Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnénk, hogy ne legyen...

Mit tehetnénk, hogy ne legyen állandó kiabálás az étel miatt és ne akarjon folyamatosan enni a kisfiunk?

Figyelt kérdés
A fiunk 15 hónapos és olyan mint egy pocok feneketlen bendővel. Állandóan enne, de ami még rosszabb, ha ételt lát teljes erőből kiabál, hogy mamma-mamma, amig nem kap valamit enni. Boltba bemenne kész szenvedés, de most a karácsonyi vendégeskedés se egyszerű. Olyan mintha éheztetnénk, mindenki hülyének néz minket szerintem. Egészségesen étkezik, sok zöldséget, gyümölcsöt, húst kap, de neki semennyi se elég. Ennek ellenére pont jó súlyban van, és vidám-mosolygós kisfiú, amíg ételt nem lát. A gyerekorvos szerint egésszgées, és adjunk neki annyit, amennyit kér, mert úgy látszik, ilyen az anyagcseréje. De szerintem ha annyit adnánk neki, amennyit kér, akkor az egész nap az evésről szólna. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én is akármennyit tudnék enni és az édesapja is, mégis vékonyak vagyunk, de fiunk nem látta tőlünk, hogy zabálnánk, tehát nem lehet ez az oka az állandó ételkuncsorgásnak.
2014. dec. 24. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet felszivodasi zavara?
2014. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy szénhidrátokat is kapna, pedig a gyereknek erre is szüksége van. Sok szülö ugyanis elfelejti, és csak zöld´segeket meg húsfélét ad, a gyereknek meg hiányzik a keményítötartalmú élelmiszer.


A másik meg, hogy a gyereknek ne adjatok, ha kiabál, mert lehet részben rossz szokás is, valamennyire szoktatni kell a rendszeres étkezéshez, nem pedig ahhoz, hogy állandóan egyen napi 24 órában.

2014. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha csak zöldséget, gyümölcsöt meg húst eszek, én is éhes vagyok....
2014. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azt írod nem adsz neki annyit amennyivel jól lakik. mégis hogy határozod meg, hogy neki mennyi az elég? mi alapján döntöd el, hogy ennyit ehet és nem többet?


pont az az a kor amikor rengeteg energiára van szüksége, mert jár, és a testének ez még hatalmas erő ezéért nem csak változatos étel kell neki de sok szénhidrát és fehérje is.

enyém annyit evett mint egy felnőtt és napi 5 szilárd plusz 3 tápszer volt a menüje hatalmas adagban :)

aztán 2 évesen leállt ez és annyit evett amennyi a magasságának, súlyának megfelelő.

szerintem se éheztesd, főleg ha az orvos is azt mondja

2014. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen kap mást is. Általában reggelire eszik kenyeret (rozs, teljeskőrlésű) valamilyen feltéttel vagy tojással és iszik hozzá 2-3 dl tápszert. Tízóraira gyümölcsöt kap keksszel, joghurttal, túróval vagy péksütit, amit mi sütünk. Ebédre azt eszi amit mi, leves plusz főétel. Uzsonnára változó, hogy mit eszik. Vacsorára kapja amit mi.eszünk, ez vagy hideg vagy meleg plusz tápszer. Éjjel is kel még egyszer enni. Az adagok kb 300 gramm egy étkezésre a gyümölcs/főétel. Próbálunk nem engedni a kiabálásnak, de egyszerűen hihetetlen ramazurit csap. Szülők szerint mi ugyanilyenek voltunk. Előlem pl zárni kellett minden ételt, mert csak ettem és ettem, amíg láttam. Tény, hogy rengeteget mozog, többet mint a kortársai és jóval erősebb, doktornő csak izompacsirtának hívja, olyan szép izmai vannak mint sok gyúrósnak, pedig nem edz.

2014. dec. 24. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 300 gramm pl. ebédre kevés. Az én 10 hónaposom kb. 200 grammot eszik ebédre, van hogy talán többet is.

Reggelire, vacsira azt mondom jó a 300 gramm, de ebédre keveslem.

2014. dec. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, írták-e, esetleg lehet bélférge.

Szervi kivizsgálást érdemes ilyenkor bevetni, valamint lehet szorongás is mögötte, ha nem szervi. (Ritkábban a kettő egyszerre.) Ha lelki ok derül ki, akkor esélyesen bulimia, és akkor gyermekpszichológus tanácsa kell.

2014. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!