Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogy oldjátok meg,...

Anyukák, hogy oldjátok meg, ha beteg a gyereketek, és egyszemélyes boltba dolgoztok? És nincs aki helyetted beálljon?

Figyelt kérdés

egyszemélyes boltba dolgozom,van egy váltom, de ha beteg a gyerek, nemvárhatom el tölle, egésznap egyedül legyen. De mi van akkor ha nagyon beteg a gyermekem?

Van valaki hasonlo helyzetben?


2014. dec. 30. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek beteg és nincs segítséged akkor egyértelmű, hogy a gyerek mellett a helyed. A beosztással meg a főnöködnek kell foglalkoznia, amiatt neked ne fájjon a fejed.
2014. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
van nagymama,de gondolok itt arra, ha esetleg komolyabb baj lenne. Nincs akit a helyemre tegyen, ha nem mennék be. viszont a váltom is anyuka,és nemvárhatom tölle, hogy ö legyen egésznap.meg nem szeretnék vele sem kitolni. viszont azért a gyermekem az elsö. Szept. óta dolgozok, ha eddig kellett a nagymama vigyázott rá, mert komoly baj még nem volt.Mit tennétek a helyemben? Vagy van, aki hasonlo helyzetben volt már? Ö mit tett?
2014. dec. 30. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha komoly baj lenne egyértelmű l, hogy a gyerekem mellett lennék. Mivel a társad is anya, meg lehetne beszélni azt gondolom. Kölcsönösen segítenétek egymásnak. Meddig van nyitva a bolt?
2014. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem tudod sehogy megoldani, ha beteg a gyerek vagy találsz valakit aki vele van (családtag, bébiszitter) és dolgozol, vagy otthon maradsz vele, és megoldja a cég ahogy tudja. Nálunk is ez van, szerencsére van némi segítségem, és ha nem komolyan beteg, csak mondjuk folyik az orra, akkor beviszem magammal arra a pár órára, viszünk laptopon mesét, és szépen elvan. De nem könnyíti meg a dolgom, ez csak a végső eset. Ha meg igazán beteg és nincs akire hagyjam rövid időre sem, akkor otthon vagyok és kész. Vagy beugrik más helyettem, vagy bezárunk. Hál istennek nem beteges gyerek.
2014. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel ugyanabban a helyzetben vagytok, beszéld meg vele előre.

Az ő gyerekének is adódhat komolyabb baja. Akinek egészséges a gyereke, az beviszi magával. Lehet ebben az évben mondjuk neked lesz 3szor szükséged erre a segítségre, de jövőre meg neki 5ször.

2014. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Otthon maradsz a gyerekkel és a váltótársaddal lerendzed, hoyg hogyan fogod viszonozni.


2. Otthon maradsz és addig zárva van az üzlet


3. Felfogadsz egy babysittert és bemégy dolgozni

2014. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy van egy idöszak, a déli órák, amikor viszont annyian vannak, hogy egy ember sem gyözi. tehát akkor kettönek kell lenni, kb. 13 óráig. utánna már csak egyikönk van. Viszont ha egyikönk marad egésznap, segitség nélkül nagyon nehéz egyedül egy nap. elökészületek, egyéb..

Bár a fönök tudja, hogy kisgyerekes anyukák vagyunk, mikor felvett, egészen másképp toleráta, mint akkor, amikor tényleg szükség lett volna rá!Akkor azt nyilatkozta, nincs akit a helyünkre betegyen.

eddig ugy volt, hogy anyos vigyázott rá, és a13 órakor haza mentem.

De mivel reggel fél 6ra kell menni, és netán beteg lenne, nagyon nehéz olyankor dönteni, mit válassz. Mivel most kezdtem a munkát, szeptember elején, kezdö vagyok ilyen helyzetekben.

2014. dec. 30. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a váltótárssal, hogy neki mi a véleménye
2014. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

arra azért kíváncsi volnék, hogy a rendes éves szabadságot hogyan veszitek ki?


a gyerekkel a táppénzt is pont ugyanígy kell megoldani.

2016. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!