Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti nem érzitek...

Anyukák, ti nem érzitek szegénynek magatokat?

Figyelt kérdés

Hogy van ez? 3 gyereket nevelünk, a férjemnek is van munkája, nekem is van állásom, jelenleg gyed-en, de biztos háttér, hitelünk nincs, kocsink van, házunk van, de nap mint nap ki kell mondanom a gyerekemnek: nincs rá pénzünk!

A legnagyobb már iskolás, jön azzal, hogy az osztálytársainak már saját gép, tablet, i-phone, 20 ezres cipő stb. hát őrület. A kicsiknek is nyomatják a reklámokban a 10-20 ezres játékokat, csak nekünk nincs rá pénzünk?

Én gyerekkoromban takarékoskodtam, spóroltam, gyűjtöttem a zsebpénzemet, hogy megvehessem magamnak ezt-azt. A fiamnak is mondta, gyűjtse a pénzét, azt mondta, minek, az édeskevés, abból nem gyűlik össze se egy x-box se egy laptop, hát nem az biztos.

Miért ilyen a mai világ? És ne gyertek azzal, hogy minek vállaltunk 3 gyereket, ha nem tudunk megadni nekik mindent, az az igazság, hogy ha egy gyerek lenne, se tudnék neki kapásból külön számítógépet venni, 20 ezer Ft-os cipőt se vennék a lábára, mert 3 hónap múlva kinövi.

Ti hogy vagytok ezzel? Olyan ez a világ, hogy akármit is kapnak meg a gyerekek, hiányérzet marad bennük, mert azt látják, hogy másnak sokkal több van.



2014. dec. 9. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Ha a gazdagság abból áll, hogy alsó tagozatos gyereknek mérték nélkül vesszük, amit meglát, akkor biztos én vagyok fogalomzavarban. Nekem csak egy van, tudnék neki tabletet veni, de nem veszek. 6 lesz. Szerintem kifejezetten jó dolog, ha kicsi korban szembesül azzal, hogy nem kap meg mindent. Egyrészt mert ez feltehetőleg később is így lesz, másrészt mert megtanulja máshol (is) megtalálni az örömforrást.


Visszagondolva a gyerekkoromra, volt összesen egy darab kirakósom, az is hiányos, rendszerint egyegyetlenegy nadrágom, egy pár cipőm, az ebédpénzt is gond volt befizetni, na ennyire ezért nem akarom lemondásra nevelni a lányomat, mert ennek sem volt jó hatása rám (felnőve jóformán bármiről le tudok mondani, ha kell, az evésről is, nincsenek drága, márkás cuccaim, szinte kizárólag turkálóban vásárolok és fizikai fájdalmam lenne, ha nem a legolcsóbbat venném meg magamnak valamiből).


Valahol az én gyerekkori élményeim meg a te gyereked osztálytrsai közé próbálom mecélozni a mi utunkat.

2014. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Most tanulják, mi számít igazán. A fogyasztói világban nehéz megtalálni a saját helyünket, de ez nem tragédia. Mi megengedhetnénk magunknak, de nem veszünk ilyen dolgokat. Tudatosan. Nem képvisel értéket egy húszezer forintos cipő. Akkor sem, ha Marcikának és Pistikének is az van.
2014. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek gondolkodásban. Csak úgy érzem, egyedül vagyunk, a fiam haverjainak tényleg minden ilyen sz@rság megvan, a haverja most elhagyta a 150 ezer Ft-os okostelóját, egy hét múlva kapott egy másikat.

Hát én elvből sem vennék egy 9 évesnek ekkora értéket, és még következmények nélkül marad a hanyagsága is!

Napi szinten harcolunk most ezzel a témával.

2014. dec. 9. 09:13
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem kellene elbizonytalanodnod. Amire szüksége van a gyereknek, azt megkapja. Okostelefon 9 évesen? Legfeljebb ha egyedül jár haza az iskolából és épp egy ilyen telefon volt otthon fölösben.

Ha megnézed a fiad barátainak a családját, biztos más dolgokban is eltérnek a nevelési nézeteitek. Én meg vagyok győződve róla, hogy hosszabb távon a te módszered a sikeres, neked lesz olyan gyereked, aki megbecsüli, amije van, nem a plázázás jelenti számára a szórakozást és nem az újabb szirszar megvásárlása a boldogságot.

2014. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem magunkat szegénynek, nem is vagyunk azok. 1 gyerekünk van és neki bármit meg tudnánk venni, akár drága laptopot, vagy okostelefont, stb. Ha három gyerekünk lenne, akkor nem tudnánk mindenből hármat venni, de lehet hogy még egyet sem. Azért érzed magatokat szegénynek, mert egy ekkora család megélhetése elvisz két teljes fizetést.

(Egyébként nem azért nincs több gyerekünk, hogy okostelefonokat tudjunk venni, hanem egészségügyi okokból. Négy gyermeket terveztünk.)

2014. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

én meg azt látom, milyen szerencsés vagyok egy szabolcsi családhoz képest.

amikor gimis voltam én voltam az egyetlen akinek nem volt mobilja, moziba nem tudtam menni stb...(tanár család - 3 gyerek), de soha sem arra gondoltam hogy neki miert van ez meg az es nekem miert nincs, hanem arra, hogy a szuleim kemenyen dolgoztak azert is amim van, es inkabb legyek szegeny de testverekkel, mint gazdag egyke gyerek. remélem, az én gyerekeim is ebben a szellemben fognak felnoni. az pedig, hogy mint anya, nem jut penzem erre arra, nem zavar. halat adok a jo Istennek, hogy adott hozza agyat es szivet, hogy attol legyek boldog amim van.

2014. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Hatos, azért egy kisgyerek ritkán gondolkodik ennyire éretten. Nem is várható el, nem is lenne normális egy kilencévestől. Nem tudom, te hány évesen tudtad így gondolni, én azért még gimis koromban sem bántam volna, ha nem lukas a farmergatyám.


Valahol a végleteket kellene elflejteni és valami középutas megoldást megcélozni.

2014. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
6. Miért nézzed szegénynek a szabolcsiakat? Bírom amikor valaki ilyen egysíkuan gondolkozik. Én szabolcsi vagyok, mindenünk megvan,ha akarnám most rögtön meg tudnám venni a kérdező által felsorolt dolgokat. Ideje lenne már felfogni, hogy az anyagi helyzet nem megye, és országfüggő.
2014. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez, én azt veszem észre, hogy a nálunk jóval szerényebb anyagi körülmények között élők vásárolnak össze mindent... bátyámék is ilyenek... csak bátyám dolgozik, de mindent megvesznek ,amire csak rámutat a gyerek , s persze kétszer nem játszik vele... a gyerek semmit sem értékel, nem játszik semmivel, több laptopot-tabletet tönkre tett, ha vettek új telefont, a régit odaadták a 4 éves gyereknek játszani... semmi megtakarításuk, mégis mindig költenek... nekem eszembe sincs lecserélni pl. a tökéletesen működő telefonomat, csak mert újabb jelent meg , nem vásárolok össze minden játékot... mi minden hónapban félre rakunk, eszünkbe nem jut szórni a pénzt, könnyedén kiadhatunk nagyobb összeget, de mégis átgondoljuk, valóban szükségünk van-e rá!
2014. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek mindig is mindenben különböztek, van, aki a biztonságra és a megtakarításra törekszik, van, aki csak élvezi a pillanatot. Amúgy én is így látom, ahogy te, de nem zavar, mert nem az én bajom. Amíg nem én veszem a gyerekének minden hónapban az új okostelefont, addig tojok rá. Ők is próbáltak engem meggyőzni, hogy a tejcsoki mennyire sok tejet tartalmaz és milyen egészséges. Arról is sokan próbálnak meggyőzni, milyen elengedhetetlenül fontos, hogy egy óvodás gyerek a számítógép előtt üljön és minden egyéb elektromos vacakkal játsszon társasozás helyett. Meg hogy hetven különórája legyen egy héten. Én elfogadom, hogy szerintük ez jó, de engem ne akarjanak megtéríteni, mert nem fognak. Ezért én sem ítélek meg másokat. Nekem ez a meggyőződésem, neki meg az.
2014. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!