Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet normálisan viszonyu...

Hogy lehet normálisan viszonyulni egy tomboló őrjöngő 3 éveshez?

Figyelt kérdés
Minden apróságon úgy kiakad, hogy bömböl, mint egy állat, az előbb majdnem felborította a hűtőt (!), ököllel ütöget, ha vmit nem engedek neki. Mindent jobban akar tudni, ő akar irányítani... Nem akarom bántani, mert nem más elveket vallok, de tegnap már kapott egy fülest, mikor nekiállt rombolni meg üvöltve szidni engem és ütögetni. Hogy lehet megregulázni egy ilyen kis disznót? :)
2015. jan. 23. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Az a kis disznó a TE gyereked! Te neveled, te mutatsz neki példát. Ne figyelj rá, amikor kiakad valamin. És szépen, nyugodtan beszélj vele, ha lecsöndesedett. Légy következetes, és szeresd még jobban.
2015. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
-beszélj a helyi vadásszal,ő esetleg le...,ilyen esetben csak a golyót kell neki kifizetni , ))
2015. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Várok további normális válaszokat.


-Én nem döntögetek és borogatok, ha vmi nem tetszik. Attól, hogy az én gyerekem, sajnos örökölhetett olyan tulajdonságokat, amik nekem nincsenek, és nem is tetszenek.

2015. jan. 23. 08:32
 4/13 A kérdező kommentje:
2. nem túl fejlett a humorérzéked, nyilván vicceskedésnek szántad, szánalmasra sikerült.
2015. jan. 23. 08:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor ment a sarokba (ahol nincs semmi tönkretehető és jó unalmas). Előtte/közbe, ha sikerül, megbeszéltük, hogy mikor jöhet ki ("ha már kibújt belőled a Hiszti Krisztián"). Utána meg kötelező bocsánatkérés és jól kibékülünk. Most 4 évesen sokszor az is használ - nekem is, mielőtt eljárna a kezem - hogy megfogom, leguggolva a szemébe nézek és komolyan azt mondom, hogy "na most fogom elveszíteni a türelmemet, úgyhogy lehetünk rosszban és kitalálhatok valami büntetést vagy abbahagyod és újra barátok vagyunk. Melyiket választod?"
2015. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Én - amikor elkezdi a hisztit, toporzékolást, nyafogást, üvöltést - egyszerűen otthagyom. Megkeresem a lakás legtávolabbi részét, ott leülök, és egyszerűen megvárom, hogy abbahagyja. Ha odajön és ott folytatja, meg ütöget, meg úgy tesz, mintha rúgna, akkor onnan is felállok, máshová megyek. Ráadásul néma csendben. És ezt addig teszem, amíg végre rá nem jön, hogy csak akkor vagyok hajlandó hozzászólni, hozzáérni, vele foglalkozni, ha abbahagyja. Általában 10 perc alatt "eljut" hozzá az üzenet, de az pokoli 10 perc. Fel tudnék robbanni, sírni tudnék olyankor. De nincs mit tenni, ki kell várni. A szép szó, a magyarázat olaj volt a tűzre, így inkább akkor magyarázom el, hogy nem volt szép, amit tett, ha lehiggadt. Amikor abbahagyja, akkor már nincs gond, még bocsánatot is kér, aztán mintha mi sem történt volna, már megyünk is dolgunkra.
2015. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sandrachnologic ***** válasza:
53%

3,5 eves fiam van, ha nagyon belemerul(ne) a hisztibe, ami csak ritkan van, akkor én viszem a sarokba es leül a buntiszekre. Ha kijön visszaviszem. Ordít, toporzekol, rugkapal, de nem erdekel. Szep halkaln beszelek hozza, nem emelem a hangom. Elmagyarázom, hogyha abbahagyja akkor mi lesz, nagyon szeretem, de ez a viselkedés helytelen es a mi otthonunkban ezt a fajta viselkedést nem látjuk szivesen es mashol sem jo, ha igy adja ki a dühét. Ha valami olyan miatt szomoru vagy csalódott, amit nagyon szeretett vagy nagyon várt volna (pl elmenni a játszótérre, de tombolo szélvihar van), akkor hozzateszem, hogy megettem, de majd ha kiderul az idő elmegyünk. Altalaban mukodik, de mar csírájában elkapjuk a hisztit a figyelemelterelessel. 😅


Nagyon sokat segített nekem a Beszélj ugy, hogy erdekelje, hallgasdd ugy hogy elmeselje c. Konyv.

2015. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. otthagyom (veszélyes tárgy ne legyen a közelébe)

2. beküldöm a szobájába, sarokba ... akkor jöhet ki, ha befejezte

3. leguggolok, szemébe nézek, megfogom a kezét és nyugodtan megbeszéljük (ha nagyon nagyon őrjöng, akkor ez nem lehetséges, csak a lenyugvás után)

4. alku/fenyegetés ... vagy befejezed most, vagy... elveszem, kidobom, nem kapod meg stbb...


Tegnap az egyes pont vált be, mikor az 5,5 éves fiam azért visított, hogy azonnal menjünk ki a tescoba angry birds figuráért.. én meg nemet mondtam. Hazáig vonyított. Engem nem zavart.

2015. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem engedem az őrjöngő hisztit! Sem otthon, sem idegenben. Ilyenkor kivonom a forgalomból halkan, de következetesen. Nálunk a fáradtság provokálja, és a kudarc robbantja ki. (valami nem sikerül) Ilyenkor higgadtan elmondom, hogy nem kell hisztizni, hanem segítséget kell kérni. Mondd azt, hogy anya segíts! A higgadt hangnemem gyorsan őt is megnyugtatja.

Ha valamit akar és nem kap meg, akkor elküldöm a szobájába hisztizni résre zárt ajtó mögött. Ő kilát én meg teszem a dolgomat. Majd ha higgad, akkor kérdezem, hogy hisztizik-e még, vagy szeretne-e kibékülni. ILyenkor szalad az ölembe, még picit pityereg, de aztán vége. Verést, rugást soha nem engedtem neki. Ilyenkor nagyon erős nem szabaddal rászóltam, ha esetleg nem vette a lapot, akkor rácsaptam, majd elzavartam. Megjegyzem ráütni talán egyszer kétszer kellett, mert a hangom is elég neki.

2015. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

1. humorral (mosolyogsz rajta, ott hagyod, hadd tomboljon)


2. nem engeded "be" ezt az ingert - tudod, hogy azért csinálja, hogy kiakasszon, viszont mivel jóval idősebb vagy nála, akkor kezeled helyén a dolgot, ha pont akkora jelentőséget tulajdonítasz neki, amennyi indokolt.


Megjegyzem, picit erőteljesnek tartom disznónak nevezni a saját gyermekedet.

2015. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!