Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek kapott a babája egyből...

Kinek kapott a babája egyből a születése után antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Minden rendben van a gyerkőcötök fejlődésével? Pusztán kívàncsi vagyok, az én kislányom kapott 1 hétig, mert magas volt a crp-je. Már 5 éves, 2 éve tudjuk, hogy autista. Nem súlyos szerencsére. :) Sok helyen olvastam, és a Vadaskertben is céloztak rá, hogy azt feltételezik, hogy a születéskor kapott antibiotikum kúrának köze lehet az autizmus kialakulásához, úgyhogy szimplán kívancsi lettem. Nem gondolnám, hogy minden antibiotikumot kapott babával gond van, tényleg csak a kíváncsiság vezérel, vajon lehet-e összefüggés.
2015. jan. 18. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kapott, most 2 éves, teljesen normális, nyitott, kommunikatív gyerek.
2015. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. :) az az igazság, hogy aki kívülről látja a kislányomat, nem lát rajta semmit, hihetetlen jókedélyű, nevetgélős gyerek, beszél is, csak kicsit sajátságosan. :) E/3-ban beszél sokszor magáról pl. Rendes óvodába jár, nagyon szeretik a csoporttársai, és az óvónők is szerncsére nem igazán van vele gond. :) persze aki kicsit már ismeri, észreveszi a furcsaságait, de ahhoz tényleg huzamosabb ideig kell vele együtt lenni. Még csak nehéznek sem mondanám a nevelését, mivel nekünk ő első gyerkőc, nincs viszonyítási alapunk, őt ismerjük, őt szoktuk meg. :) vannak nehézségek, de igazándiból a normálisan fejlődő gyerekeknél is vannak, maximum más fajták, ahogy làtom. Szóval nem panaszkodom, úgy imádom, ahogy van. :) csak olyan fura, hogy ennyiszer emlegetik ezt az "összefüggést", hogy már beleültették a bogarat a fülembe, és gondoltam csinálok egy kis közvélemény kutatást. :))
2015. jan. 18. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is kapott, most 6,5 éves, minden oké vele.
2015. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kapott,4/6 Apgarral született 9 osztályos középiskolás.
2015. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem pont születésétől, de 4 hóstól 7 hósig minden áldott nap kapott (vesebajok miatt).

2,5 éves, semmi baja látszólag.

2015. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kapott a fiam,most lesz 3 éves. Ő 7 hónapos koráig le volt maradva a fejlődésben,de neki nyaki hypotóniája volt,a súlya miatt. Igaz,3 éves,de beszélni meg nem szeret,1-1 szót használ csak,és most ezért járunk bölcsibe és fejlesztésre
2015. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is kapott, 7 lesz áprilisban.

Az oviban többször volt beteg, mint az átlag, de egyébként semmi baja, szerencsére. Amióta sulis, 2x volt beteg, de kimondottan jó eszű, ügyes.

2015. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az enyém kapott egy hétig napi kétszer

most öt éves,és szerencsére nem autista,semmi baja

két évesen már összefüggően beszélt

viszont neki az izomzatával gond volt,hypotón volt,ezért mozgásban eléggé le volt maradva,de ez nem az antibiotikum miatt volt

2015. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kapott a születése után antibiotikumot, szerencsére nincs semmi baja. (4 éves lesz)
2015. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!