Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire engeditek, hogy a...

Ti mennyire engeditek, hogy a gyereketek beleszóljon az ő dolgait érintő ügyekbe, vagy mennyire beszélitek meg vele?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a 7-10 évesekre.

Pl a sulis cuccokat együtt vesszük, én megmutatom, melyikből választhat, ő választ.

Azt eldöntheti, milyen különórákra járhat, de az angolhoz ragaszkodom.

Mivel tartós beteg, a vizsgálatokból nem engedek.

Ha van kedve, csinál szendvicset, de ha kéri, megcsinálom.

Ruhát, cipőt választhat, eldöntheti, mit vesz fel.

A hajmosás vasárnap van, a gyógyszereket muszáj bevenni.

Megbeszéltük, hogy bicajt, tabletet jövő nyáron kap, ő örült neki.

Ha akar megy az apjához, ha nem, nem erőltetem.

Ha olyan dolog miatt hisztizik, ami tilos (egyedül menni messzebbre, olyan étel, amit a betegsége miatt nem ehet, aránytalanul sok zsebpénz), akkor határozottan, néha, ha folytatja a hisztit, emelt hangon elmagyarázom.

Arra lennék kíváncsi, nálatok hogy működik?


2015. febr. 8. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk az apjához akkor megy ha van kedve, nem megy ha nincs gyamhivatali feljelentése vezethet. Kötelezően semmi külön órát nem írnék neki elő, nem is értem, hogy minek. Az orvosi vizsgálat és a gyógyszer szedés nem is értem hogy került ide. 7 évesen nem kell tablet, de 10 évesen se
2015. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Apukát nem érdekli, max elviseli, ha ott van, és ebben maradtunk, döntsön a gyerek.

A gyógyszer, vizsgálat úgy került ide, hogy az ismerőseink közül, ha a gyerek hisztizik, akkor hagyják, hogy ne vegye be, ne vizsgálják. Erre gondoltam.

Külön csak angolra jár, de azt is a nagközi ideje alatt heti egyszer. Ez csak hasznára válhat.

A tablet pedig azért lesz, igazából közös velem, mert 3.-tól lesz számtech, ami ebben a suliban erős, talán túlzottan is, így nyugodtan tudja gyakorolni akár a tabon, akár a laptopon.

2015. febr. 8. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Én magamról tudok írni mert a kislányom még kicsi.

Sulis cuccokat mindig magam válogathattam össze h mibe szeretném csomagolni stb... na persze nem a méregdrágák közül választhattam.

Gyógyszerek beszedése, vizsgálaton való részvétel kötelező volt.

Szamítógépünk volt napi 1 órát használhattam.

Nevelőszülőknél éltem, kötelező láthatásra menni kellett nem választhattam.

Én döntöttem h mire járok a kötelező órákon kívül.



Kislányom 1 éves kb így szeretnénk nevelni. Kivétel a gépezés. Én akkor sem használhattam többet a gépet ha tanulásra használtam. Mi ezt nem szeretnénk. Ha tanulni kell akkor tanulni kell.viszont az kizárt h szórakozásból egész nap gépezzen.

2015. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ő sem használhatná korlátlanul, de én úgy gondolom, a mai világban kell, hogy tudja kezelni valamennyire és begyakorolja a tanultakat.
2015. febr. 8. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom még csak hatéves, nálunk a következképpen néz ki a dolog.


A ruháit rendszerint mi is együtt vesszük, de ha nem, akkor is olyat veszek, ami tudom, hogy tetszik neki.


A különórákba neki is van beleszólása, fejlesztő tornára viszont kötelező járni, mert szüksége van rá. A többit év elején kiválasztjuk együtt és akkor arra jár egész évben. Ezek mind az oviban vannak, tehát időben nem jelent plusz megterhelést. Ahhoz muszáj ragaszkodnom, hogy amit elkezdtünk, arra járjunk is tényleg, mert különben egyik héten van kedve néptáncra menni mert Lujzika is megy, másik héten nincs kedve mert épp kirakósozni akar - na ez nálam nem oké.


Ő dönti el, mit vesz fel, illetve mindig megkérzedem, pl akar-e szoknyát bentre vagy csak cicanadrágot, jó lesz-e ez a pulcsi, hogy kössem össze a haját stb. Nyilván ha nyárom csizmában akar menni oviba azt nem engedem.


Ha beteg, akkor ahhoz az orvoshoz megyünk, akihez én mondom és azt a gyógyszert vesszük be, amit az orvos fölír, ez a szülő felelőssége, ennek semmi köze a gyerek döntési jogköréhez.


Hajmosás náluk szombat, nagy ritkán ha hulla fáradtak vagyunk, akkor vasárnap. Ha nincs kedve, akkor is. Hosszú haja van és undorítónak találom az ápolatlan hajat.


Bicót és egyéb járgányokat (roller, görkori) a nyuszi szokott hozni (jaja de jó nem nekünk kell megvenni ;).


Tabletünk nincsen.


A kajáját én vagy apa csináljuk neki. De már ideje lenne megtanítani megvajazni a kenyeret. Na majd odafigyelek erre. Általában többféle kajából is választhat és azt eszik, amit kér.


Apja velünk lakik, így akkor is vele van, ha nem akar.


Ami nem lehet, mert veszélyes, azt nem lehet és kész, akár hisztizik akár nem. Mondom még egyszer, a szülő felelőssége. Ő még nem tud mérlegelni és nem is feladata ilyen döntéseket hozni.

2015. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!