Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem vallásos az hogyan...

Aki nem vallásos az hogyan vezeti be a karácsonyi szokásokat a gyereknek? Mit mond, hogy ki hozza az ajándékot, a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Csak nem vallásosak véleményét várom. A karácsony ünnepléséről azt én is elmondom a gyereknek, hogy ez Jézus megszületésének a megünneplése, ennek a történetét röviden elmondom neki. Az ajàndék és a karácsonyfa a kérdésesebb, mivel nem vagyok vallásos, nekem lenne furcsa azt mondani, hogy a Jézuska vagy az angyalkàk hozzák. A kisfiam most 3,5 éves.

2014. dec. 14. 07:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nalunk senki nem vallasos megis a.jezuska hozza, sot listat is iratunk a gyerekekkel a csaladban h megkonnyitsuk a 'jezuskak'eletet:-D. A fat mi egyutt diszitjuk, nem akartuk ezt mindig titokban v ejszaka csinalni, kb olyan mint a mikulas. A csizmat nem o hozza, de bele a csokit igen. A fat mi csinaljuk, h az ajandekot tudja hova tenni a jezuska:-)
2014. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nagy korkülönbséggel vannak a gyerekek.

Amikor a nagyok kicsik voltak, a fát is a Jézuska hozta. Vagy a délutáni szundi alatt díszítettem, vagy később, amikor már nem deleltek, apa elvitte őket valamerre. Klassz volt, igazi meglepetés.


A kicsiknél ez már nem jött össze, érezték, hogy készül valami, megébredtek, amikor még javában díszítettünk. Így átálltunk arra, hogy közösen öltözteti a család a fát. Ez is klassz.


A nagyok nyilván tudják, hogy mi adjuk az ajándékot, de partnerek a Jézuskás történetben.

Ők már maguk mondják el, hogy mit szeretnének, sokszor együtt vesszük meg. De megmaradt az szokás, hogy valami apró meglepetés is kerül nekik a fa alá, hogy legyen min izgulniuk:-)

2014. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi sem vagyunk vagyunk vallásosak, de angyalka hozza a fát, Jézuska az ajándékot.

A magyar családok nagy százalékában így megy, legalábbis az ajándék. Oviba, alsó tagozatba szinte mindig úgy beszélik meg hogy Mit hozott a Jézuska?


Meg ennek úgy meg van a varázsa. Az hogy anyáéktól kapja olyan snassz, anyáéktól kap szülinapra, hétköznap. De a Jézuskás storynál plusz csoda az hogy honnan tudta a Jézuska hogy mit szeretne, hogy került a fa alá.

2014. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
nálunk az ajándékot az angyalka hoza és a fát mi diszitjük késő este mikor már gyerekeink alszanak,igy 25 reggelre ott van a kivánt ajándék a fa alatt ,fiaim listást írnak ,hogy ők mit szeretnének.lányom meg elmondja .
2014. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi 24-én reggeli után kezdjük a fa díszítését 3 gyerkőc és apa, én addig megfőzöm az ünnepi ebédet gyertyafénynél elfogyasztjuk együtt. Ebéd után elbújnak a gyerkőcök és jön a jézuska igaz a két nagyobb gyerekem már tudja mi a dörgés de a kicsi még nagyon várja jézuskát, azért a nagyok is elbújnak a kicsi kis lányommal. Imádom a karácsonyt legalább ilyenkor együtt lehet a család ebben a rohanó világban egész délután együtt játszunk.Másnap szoktunk lemenni mamáékhoz mert ott is jön a jézuska.
2014. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A fát együtt vesszük meg, együtt is díszítjük fel. Az ajándékot 24-én este a Jézuska hozza.

Amikor gyerek voltam, sosem mondták, hogy a Jézuska hozza az ajándékot, nálunk mégis így alakult, ennek is megvan a varázsa.

Viszont nálunk semmit nem hoz angyalka, sem fát, sem ajándékot.

2014. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Ahol mi élünk, ott nem a Jézuska, hanem a Télapó hozza az ajándékot. Amíg a gyerekek kicsik voltak, annak ellenére, hogy nem vagyunk vallásosak, nem akartuk őket megfosztani a karácsonyvárás kellemes izgalmaitól, annál is inkább, mivel ez a többi gyereknél, barátnál, szomszédnál is így volt. A fát azonban mindig együtt díszítettük, nem akartuk a titkolózást túlzásba vinni, és ez egyébként is olyan esemény volt minden évben, ami előhozta a közös munka örömét, és a gyerekek fontosságtudatát.

Amikor 5-6-7 évesek lettek, elmonduk nekik, hogy mi volt ez a "kegyes" hazugság. Minden megrázkódtatás nélkül vették tudomásul, és örültek, hogy ők már olyan nagy gyerekek, akiknek meg lehet mondani az igazat. Hogy "felnőttszámba" vesszük őket, és nem olyan dedósoknak, mint a kisebbeket.

Az éjféli misét és hasonlókat viszont mellőztük, az ünnepi vacsorát is "együtt" készítettük el.

Egy ideig az anyósom megpróbálta őket bolondítani, de erről kedvesen, de határozottan lebeszéltük. Pár napi duzzogás után ő is belenyugodott. Így most kellemes, valódi karácsonyi "béke és szeretet" hangulatban zajlanak az ünnepek a családban.

2014. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk vallásosak. A fát együtt vesszük meg, együtt is díszítünk. Az ajándékot a jézuska hozza. Ez a "varázs", ugyanúgy mint a mikulás, és a nyuszi húsvétkor.E lmondtam neki a jézuska, jézus, betlehem történetét.
2014. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

A fát és a lakást együtt díszítjük.

Az ajándékot az angyalok hozzák.

2014. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a Jézuska hozza az ajándékot, függetlenül attól, hogy nem vagyunk vallásosak. Úgy vagyok ezzel, mint húsvétkor a nyuszival, a gyerekeknek ez még az ünnephez tartozik. Nekem ez nem fura, az én gyerekkoromban is ezt mondták a szüleim, nálunk a karácsony megünneplése nem vallási ünnep, hanem családi hagyomány, ennyi :)
2014. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!