Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon szégyenkezem, de majd'...

Nagyon szégyenkezem, de majd' 4 éves kisfiam még pelusba kakil. Mit tegyek, hogyan szoktassam Wc-re?

Figyelt kérdés
A pisi már több, mint 1 éve Wc-be megy, szobatiszta, de a kakihoz kéri a pelust még mindig. Mitől lehet ez, és hoyan oldjam meg?
2014. dec. 17. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Próbáld meg tudatosítani benne,hogy ez már 4 évesen ciki,és hátha előbb-utóbb ő is szégyellni fogja,és rászánja magát :-)
2014. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Dugd el a pelust.ha kéri mondd hogy elfogyott.hagyd bekakálni és ne vedd ki rögtön.kicsit várj míg kellemetlen lesz neki és akkor vidd el fürödni és mondd meg neki hogy ilyen rossz lesz ha ez így fog menni.ha legközelebb pelust kér gyorsan vidd a wc-re.csak rájön hogy oda jobb.
2014. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

nekünk delfines wc deszkánk van. tök gusztustalan de azt mondtam neki, hogy delfinek laknak lent és kakit esznek. fogom a fejem, ismerősöknek nem merném elmesélni, de bejött :D 3 évesen kakilt pelusba, akkor mondtam, azóta eszébe se jutott pelust kérni :D

még annyi, hogy fellépőt teszünk a lába alá, úgy könnyebb neki ott gubbasztani. olvastam egy oldalon, hogy azért sikerül nekik inkább pelusba, mert ott jobban megtalálják a pózt, wc-n nehezebb nekik, mert nem ér le a lábuk. szóval ezzel is próbálkozhatsz, hátha csak kényelmetlen neki :)

2014. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodtan abbahagyhatd a szégyenkezést. Majd ha elfelejtesz gondoskodni róla, vagy elhanyagolod egy új szerelem miatt, akkor szégyenkezhetsz.


Lehet jutalmazni, például minden wc-be kakilásért egy pici ajándék, mézeskalácsroma, színes ceruza, matrica, rágó, mindig más, legyen meglepetés!


Menjetek el együtt a boltba vagy internetről válasszon ki egy menő wc-ülőkét magának. Lehet menő wc-papírokat is venni mindenféle gyerekmintával.


Vagy átmenetként próbálkozhatsz bilivel is.

2014. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
őőő nem roma mézeskalácsra gondoltam, hanem mézeskalácsFORMÁra :) bocsika.
2014. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem kezd azzal, h nem szegyenkezel...Nálunk is ez a probléma, és pelus eltevestol kezdve mindent kiprobaltunk... (ennek két nap nem kakilas lett a vége, kösz, ennyit nem ér a dolog) Szerintem nálunk is a póz a kulcs azt mondja pelusba/ wcbe nem tud ugy nyomni...én beszelgettem erről az óvónőjével, azt mondta, h hagyjam rá, mindig ajanljam fel a wct, de amúgy hagyjam. ..Előbb-utóbb neki lesz ciki es magától elhagyja...
2014. dec. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kéri a pelust-és mit csinál ha esetleg nem adsz neki? Tehát bekakil vagy inkább nem kakil? Vagy ha ilyenkor elviszed a bilire, wc-re akkor sem kakil?
2014. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül a problémával ...mi is átestünk rajta. Nálunk a bilibe való kakálás lett a megoldás...szerintem is a másfajta "póz miatt" ijesztő a wc. A jutalmazás se rossz ötlet...és ne csinálj belőle mindennapos problémát...néha kérdezd meg,hogy nem akarja-e kipróbálni a bilit,vagy a wc-t.
2014. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Hát kéri a pelust, mondtam már neki, hogy elfogyott, de akkor inkább nem kakil, tényleg volt olyan, hogy anyósomnál azért nem kakilt 2 napig, mert anyósom azt mondta neki, hogy nincs pelus... Szóval az nem jó.

2014. dec. 19. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!