Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan mondják egy olyan...

Jogosan mondják egy olyan első osztályosra aki halasztva kezdte az iskolát, hogy nem nagy dolog így a legjobb tanulónak lennie?

Figyelt kérdés

Iskolaérettlenség miatt és szociális alkalmazkodás nem megfelelősége miatt volt szükség halasztásra, nagyon játékos, mozgékony volt.

A gyerekek csúfolják, ma ennek fültanúja is voltam, azt hitték, hogy nem hallom, azt mondták, hogy valójában ő bukottnak számít és persze, hogy azért a legjobb tanuló :( mert túlkoros.


2014. dec. 17. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek csúfolták, de ez nem a gyerekektől jön, ezt vagy valamelyik szülő, vagy ne adj isten a tanító mondta.

Egyébként szerintem nem, hiszen ő is most tanulja az anyagot először.

2014. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
úristen.... kis görények... mármint akik csúfolják. én is késtem egy évet és nem voltam olyan hú de jó tanuló emiatt. a tanárokkal kéne itt beszélni vagy az igazgatóval,hogy legyenek kedvesek elbeszélgetni a diákokkal... mert állítom,hogy nem egy késő diák van.attól,hogy egy évvel idősebb még nem tanulta meg otthon ugyanazt amit meg kellett volna a suliban és nem azért tudja jobban mint ők. inkább őket nevezném lemaradott irigy is dögöknek.... szegény kicsi :S akkor lenne túlkoros ha már mondjuk 8-os lenne és 16 éves. nem pedig elsős és 7 éves.. -.-" édes istenem és ez a világunk. ne hagyd,hogy az igazgató meg a tanárok lerázzanak... muszáj ezzel vmit kezdeni mert csak rosszabb lesz.
2014. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a tanítónéni mondta... ? :(
2014. dec. 17. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Fog még durvábbakat is kapni, a gyerekek (meg a középiskolások is) ilyenek.
2014. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem valóban sokkal könnyebb egy 7 évesnek elsajátítani ugyanazt a tananyagot, mint egy 6 évesnek. Ilyenkor még rengeteget számít egy év.
2014. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem mondják jogosan. Ezt valamelyik frusztrált szülő adja a gyerekek szájába, aki már bánja, hogy a gyereket iskolába kényszerítette, miközben a nevelőtestület halasztást javasolt.


Nem hiszem, hogy a tanító néni mondta volna. Manapság elég sok gyerek kezdi egy évvel később az iskolát, ez nem nagy kaland manapság.


Sokan azt hiszik, hogy szégyen, ha a gyerek nem megy hat évesen iskolába, mert mit szólnak a szomszédok, így erőltetik az iskolakezdést, miközben egy hat éves gyereknek sokszor még bőven játszania kellene, neki még az óvoda, a szabad játék sokkal többet ér, mint az iskola kötöttsége, amihez még nem elég érett. Minden gyereknek 7-8 évesen kellene iskolába kerülnie!


Az viszont igaz, hogy azok, amik csúsztatva kezdik az iskolát, tulajdonképpen jobban is járnak vele. Egy év a gyermek szociális fejlődésében rengeteget jelent. Érettebbek, jobban tudnak figyelni, összpontosítani az órán, ezzel együtt valamivel jobban teljesítenek az évvesztes (évnyertes) gyerekek. De nem ettől lesz a LEGJOBB tanuló az osztályban, mert ez butaság. Ő is akkor találkozik a tananyaggal először, neki is újdonság, neki is ugyanannyit kell tanulnia, gyakorolnia.


Én inkább azt mondanám, hogy egyéni testi/lelki érettségtől függ az iskolakezdés, és aki ez miatt megszólja a gyereket, ez irtó buta.

2014. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

A legtöbb gyerek, főleg jobb iskolákban, nem hatévesen kezdi az első osztályt. Igenis nagy dolog osztályelsőnek lenni. Aki szerint nem, azt egye meg nyugodtan a sárga irigység!!!


Ha viszont nem tudja magát megvédeni a kortársai csúfolódásától, akkor lehet, hogy nincsen megfelelő batári köre, vagy szociálisan még most sem minden kerek, nem?

2014. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lányom autista, 7 évesen ment elsőbe emiatt.Sose bántották. A tanulmánya kiemelkedő, ezért ösztöndíjat kapott.

A kisebbik hiperaktív, 2 műtét vár még rá, ezért ő majd 8 évesen kezdi. Kíváncsi leszek.

2014. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nagyon kegyetlenek,de ilyen kicsiként sokat számít,hogy mit hall. Egyébként meg amíg nem kezdtem kamaszodni,én is kitűnő tanuló voltam és 6 évesen mentem iskolába.És egyébként pszichológushoz kellett járnom,mert állandóan járt a szám órán.Több hónapig jártam,iq tesztet csináltak meg fene tudja miket és visszaküldték a papírt a suliba,hogy 145-ös iq,unatkozik a gyerek az órán,mert hamarabb megtanulja amit kell,mint a többi.Nyilván ez a szám csak egy szám,de a lényege annyi,hogy fogékonyabb volt az agyam,így unatkoztam. És 6 évesen ,nem 7.

Öcsémet visszatartották,ő 7 évesen ment. Most 6.-os,kitűnő tanuló,suliban németet,külön órán angolt tanul,matekversenyre jár,német versenyre,karatézik. Simán vannak családok,ahol egyébként okosabb a gyerek,ennyi.Más szülőt meg zavar,ha az övé butább.Állandó versengés megy csak,ez kihat a gyerekekre is.Szörnyű...

2014. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég érdekesen alakult az iskolakezdés.Egy kisvárosban lakunk ahol a létszámtól függ, hogy egy vagy két osztály indul-e.A lányom őszi születésű,így eleve évvesztes volt.Aztán úgy alakult,hogy csak egy osztály indul, mert kettőnek kevés volt a gyerek ,egynek pedig túl sok,ezért pár szülőt meggyőztek,hogy maradjanak még egy évet.Maradtunk mert volt egy kis logopédiai problémánk,viszont minden egyébben már akkor sokkal előrébb járt mint a kortársai.Hetedikes, 14 éves kitűnő tanuló ,csak énekből négyes.Van előnye és hátránya is,pl.sok olyan gyerek van az osztályban akik szintén pár hónapon belül töltik a 14-et, de van olyan is aki másfél évvel fiatalabb!Óriási különbségek vannak a gyerekek között,szerintem fölösleges volt még egy évet maradnia de legalább egy jó osztályba került.Szóval őt egyáltalán nem tekintik bukottnak,szerintem ezt nálatok sem a gyerekek találták ki, vagy tanártól vagy otthon valamelyik szülőtől hallották.
2014. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!