Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek gasztroenterológushoz kelett vinni a gyermekét kakilási gondok miatt?

Figyelt kérdés
Megvizsgálta a doki a kicsit valahogyan?minket is oda utalt a gyermekorvosunk és azt mondta hogy ott majd megvizsgálják.de hogyan? Arra lennék kíváncsi ha valakinek van tapasztalata kérem írja le!köszönöm.
2014. dec. 20. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy időben iszonyú nehezen kakilt. Épp gyerek-gasztroenterológus mellett dolgoztam, így megkérdeztem róla. Megkérdezte miket eszik, iszik-e eleget, és fejlődik-e rendesen. Az evéssel volt gond, nagyon nagyon kevés volt a rost, rengeteget szenvedtünk vele, de helyrejött, szervi baja nem volt.

Titeket is megkérdeznek, ha olyan a probléma akkor jönnek a vizsgálatok. Mi a gond? Nem tud kakilni, vagy túl nagy tömegű? Nyálkás? Véres? Így nem tudom mire is vagy kíváncsi, de szívesen segítek ha írsz konkrétumot.

2014. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen 2-3 naponta kakil.nehezen nyomja ki előtte toporog,sír és próbálja visszatartani.a székletét nem mondanàm keménynek.naponta kb fél liter folyadékot iszik,van amikor többet.szinte minden nap kap gyümölcsöt.almát,banánt nem.aszalt szilvát kap az valamikor segít.csokit minimálisat kap.minden nap eszik joghurtot.szerintünk valami lelki ok miatt tartja vissza de az orvosunk a gasztroenterológushoz küldött.
2014. dec. 20. 21:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Változatosan étkezik.
2014. dec. 20. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idos?

Zoldsegeket eszik? Gyumolcsot hamozva adod? Teljes kiorlesu gabonat eszik minden nap? (Teljes kiorlesu kenyer v.zabpehely v.barna rizs telj.kiorlesu griz...stb)

2014. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2,5 éves!igen eszik zöldséget,gyümölcsöt hámozva!hát teljes kiőrlésű dolgokat nem eszik mert nem ízlik neki!
2014. dec. 21. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk segített még (tudom, hogy hülyén hangzik), de programot csináltunk a kakilásból. Mindig fürdés előtt leültettük, beszéltünk hozzá, nyögtünk vele, ő meg nevetett, vörösödött, kakilt.

Illetve az elején a fenyegetés is fontos tényező volt. Ő egy hétig is tartogatta, és tartogatta volna tovább is. Mikor eltelt az idő kúpot kapott amit rettenetesen utált, pláne, hogy tudta, mi következik utána. Hogy jön a kaka és fájni fog. (annyira sajnáltam) Aztán ahogy rendszereztük megszokta lassan. Ennek már lassan 3 éve és minden fürdés előtt önállóan wc-re megy.

2014. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sok rost noveli a szeklet tomeget ami nyomast kelt a belfalon es ez okoz szekelesi ingert. Tehat mivel a gyumolcs heja rost ne hamozd meg. Fozz neki zabkasat apro szemu zabbol. Tejbegrizt teljes kiorlesu tonkolybuza grizbol (bio bolt) rakott etelbe rejtsd bele a barna rizst probalj ki teljes kiorlesu tesztat (pl barilla finom). Ezek a durva rostok segitik a gyakori szekleturitest. Jo lehet meg lencse sargaborso bab kaposzta (ha nem puffasztaj) mert ezek durva rostozatuak. Adj neki sok almat kortet (hejastul) banan is mehet illetve a narancs mandarin rosttartalma is segithet!
2014. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!