Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik a 4 éves lányommal...

Mi történik a 4 éves lányommal, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

3 napja kezdődött az egész ....

egyszerűen nem alszik egyedül a szobájában ,azt szeretné hogy üljek ott az ágyán és ne hagyjam ott.De nem csak este van ez nappal is nem megy wc -re se egyedül ha kimegyek pl a szobából ahol játszik egyből ...anya hová méssz?Fürdésnél is üljek ott ne hagyjam ott ,ha elmegyek egyből száll ki a kádból és jön utánam..

Nem értem miért csinálja ezt ...kérdeztem tőle annyit felelt hogy nem akarja hogy elmenjek.

A kistesó májusban fog születni ,nem tudom hogy van -e köze hozzá:Nagyon várja őt.Most itthon van kicsit náthás volt nem vittem óvodába de ha már az elmúlt időben oviba se akar menni ,pedig imádta.

Akivel történt hasonló megosztaná velem..



2015. febr. 10. 12:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy ha odaülök az ágyához ,simogatom már azt látom elalszik 10 perc múlva már jön át hozzánk ...ezt játszuk 3 napja és már kivagyok merülve :S
2015. febr. 10. 12:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fél valamitől? Én nagyon félős voltam kiskoromban, egyedül nem mertem aludni. Próbáld kikérdezni, hátha látott valamit a tévében, vagy hallott valami ijesztőt, ami miatt szükség van az állandó biztonságot adó szülői jelenlétre.
2015. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
szeparációs szorongásra gondolok, simán jelentkezhet még ebben a korban is
2015. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam hogy esetleg olyat álmodott vagy félhet valamitől ,de nem mond semmit csak h nem szeretné hogy ott hagyjam és utána tereli is a szót...
2015. febr. 10. 13:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is félős voltam amúgy és mai napig nem szeretem ha egyedül kell aludnom ...pl éjszakás a párom.

Ez a cikk nagyon jó ,remélem túl leszünk rajta

Tegnap is bementünk az oviba ,mert fotózás volt és mondtam neki hogy megvárom az ajtó mögött amíg a csoportkép elkészül és elkezdett sírni hogy ne hagyjam ott és látni akar ...eléggé megdöbbentem ,mert mindig olyan kis önálló tipus volt ,nem az a szoknyán lógós tipus

2015. febr. 10. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, a lányom 4,5éves, és ilyen periódusok hullámzóan nálunk is vannak.

Az enyém is nagyszájú, önálló tipus amúgy.

Én úgy tapasztalom, hogy ha ezekbe a napokba 'odaadom neki magam', akkor relatíve hamar kb 1hét alatt túlvagyunk rajta, de mikor az elején megijedtem, hogy jaj, vajon mi van, meg nyugtatgattam, hogy nem kell félni, na, az csak olaj volt a tűzre.


Vagy csak szeparációs szorgás, vagy látott vhol vmit, meg hát már a képzeletük is szárnyal, vagy tényleg megijedhetett vmitől...

2015. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!