Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el, hogy normális...

Hogyan érjem el, hogy normálisan viselkedjen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves. Itthon semmi baj vele, nyilvános helyen, pédlául boltban, tömegközlekedési eszközön is nagyon jól viselkedik. De a játszótéren olyan, mint aki meg van húzatva. Kötekedik, verekszik, irigykedik. Az utóbbi időben nem volt olyan hét, hogy ne kellett volna legalább egyszer, de inkább többször hazavinnem a játszóról a botrányos viselkedése miatt. Tegnap pl. beleszórt egy marék homokot egy másik gyerek szemébe, de van, hogy homokozójátékot vág a másikhoz, vagy oldalra lengve hintázik, veszélyeztetve azt, aki szabályosan szeretne.

Nem vagyok az a típusú anyuka, aki a keménykezűségével kérkedik, de az ilyesmit nem vagyok hajlandó elviselni, és minden alkalommal, amikor tettlegesen bánt valakit, hazaviszem azonnal, utána persze megbeszéljük, mi volt a baj, mégsem javul a helyzet.

Tudtok tanácsolni valamit? Volt valaki ilyen helyzetben? Hogyan lehet ezt kezelni? Annyit még hozzá, hogy van egy kistestvére, ezért nem vették fel idén oviba, úgyhogy a közösségbe kerülés is csúszik.



2013. júl. 27. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem veszik fel az oviba mert van kistestvére!!!!!! Ne hagyd magad, kell neki a saját korosztály, ott megtanulna játszani a többiekkel.

Semmit nem tudsz egyébként tenni, nagyon jól csinálod, hogy hazaviszed. Néhány alkalom után rájön, hogy nem éri meg neki a balhé és szépen fog játszani.

2013. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De van. A mi városunkban kicsit több mint kétszer annyi ovis korú gyerek van, mint óvodai férőhely, senkit nem vesznek fel, akinek nem dolgozik mindkét szülője. Nem tudunk vele mit csinálni.
2013. júl. 27. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem vinném haza, túl nagy büntetés.

Hasonló helyzetben kihozom pl. homokozóból és magam mellé ültetem és ott mondom el, mit miért nem. Ha megint, megint kihozom. Aztán oda vissza nem, de marad még más lehetőség is.

Illetve a tiltás sokszor nem elég, mert egyedül nem bír kitörni abból amit csinál. Tehát ezt nem, de ezt pl. lehet. Pl. szórja a homokot. A többiekre nem, de ha elmész oda (megmutatom), ahol nincs más, ott lehet.


Illetve segíteni neki, hogy tudna játszani a többi gyerekkel. Mit mondjon, mit csináljon.


A fiam mondjuk már 4 éves, ő most kezdi azt érteni, hogy mi bántó számára, tehát azt ne csinálja másnak.

2013. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is jól csinálod, hogy hazaviszed.

Viszont mekkora a kistesó? Még pici baba? Mert ha igen, akkor lehet, hogy picit féltékeny rá, és figyelemfelhívásból csinálja.

2013. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!