Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire megbízható...

Tényleg ennyire megbízható egy 2 év körüli gyerek?

Figyelt kérdés

Babakocsit toltuk, épp átjöttünk a zebrán, amikor szemből teljes gázzal műanyag motoron hajtotta magát egy 2 év körüli kisfiú. Szülők kb 10 méterre mögötte. A kisfiú kizárólag a motor elé nézett lehajtott fejjel, úgyhogy le is lassítottam, hogy nehogy felcsattanjon a babakocsira.

Elment mellettünk és ugyanazzal a sebességgel neki a zebrának.

Férjem utána ugrott, de a gyerek lefékezett 10 centire a járdaszegélytől és hátranézett. Szülők integettek, hogy köszönik, de semmi gond, "idomítva van".


Tényleg ilyen megbízhatóan megtanítható két éves gyerek arra, hogy magától megálljon a zebránál?


2015. jan. 3. 21:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Két lányom kb. 2 és fél korában már tudta ezt, az úttestnél mindig megálltak (tudták, hol kell, ismerős környéken), meg akkor is, ha azt mondtam "állj meg". Nagyon következetes voltam ezzel azóta, hogy elkezdtek egyedül közlekedni az utcán. Kisfiam 2 éves, ő teljesen kiszámíthatatlan és megbízhatatlan, pedig ugyanúgy csináltam a dolgokat nála is. Szorosan mellette kell sétálnom, mert egyszer csak gondol egyet, és a járdáról kiugrik az úttestre, vagy bemegy egy idegen házba. Úgyhogy mi úgy közlekedünk, hogy a 3,5 és 5,5 éves gyerekek rohangálnak egyedül az utcán, járda szélén megállnak, megvárnak, én meg vigyázok a testvérükre.
2015. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam. Bár ennyire azér nem bízom meg benne, azért nagyon okos és tudja, hogy mi a veszélyes. Látta már a nővérétől (3). Ha autó jön, mindketten lehúzódnak az út szélére (nincs járda, kevés autó jár) és megállnak, amíg el nem megy. A kicsi még akkor s megáll, ha az autó áll, csak épp már égnek a lámpái.

Egyszer volt egy olyan eset, hogy az út 2 oldalára húzódtak, és egyik sem akart megmoccanni, hogy közös oldalon legyünk. Az autó meg is állt, de intettem neki, hogy nyugodtan jöjjön. Ebben az esetben a nagyobbik volt egyedül, én a kicsivel. Teljesen megbíztam benne, okos kislány. Az autóson viszont látszott, hogy nem tudja hová tenni a dolgot.

2015. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!