Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudok játszani a...

Miért nem tudok játszani a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
mások gyermekeivel,gyermekével nagyon jól elboldogulok,türelmes vagyok,szépen eltudok velük játszani,de mikor az enyémmel kéne játszani(tudom,hogy igényli ha nem is érezteti)egyszerűen csődöt mondok..Sem türelmem,sem fantáziám,sem erőm,mert tudom,hogy nem fog leülni és játszani ...a kis fiam 2,5 éves .....De nem értem hogy más gyerek miért tud szépen játszani az én fiam meg nem......mindig csak a rosszban,meg abban ami tiltott(tudom,hogy felfedez de ez néha nagyon bosszantó)....Tudom rossz anya vagyok emiatt....de változtatni szeretnék rajta...segítsetek ti hogy csináljátok???Hogy van türelmetek??ha elszakad a türelem cérna mit tesztek???

2015. jan. 24. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig csinálom, amíg nekem is jólesik. Jobb 30 perc őszinte együtt töltött játékidő, mint 2 óra kínlódásból. Sokszor kicsit játssz vele, amennyi épp megy! Maradj türelmes, lelkes, és ha már nem foglalkoztat, akkor csinálj mást! Csak sose hazudj neki, sem szavakkal, sem tettekkel!
2015. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ti miket szoktatok játszani????????
2015. jan. 24. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos, az enyém csak másfél éves, így nem tudom, mennyire jók a tippjeim, de én mozgatom őt, "futtatom" :) Fogócskázunk a lakásban, bújócskázunk, labdázunk, pakolunk sokat, azért, hogy amikor már nincs kedvem ilyesmihez, akkor ő ne aktívabb legyen, hanem inkább elülősebb, és én akkor tudok főzni például, mert ő akkor simán eljátszik a konyhai dobozokkal és ilyesmikkel. Szóval én full energiabefektetéssel mozgatom :) :) Jókat is alszik utána :) Várom, hogy jó idő legyen, akkor kint fogunk szaladni sokat :) bicikli, labdajátékok, és társaik :)
2015. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 4,5 éves. Most már szeret "normális" játékokat játszani, amit én is szeretek. Puzzle, ki nevet a végén, gyurmátás, boltos, stb. Amíg ezek nem mentek én sem voltam túl boldog, de ő azért született, mert mi akartuk. Erőt vettem magmon és ha nem is egész napokat de játszottam vele. Próbálj olyan elfoglaltságot találni, ami Neked is öröm.
2015. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rosszalkodik es nem korik le a tarsas es hasonlo jatekok, akkor en valami mozgekonyabb sportos jatekkal probalkoznek. Probaltal focizni vele az udvaron vagy csak dobalni a gumilabdat vagy ha te is sportos vagy biciklizhet, amig te futsz mellette es az az ido is aranyat er. Vagy neten keress jatekokat pl kincskeresos jatekot. Eldugsz a korahoz merten jeleket es meg kell keresni a kincset. A kincs lehet csoki vagy valami apro olcso jatek vagy szinesceruza vagy barmi ami eszedbe jut. Figyeld ki, hogy mi az ami erdekli, ezt akar a nezett mesekbol is ki lehet talalni. Pl ha a Dora a felfedezot szereti, akkor a kincses jatek vagy a tini ninja teknocoket, akkor valami sport jobb. De akar birkozhatsz is vele, akkor is ha no vagy. Azt minden kisfiu szereti.


Valamint probalj meg akkor jatszani vele, amikor nem vagy feszult mert ott var a konyha koszosan stb.


sikerulni fog, mert mar az is jo jel, hogy probalkozol!

2015. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. jan. 24. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te alapvetően fáradt vagy! Szükség lenne egy kiadós pihire.

Öltöztesd fel, és menjetek ki a levegőre. Ha elesik, ne veszekedj, h koszos lesz. Futkározzatok, kézenfogva sétáljatok, közben folyamatosan beszélj neki az autókról, stb.

Otthon lehet azért rossz, mert unatkozik. Vond be a mindennapi feladatokba. Állítsd be a mosógépet, de engedd, h ő kapcsolja be;segítsen az ágyazásnál, mosogatásnál. Nálunk ezek a dolgok váltak be.

2015. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!