Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 eves gyereketek jár...

5-6 eves gyereketek jár valamilyen külon foglalkozásra (pl torna, tánc, úszás). Mennyire szereti? Volt amit megunt, vagy nem tetszett neki?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tornára jár egy héten egyszer, már 2 éve, nagyon szeret járni.
2015. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az oviban jár, nem tudom, ez számít-e.

Úszás - nagyon szereti

Szolfézs - utálta, pár hét után abbahagytuk

Néptánc - szereti

Angol - szereti, de a férjemmel semmi értelmét nem látjuk


Kipróbálta a tornát is, az sem tetszett neki. De az ilyen speciális atlétikára előkészítő torna volt.

2015. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nagyfiam 2,5éves korától járt angolra heti egyszer. Ő nagyon kis félénk gyerek volt, ezért el akartam vele járni valahova-valamilyen foglalkozásra, de mivel kicsi városban lakunk, akkor pont csak ez volt. Nagyon megszerette, így az ovi végéig járt, 4éves, azaz 6,5éves koráig. Nagycsoportban járt még heti egy úszásra is.

MIndkettőt nagyon szerette.

Ősszel kezdte a sulit, most elsős és heti 1úszást folytatta, és még sakkozni is jár egy órában. Ezeket suliidőben megcsinálják, ugyhogy ezen kívül már nem jár másra. MIvel heti 2angolórájuk is van, így külön angolra sem jár már. Az angol meg nem külön szakkör, hanem az órarendi órájuk.


Kisöccse 2,5évvel fiatalabb. Vele kiscsoportban kezdtük az angolt, amit szeret és jól is érzi magát. Mikor ő volt kiscsoportos, a nagyobbik nagycsoportos volt. Mivel a nagyot hordtuk úszni, így vittük a kicsit is, mert ilyen oviúszásra jártunk és mehettek együtt. A nagy szerette, a kicsi viszont nagyon kicsi volt hozzá- így pár óra mulva már nem vittük. Ő ekkor 3-3,5éves volt. Az oktató is mondta, hogy majd egy év mulva kezdjük el újra, most ne folytassuk, mert nagyon víziszonya lesz még a végén. EGyszerűen félt nagyon a vízben.

Úgy gondoltuk férjemmel, hogy majd jövőre ha ő is nagycsoportos lesz, akkor fogunk újra nekiugrani vele az úszásnak.

2015. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5 eves. Az oviban van hetente 2x angol foglalkozas, 1x karate es 1x neptanc. Ezekre jar, uszni nem. Nincs baratsagban a vizzel egyelore. Ovi utan es hetvegen heti 2-3 alkalommal hokizik, egyesuletben. Csak az akartuk, h megtanuljon korizni, aztan ottragadtunk. Nagyon szereti.
2015. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt látom, hogy az ilyen korú gyerekek többé-kevésbé szeretnek járni, és legalább egy olyan van, ami tetszik nekik.

Nekem 6 éves lesz a lányom, és mindenbe beleun egy idő után. Járt már balettra, hip-hop táncra, tornára, úszásra, néptáncra, mindennél lelkesedett az első pár alkalommal, de kb egy hónap elteltével azt vettem észre, hogy nincs kedve menni. Kérdeztem mindig hogy mi az oka és mindig valami hülyeségre hivatkozik, pl büdös a víz a medencében, vagy az oktatóval van baja, vagy messze van, vagy unalmas (unalmas, mert nem azt csinálhatja amit ő szeretne). De sosem arra amiért tényleg ott van, és látom is ha ott van, akkor szereti csinálni. Már tényleg nem tudom hogy komolyan miért un bele mindenbe. Egyedül talán a néptáncot szereti, mert az az oviban van és szinte az összes csoporttársa ott van és az ovónéni tartja. Arra gondolok, hogy a többi hely idegen neki, mert nincs ott a megszokott társaság emiatt rosszul érzi magát ott.

Pedig látom rajta, hogy szüksége lenne valamilyen mozgásra, mert délután alig tudja levezetni a felesleges energiáját. Itthon pl állandóan tornázik, táncol, de elmenni nem akar.

2015. jan. 12. 10:08
 6/16 anonim ***** válasza:

4 evesen karatera jart a kisfiam,eleinte tetszett neki,kesobb mar nagyon eroltetni kellett,igy nehany honap utan abbahagytuk.

5 evesen jart kung-fu-ra,tetszett neki,de a kovetkezo even mar nem akarta folytatni.

6 evesen kezdett teniszezni,mi ezzel meg is talaltuk szamara az idealis sportot,nagyon szereti, mar 3 eve teniszezik es mindig orommel indul edzesre:)

2015. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám elérni, hogy szeressen járni, és ne befolyásolja folyton az hogy idegen gyerekek között van? Hiába talál ott egy-egy barátot, neki az nem ugyanaz mint az ovistársai.

Ja és vittük mi is korizni, síoktatásra, mindet élvezte az elején. Aztán meg uncsi lett.

2015. jan. 12. 10:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor ne erőltesd!Járjatok heti egyszer ha nagyon akarsz valami mozgást és ennyi. De ha lehet ő még erre nem érett. Majd jövőre.

Nekem két gyerekem van. az egyik 4 éves kora óta úszik, közben lovagolt, focizott, néptáncolt hittanra járt. Le se lehetett lőne, annyira imádta a különórákat. 6 évesen már heti 5 úszásórája volt, de emellett még akarta a többit is, persze minden nem megy egyszerre.

A kistesója most lesz 6 éves, eddig minden évben megpróbáltunk nála valamit (de csak ovis kereteken belül) semmire nem akart járni, nem is erőltettük. Most, hogy 6 éves, megmondtam neki úszni meg kell tanulni aztán majd eldönti akar e járni intenzívebben vagy nem. Ezt én szigorúan megmondtam, nincs apelláta. Ha megtanult úszni aztán arra jár amire akar majd a suliban,de egy sportot kötelezővé fogok tenni heti min 2-3 alkalommal. Na , néha előfordult, hogy sírva ment a starndra, vagyis inkább hisztizve, aztán persze meg nem akart kijönni a vízből. ezt tudtam, ez már nála nem víziszony volt, csak hiszti. Mert teljesen otthon kezdte érezni magát a vízben és élvezi valamint keveslik az időt amit járunk :) :)

2015. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én kisebb koromban sorrendben: ritmikus sportgimnasztikára, úszásra, egyfajta táncra, focira, kézilabdára, másik fajta táncra jártam. Mindet max 1 év után meguntam(a tánc több volt összesen, de nem sokkal), pedig többet is nagyon sajnálok mostmár, hogy abbahagytam. Az RSGnek azért lett vége, mert egyszer elestem, aztán nem voltam hajlandó többet menni (4 éves voltam)

Velem sajnos nem tudtak mit kezdeni :/ szívesebben tanultam volna zongorázni (még mindig szeretnék) de arra nem irattak be. Bár, tuti hogy azt is abbahagytam volna, mert megunom..

Egyébként 6 évesen épp úsztam, azt imádtam, aztán tele lettem uszodai szemölcsökkel és kiderült, hogy vagy abbahagyom az úszást, vagy járhatok 2 hetente a bőrgyógyászhoz, hogy leszedje azt a 4-5 szemölcsöt az arcomról ami kinőtt.

Remélem a te gyerekednek nagyobb szerencséje lesz :)

2015. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam

szeptember óta jár úszni heti kétszer.Nagyon szereti.Soha nem fordult még elő,hogy nem akart volna menni,vagy nem érezte volna jól magát.Minden nap akar menni.

Az oviban van heti kétszer angol már második éve,meg idén kezdte a sakkot.Mindkettőt nagyon szereti.Angolul nyilván nem fog megtanulni az oviban,de nagyon hasznos,mert a szókincse már most nagy.

Régebben próbáltuk a talajtornát és ju-jitsut,de nem vált be.Lehet még kicsi volt hozzá négy évesen,hogy egy órán keresztül még ha játékosan is,zat csinálja,amit mondanak.Elszaladgált rosszalkodott,nem akart menni,így nem is vittem.

Az úszás viszont telitalálat nála.Kár hogy nálunk nem úgy van,mint sok oviban,hogy oviidőben viszik őket,úgy jobb lenne,mert így este hatra visszük,és fél nyolc,mire hazaérünk.Akkor gyors zuhany,vacsora,meseolvasás,és irány az ágy.

Ja és arról nem beszélve,hogy elég beteges volt,de mióta úszni jár,nem volt felső légúti megbetegedése,és tuti összefügg.

2015. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!