Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le a fiamat...

Hogy szoktassam le a fiamat az éjszakai tejivásról?

Figyelt kérdés
Januárban lesz 3 éves a kisfiam és szinte minden éjjel felébred és inni kér. Ha vizet akarok adni neki hisztizik és tejet kér! Volt olyan időszak, amikor végig aludta az éjszakát. Ha a bölcsiből hazaér figyelek a folyadékbevitelre, mert nyáron, ha napközben többet ivott éjjel nem kelt fel. Viszont most az "itatás" se jön be.

2014. dec. 1. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod leszoktatni, ha nem engedsz a hisztinek! Kitartónak kell lenni! A fogainak sem jó az éjjeli tejivás!
2014. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

miért nem lehet hagyni, hogy magától elhagyja?


at olvastam ennek lelki okai vannak, nem éhség. még nem tudja elengedni a babakorát, még anyuci pici babája, mindene, szeme fénye akar maradni :)

2014. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, bár az én fiam még kicsi (legalábbis a 3 éveshez képest). Terhesség miatt apad a tejem, tejitallal pótlunk, az éjszakai szoptatásoknál sokszor már el sem fogadja a mellemet, csak a tejital kell neki. Egyelőre nem csinálok belőle problémát, de hosszú távon nem biztos, hogy jó lesz, ha így marad. Én is úgy látom, hogy oka van annak, ha kéri.
2014. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

osztom a kettes vélemyényét!

Szerintem ez is olyan (mint sok minden más a gyereknevelés során),hogy ha majd megérik rá elhagyja ezt a szokását!

Addig is annyit csinálnék hogy a tejivás után adnék neki vízet,hogy leöblítse a fogait valamelyest a tejtől!

2014. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom most két éves. Ő is felébredt hajnalban tejitalt inni. Sokszor gondolkodtam én is, hogyan lehetne elhagyatni vele, mígnem az utóbbi hónapban kezdtek ritkulni az ébredések, átalussza az éjszakát. Van, hogy hallom megébredni, de ha nem megyek át hozzá,és nem nagyon hangoskodik, gyakran visszaalszik. Lehet, hogy ez tényleg magától megoldódó probléma.
2014. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!