Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kevés, ha egy négyéves gyerek...

Kevés, ha egy négyéves gyerek csak egy nagyobb (15 ezer ft) duplo szettet meg egy mesekönyvet kap karácsonyra a szüleitől?

Figyelt kérdés
plusz nagyitól vmi kisebb játék meg szintén könyv, és ennyi... megvan mindene amúgy.
2014. dec. 6. 16:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem kevés. Szerintem.
2014. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Én a gyerekből indulnék ki. Ha a gyerek szerinted örülni fog ezeknek az ajándékoknak (szerintem fog), és nem fogja hiányolni, hogy miért nem sok kicsi ajándékot kap (szerintem ebben a korban még egyáltalán nem ezzel foglalkoznak), akkor nem az. Nálunk elég nagy a család, gyerekeim két nagymamától és 3 nagynénitől is kapnak ajándékot, mindenkinél kikötöttem, hogy maximum egy ajándékot vehetnek, az se baj, ha a gyerekek közösen kapják, és tőlünk is két-két ajándékot kapnak. Így is rengeteg játékuk van, mert az évek során karácsony, szülinap alatt sok összegyűlt.
2014. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ekkora gyerek nem fogja nézni az árcédulát, a bontogatás és utána a lelkes együtt játszás lesz a lényeg, na meg a sok süti. Ha szerintetek ezeknek fog örülni, találnak, akkor nem kevés.
2014. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem inkább nagyok sok. Elkényeztetett gyerek lesz belőle. A karácsonynak nem erről kellene szólni, még akkor sem, ha a szülő megengedheti ezt magának.
2014. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

nagy általánosságban nem kevés, sőt.

de nyilván gyereke válogatja. enyém nem örülne, mert sok legoja van (tőlünk örökölte, férjemmel mindketten lego őrültek voltunk), ő viszont nem szereti. szóval enyém jobban örül egy 200.-os kisautónak mint egy nagy doboz legonak. ha a tied meg ennek örül, nilván pont így örülne az 5.000.-os legonak is :)

2014. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
99%
Igen, kevés! Nem unjátok még ezeket a kérdéseket? Miért kell ilyen álnaív kérdést feltenni? Vegyetek annyi ajándékot, amennyit akartok vagy tudtok, ne idegenek döntsék el! Hogy lehet különben is kevés az ajándék???? A szüleitől kapja, nem ezzel kell mérni a szeretetet! Mihez képest kevés? Ha szereti amit vesztek neki akkor jó, nektek kell őt ismerni!
2014. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem, sőt. Akkor sem lenne kevés, ha ennek tizedét kapná. A gyereknek azt kell megtanítani, hogy a karácsonyban nem az ajándék a lényeg. Jelképes ajándékokat szoktunk adni egymásnak, csak a hangulat kedvéért, sosem költenénk huszonezreket rá. (Még mielőtt jönnek a rosszindulatú hozzászólások, bőven megengedhetnénk magunknak, sokszorosát is.) De azt gondolom, már nagyon rég, a lényeg veszett el az ünnepekből. Fontosabb az együtt sütés-főzés, kirándulás, játék, nevetés, mint az, hogy mennyi és milyen értékű csomag van a fa alatt. A drága játékok nem pótolják a valódi jó hangulatot, és kiegészítésképp sincs rájuk szükség egyáltalán. A "mindene megvan" pedig, ha úgy érted, ahogy általában az emberek, hogy minden ma menő, népszerű, drága játékja sorakozik számolatlanul a polcokon, akkor az szomorú, és nem pozitívum. Sem az értékrendjének nem tesz jót, sem arra nem jó gondolni, hogy ezzel ki-mit kompenzál.
2014. dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk egy ilyesmi duplo lesz a közös ajándék az egész családtól (nagyszülők és keresztszülők is). Nem azért, mert nem tehetjük meg anyagilag, hogy vegyünk még neki mást is, hanem azért, hogy ne árasszuk el, maradjon meg a kis öröme. Legyen mire vágyjon legközelebb is.
2014. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
az én fiam is ennyit kap tőlünk.én mondjuk négy évesnek nem vennék már duplót,inkább lego juniorst
2014. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Mi is már juniort vettünk, amikor 4 éves volt a fiam. Duplora már nem adnék pénzt ennyi idősen.
2014. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!