Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öltözködés miatti hisztit...

Öltözködés miatti hisztit hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Napjában többször át kell öltöztetni a fiamat (értelem szerűen), de minden egyes alkalommal iszonyat hisztit levág. Tegnap hányásig sírt. 2 éves múlt nyáron. Nagyon okos, értelmes de az öltözéssel nagyon nincs kibékülve. Kb 1 hete kezdődött az intenzív hiszti, előtte hébe-hóba akadt csak. Ha erőszakkal leveszem a ruháját ordít hogy vegyük vissza a pisis pelust/ruhát. Amikor belelendül, már semmi nem jó. Kiküld minket a szobából aztán üvölt hogy ne menjünk ki. Ha vissza adnám rá a koszos ruhát szintén üvölt hogy ne. Nem tudja mit szeretne. Semmi nem jó neki. Már előre rettegek az öltöztetések előtt.. nem tudom mihez kezdjek vele ilyenkor, taknya nyála összefolyik és semmi de semmi nem jó ilyenkor. Próbáltuk a figyelem elterelést, a szép beszédet de olyan intenzíven ordít, üvölt, verekszik hogy meg se hallja amit mondunk. Teljesen ki kel magából.

2015. jan. 29. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig akkor is próbáld elterelni a figyelmét, ne hagyd, hogy belekezdjen. Énekelgess, mondókázz, bolondozz, mesélj neki valamit és közben észrevétlenül szabadítsd meg a ruhájától.
2015. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a reggeli indulásnál volt ilyen. Most lett 3 éves , de már régóta családi napközibe jár. Ugye reggel még reggel van :) kelni kellene öltözni stb... Soha nem haladtunk és folyton csak a hiszti volt mint nálatok. Na egyszer valami miatt kitaláltam, hogy játszunk darusat, hogy úgy öltöztettem mintha én lennék a daru (imádja a darus autókat, játékokat - szóval így pizsi le, ruha fel), ja és persze így megelőzzük apát és ő lesz az első aki teljesen felöltözik. Na ez nagyon jól bevált. Reggel még fel sem ébred már húzom le a pizsijét és szépen fel a gatyót, zoknit. Mire a felsőhöz érünk felkel és tetszik neki, hogy őt emelgetni kell (meg a végtagjait). Így hiszti nincs és utána rohan apához, hogy ő bezzeg már kész van indulhatnak :)

Szóval én is a figyelemelterelést javaslom, nem tudom ő mit szeret egyébként csinálni, de valahogy az irányba elterelni és kitalálni dolgokat. Aztán majd kialakul.

2015. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy ez a daru miért nem jutott eszembe! Köszönöm, ez azt hiszem be fog válni! Szoktunk mi is darusat játszani, csak nem ruhákkal. Ő is imádja. :) Köszönöm!
2015. jan. 29. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a darus nekem is tetszik, ha később ilyen gondjaink lesznek én is kipróbálom.

Nekem 2 éves a kisfiam és bizony nálunk is sokszor van hiszti az öltözés miatt, de már régóta, kb mióta csúszni-mászni tud.

Én mindig azt mondtam neki, hogy ez nem játék, az öltözés egy komoly dolog, ha tetszik neki ha nem akkor is felöltöztetem. És bizony volt hogy a visító-torkaszakadtábólüvöltő gyerekről szinte úgy kellett letépnem a ruhát majd rátuszakolnom de akkor is megcsináltam mert én vagyok az ANYA és én így akartam.

Amúgy én sok mindent így kezelek, hogy én vagy az anya, én vagyok a felnőtt, a nagyobb, én döntök és az lesz amit én akarok. Sokszor látom, hogy használ hogy szigorú vagyok vele.

Mostanában az öltözés sem telik visítással, csak nagyon nagyon ritkán.

Mindig mondogatom neki, hogy ha megengeded hogy gyorsan felöltöztesselek akkor annál hamarabb mehetsz játszani. És ezt és ehhez hasonló mondatokat szajkózok neki míg végül el is készültünk és mehet a dolgára.

Én volt hogy ráütöttem a fenekére ha nagyon nem fogadott szót öltözés közben, persze ritka ez, de van hogy a 100. kérésemre sem hajlandó letenni a fenekét hogy ráadhassam azt a nyamvadt pelenkát, egy fenékre ütés után egyből hagyja magát.

(Nem verem a gyerekem, hangsúlyoznám, de van az a pont amikor tudom hogy nála már semmi más nem segít.)

2015. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az èn 2,5 èves kisfiamnál is rèmálom a reggeli öltözködès. Általában az válik be, hogy ő választhatja ki a ruhákat, hogy mit szeretne felvenni. Rettentő összeállìtásokat szokott csinálni, de ìgy legalább nincs (akkora) hiszti.
2015. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!