Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyereke nagyon lazas, de nincs tunet arra, hogy megvan fazva?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem kötekedni akarok, de ha valaki nagyon lázas akkor tuti nem megfázott. egy megfázás nem jár magas lázzal...


enyém 6 napja nagyon lázas, 39,5-40 között :( hörghurut, nagyon reménykedünk, hogy nem megy lejjebb :(

2015. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a náthavírus okoz lázat.

Nagyon sok vírus és baktérium miatt felmehet az ember láza.

Lányomnak kétszer is volt már olyan, hogy 2-3 napig minden délután 38-39 fokra felment a láza, amúgy más tünete nem volt, ez tipikusan vírusos eredetű fertőzésre utal.

Ilyenkor semmi mást nem kell tenni, csak még nagyobb adagban adni neki aszkorbint és itatni.

2015. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazabol arra gondoltam,hogy van laza a gyereknek,de mas tunete nincsen.
2015. jan. 30. 01:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk. 9 hónapos a kislányom. 40 fokos láza volt kedd éjszaka, az átlag azóta is 38 felett van. Tegnap már nem volt lázas, ma megint. Elmentünk a dokihoz, aki azt mondta, hogy húgyúti fertőzés (semmi nem utal rá) és elküldött minket vér és vizeletvizsgálatra. Az eredmény tökéletes. Ott azt mondták, hogy valamilyen vírus, de nem értették az orvost miért gondolt húgyúti fertőzésre. Én is azért vagyok tanácstalan, mert nem köhögött, nem fájt a torka, nem fájt a hasa, nem hányt. Étvágya is elég jó, iszik folyadékot, kicsit bágyadt, de amúgy a nap nagy részében jó kedve van. Ma reggel megint rosszul ébredt, megint 38,2 a láza.
2015. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 39 fok feletti láza volt és nem evett, semmi más tünet. Elmentünk orvoshoz másnap, kiderült hogy fülgyulladása van. 2 nap múlva már elmúlt a láz.

Aztán fél év múlva újra majd 40fokos láz, nagyon picit köhögött, mint amikor valami megy a torkunkra és hébe-hóba köhécselünk egyet, kiderült hogy hörgőgyulladása van. Igaz, itt megvolt a tünet, a köhögés, de ha nem lett volna láza fel sem tűnt volna önmagában a köhögés.

A láz mögött mindig áll valami, főleg a magas láz esetében.

2015. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szia. Nekunk is kijott rontgenne, hogy enyhe horgogyulladasa van, de nem kaptunk ra semmit.

Kedves utolso valaszolo!Nektek mit irt fel erre az orvos?

Kosoznom szepen elore is.

2015. jan. 30. 16:53
 7/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok ismét.


Nálunk kiderült mi a baj. 3 napos láz a neve. Most fürdetésnél, ahogy öltöztettük észre vettük, hogy tele van kiütéssel. Olvastam, hogy hörgőgyulladást is okozhat. Olvass utána. Lehet, hogy nektek is ez van.

2015. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen kedves utolso valaszolo. Eleg ijjeszto ez a magas laz. O mar 4 eves.

Nalatok milyen gyakran kell csillapitani a lazat?

Nalunk 4-6orankent,attol fugg mit adok neki.Cataflam a jobb.Ti mivel csillapitjatok a lazat?

Oszinten orulnek ha mar latnam a pottyoket rajta, mert igy elegge aggodom.Kicsit kohog,de nem veszes.

2015. jan. 30. 23:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem még nagyon pici, 9 hónapos. Éjszakára Germicid C-t kap, nappal pedig panadolt adtam. A panadolt 3 napig kapta, próbáltam minél kevesebbet adni neki, hogy ne terheljem meg a máját. A gyógyszertárban azt mondta a hölgy, akitől tanácsot kértem, hogy inkább hűtőfürdőt alkalmazzak, mint gyógyszert. Szóval maradt a hűtőfürdő. Teljesen kétségbe estem én is, mikor kedden éjszaka 40 fokos láza volt. De a germiciddel és a hűtőfürdővel le tudtuk húzni. A doki adott antibiotikumot, de mivel teljesen félre diagnosztizálta, mert szerinte húgyúti fertőzés van (voltunk vérvételen és vizeletet is néztek, teljesen negatív volt a pisi) nem adom tovább az antibiotikumot, mert több helyen is olvastam, hogy a 3 napos lázra teljesen felesleges, mert nem használ rá, így nem terhelem a szervezetét. Szerintem te is hűtőfürdővel próbáld meg lehúzni.

[link]

2015. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

hutofurdobe is tettem es ugy 38-ra ment le neki.

Eleg furcsa,hogy meg sem nezte az orvosotok a vizeletet csak eldontotte, hogy hugyuti fertozes.

Az enyemnek csinaltak mellkas rontgent es vizelet vizsgalatot.Egyenlore marad az idegesseg,h mi lehet. Lehet holnap bemegyunk az ugyeletre, mert felek nehogy elkomolyodjon,annyi rosszar hall az ember.

Ti is ugyeleten voltatok?

O nem szokott csak ugy lazas lenni,meg tudogyulladasal volt ilyen magas neki.Volt vervetele hetfon,de akkor meg semi baja nem volt,nem volt lazas.

2015. jan. 31. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!