Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adod be 2 éves múlt...

Hogy adod be 2 éves múlt gyereknek az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

mindent megpróbáltam, azt mondta, nem ízlik neki, nem eszi meg

tejbe lehet keverni?


2015. jan. 14. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Épp tejbe nem ajánlott az antibiotikum. (A tej miatt veszít hatékonyságából az antibiotikum.)


Én ilyenkor valamilyen gyümölccsel kevertem össze. (Összeturmixoltam pár gyümölcsöt, és úgy elment a gyógyszer íze nagyjából.)

2015. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kiskanálba beletöltöm az adagját és a szájába teszem, ö meg lenyeli.
2015. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tejbe nem szerencsés az antibiotikum. Üvegreszelőn lereszelsz egy almát (héj nélkül) finom pép lesz, az antibiotikumot porrá zúzva (papír közt pohárral) majd a kanálra szórsz egy kicsit belőle 2-3 kanál almával lemegy
2015. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

gyümölcsbe nem kevertem még, azt kipróbálom, köszi


az a baj a kiskanállal adással, hogy nem kicsi az adag


köszi a tanácsokat!

2015. jan. 14. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Amikor nagyobb adagokat kapott a lányom, akkor én a nurofenes fecskendővel adtam be neki. Vagy a Panadolossal, mert az nagyobb. Mondjuk ő mindent bevesz, akármilyen rossz is, de így könnyebb volt a nagyobb adagot beadni neki.
2015. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerencsés vagy :)

Az én lányom kijelentette, hogy nem és nem tudtam "meggyőzni", hogy muszáj

2015. jan. 14. 21:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként próbáltuk a fecskendőt is, először örült, mert a nurofent szereti, aztán rájött az átverésre és kiköpte, mert rossz ízű
2015. jan. 14. 21:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak fecskendővel tudom. Lefogom és hátra fecskedezem, így nem tudja kiköpni.
2015. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megvásárolom.

Ha bekapod a "vitamint", akkor kapsz csokit.

Ha gyógyszert mondok, akkor nem veszi be, úgyhogy vitaminnak hívunk minden gyógyszert.

2,5 éves

2015. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy nagykanállal veszi be. Épp most kellett antibiotikumozni, 2x4 ml. Kiskanálba nem fér bele.
2015. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!