Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyereketek mennyi...

1,5 éves gyereketek mennyi figyelmet igényel?

Figyelt kérdés

tudtok mellette nyugodtan főzni/takarítani, ha egyedül vagytok otthon?

írnátok kicsit, hogy nektek milyen a nap? :)


2015. jan. 5. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tudtam, de a fiam mindig nagyon önálló, magát jól elfoglaló gyerek volt. Most 2,5 éves, így már annyira nem emlékszem, milyen volt egy nap, de az biztos, hogy meg tudtam mellette csinálni a dolgom.
2015. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok időmet leköti, folyamatosan figyelnem kell rá. Egy pillanat alatt képes balesetveszélyes helyzetbe kerülni, pl felmászni a székre, és onnan az asztalra....

Nagyon nehéz, folyamatosan mellettem van, akármit csinálok. Csak úgy boldogulok, ha bevonom. Mondjuk adogatja a ruhát teregetésnél, vagy együtt fogjuk a porszívó csőt. Végül is már jól megy a fasírt sütés is félkézzel.

2015. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a "fél kézzel főzni is megtanult " anyuka vagyok. Igen aktív a gyerekem, ő is bárhova felmászik, szinte néha csak a veszélyes dolgok érdeklik, bármennyire is igyekeztünk balesetveszély mentesé tenni a házat. A játékok sem nagyon foglalják le, ő a tipikus láb alatt lévő, mindenben hátráltató gyerek. Takrítani még csak -csak tudok mellette, több részletben a héten. Főzni a legnehezebb. Sokszor ül a munkapulton( szigorú felügyelettel!!!), vagy csak a kezemben van el (12,5 kg, hátam rottyon), de valahogy ezt is meg kell csinálni, úgy vagyok vele. Sokszor csatatér a konyha, mire megfőzök, mert addig 1000 dolgot elővett a fiókjaimból, edényeken levírozok, mindenbe belenyúl, lehúz, amit elér....stb.... Nappalit néha egy bomba sem robbanthatná szét jobban. De nekem a legzavaróbb, hogy ő folyamatos együtt játszást igényelne, magában alig van el, csak percekre.... egész nap.

Ti hogy vagytok, kedves kérdező?

2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam szerencsére elvan egyedül is.

Amikor főzök-mosogatok délelőtt, akkor eljátszik a szobájában (ha nem, akkor a gép elé ültetem Bogyó és Babócát nézni).

Együtt ebédelünk, utána együtt játszunk, vagy ha dolgom van még, akkor bevonom őt is.

De sokszor magától vonul be a szobájába játszani.

2015. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én bevontam a főzésbe, takarításba, persze ő csak imitálta:)

Lehet játékosan is takarítani, mosni.

2015. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napközben amikor fent van csak a köretet készítem el a többit délután (ha belefér az időmbe) vagy este amikor leteszem aludni. Kb. 1 hónapja már tudok mellette porszívózni :) (addig félt tőle vagy zavarta hogy akkor nem vele foglalkozom). Szerencsére még el tudok menni vele bevásárolni (tűri a babakocsiban). Nagyon ritkán és keveset van el egyedül.
2015. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De nekem a legzavaróbb, hogy ő folyamatos együtt játszást igényelne, magában alig van el, csak percekre...."


Négy éves kor előtt, főleg kb a harmadik szülinap tájáig a legtöbb gyermeknél ez életkori sajátosság: az anyja, és vagy az apja a mindenkori, szinte kizárólagos társa, a játszótársa is. (Egyes családokban a nagyszülő részben helyettesíti a szülői közelséget, olykor a testvér, mármint a picur érzelmi igénye okán.)


Sokkal kevesebb az egyedül játszó, ilyen korú gyermek. Megértem, h zavaró számodra, de tudni kell: ez a legtöbb 3 / 4 év alattira jellemző, természetes sajátosság, igény.

2015. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!