Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám balesetet szenvedett...

Édesanyám balesetet szenvedett 87 éves, és nem tudja ellátni magát. Én is idős, beteg vagyok. Bemenni valahová otthonba, de csak egyszemélyes szobába. Mik a lehetőségek? Nyugdija van, spórolt pénze nincs.

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 16:26
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Bemenne!
2014. szept. 15. 16:26
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha spórolt pénze nincs, akkor csak önkormányzat által finanszírozott, üzemeltetett idősek otthonába tud menni. Ott a nyugdíj bizonyos százalékát vonják, illetve ha nem elég a nyugdíj, a hozzátartozóknak ki kell pótolni. Szinte teljesen biztos, hogy ott nincsenek egyágyas szobák, inkább 3-4 ágyasak, hogy kihasználhassanak minden helyet.

Több hónap, de sokszor év a várólista. A háziorvos javaslatával lehet elindítani.

2014. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg magán otthonban van olyan, hogy egyszemélyes szoba, de ez havonta nagyon magas költség, szerintem százezer feletti összeg és ott sincs azonnal hely, elő kell jegyeztetni.
2014. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
80%

"Ha spórolt pénze nincs, akkor csak önkormányzat által finanszírozott, üzemeltetett idősek otthonába tud menni"

Igen tudna, csak oda meg olyan hosszú a sor hogy csak pénzért veszik be! (százezrekről van szó)

2014. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Itt az egyik válaszoló nagyon korrekten és hozzáértően összefoglalta a lényeget. Bemásolom neked Kérdező, hátha segít.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszulo..

2014. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
12%
Vedd magadhoz.
2014. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha sürgősen kell valami megoldás,akkor meg kellene próbálni,hogy a környéketeken lévő valamelyik kórházban ahol van ápolási osztály(általában már minden megyei kórházban van),van e szabad hely.Ha van,beveszik,de ez napi díjas,azt sajnos nem tudom mennyi.Egyből indítsátok el a szociális otthonba elhelyezést,mert ahogy előttem is írták,nagyon sokáig tart,hogy helyet kapjon,mert túljelentkezések vannak.De ha az ápolási osztály összejönne,akkor ott addig maradhatna,míg elintéződik.Meg még a krónikus osztály jöhetne szóba,ha belenyúltok a zsebetekbe,akkor ott is maradhat hosszabb ideig.Egy ágyas szobát szerintem csak magán idősek otthonában találtok,de az nagyon húzos árban van.
2014. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes megkérdezni a helyi humánsegítőt, hátha van nálatok is házi gondozás. Ez napi 4 óra lehet max, esetleg család segítségével kombinálva, jelzőrendszeres segítségnyújtással kihúzható a várólista ideje.


Van még egy megoldás, de az nagyon durva, csakis végső megoldásként... kórház, ápolási osztály.


De ezt nem tudom tiszta szívvel ajánlani, csak azoknak "jó", akiknek már végképp semmi megoldás nincs a gondozásra, elhelyezésre.

2014. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

#7: krónikus osztályt ne!!!


Az valami kegyetlen!

2014. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

Létezik önkormányzati fentartású otthonban is egyágyas.Pl. ahol én dolgozom.(vidéki kisváros)igaz összesen csak 3 darab van belőle,és vagy protekciós kerül oda, vagy olyan,aki adományoz az otthonnak valamennyit...

Nálunk ált. 2 ágyasak a szobák.Van aki szereti, hogy van szobatársa, van aki torzsalkodik vele, és szobacserét kér.

2014. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!