gomboxcal a gyomraban varta, h mi lesz velem a suliban. elveztem. nyar vefen nar vartam, h jra kezdodjon. nincs osszefugges. egesz nas elneny es tapasztalas egy gyerekbek az ovoda es az iskola. hat meg egy munkahely :-)
2014. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szöktem*
2014. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az életkorban még teljesen természetes, ha egy gyerek inkább anyával/apával szeretne lenni, mint az oviban. Ha tehetném, én még az elsős gyereknek is megengedném, hogy amikor nincs kedve iskolába menni, otthon maradhasson, de sajnos az oktatási rendszerünk ennyire még nem gyermekközpontú. (Pedagógus vagyok.) Ha óvodás korú lesz a gyerekem, és megtehetem, hogy otthon tartom, mert pl. nekem sincs suli, simán megengedem, hogy ő döntsön. Az óvodák nem azért jöttek létre, hogy a gyerekeket szabályokra, kötelességtudatra meg iskolaérettségre neveljék, hanem hogy az anyukák el tudjanak menni dolgozni. Az persze, hogy emellett az óvodák azért igyekeznek iskolaéretté is nevelni a gyerekeket, az hasznos és jó, de ettől még nem kell azon a gyereken már most behajtani azt, amire ráér majd az iskolában is.
2014. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ovisom van, a nagyobbik nagycsoportos, a kicsi pedig kiscsoportos.

Nálunk sokszor volt olyan, hogy otthon maradtak, mert láttam rajtuk, hogy elég volt. Próbáltam úgy irányítani, hogy ne azt érezzék, hogy ők döntöttek így, hanem hogy én engedtem meg. Szóval hogy ne az legyen, hogy kimondják, nincs kedvük menni, akkor maradhatnak.

Mert ezzel lehet, hogy később visszaélnek.

Egyébként én ebben semmi rosszat nem látok, hogy egy ilyen kicsi itthon marad, csak ne érezze azt, hogy ő irányít.

Nincs ebben semmi, amikorra iskolás lesz már úgyis egészen más lesz a helyzet, ott tudni fogják, hogy menni kell, ez nem kedv kérdése már.

Amíg ovis addig ha van lehetőség legyen sokat a szülőkkel, játszanak sokat. Olyan nagyon sokat kell tanulniuk, sok a követelmény.

Nekem utolsó éves ovis a lányom, ha tudunk, akkor mi is lógunk egy-egy napot, bár nekem már nehezebb, mert dolgozom.

2014. nov. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En idökent megengedem hogy otthon maradjon ezzel az indokkal. :) a suli szigorubb lesz,addig hagy legyen még gyerek.
2014. nov. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
olyan nálunk nincs menni kell,olyan van hogy ha suliban szünet van akkor neki se kell menie mindig ,és otthon lehet a tesokal ,és velünk.
2014. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk is mindig menni kell. Ha a gyerekek dönthetnének, akkor ki is vehetném őket az oviból, maguktól nem járnának egyáltalán. Ott jól érzik magukat, de azért itthon még jobban.
2014. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok a kistesóval de van olyan,hogy tartunk egy "lógós" napot a nagytesóval aki középsős!

Ez általában akkor van mikor már látom rajta hogy nagyon kivan(sztem nekik is lehet olyan hogy már sok a benti dolgok,20x gyerek visong,mindíg megfelelni,alkalmazkodni stb)és amikor már látom,hogy anyahiánya meg kistesó hiánya van!De olyankor mindíg elmondom,hogy ebből nem csinálunk rendszert és én döntöm el nem ő!van olyan okos,értelmes hogy ezt meg is érti és el is fogadja!

Kb negyedépvente 1x szokott ilyen leni és olyan látom rajta,hogy nagyon hálás,nagyon megbecsüli azt az ajándék laza napot és olyankor feltöltődik!

2014. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!