Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek hosszú hajú kislánya...

Akinek hosszú hajú kislánya van, mikor tanulta meg egyedül kifésülni a haját és begumizni?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves és szeptemberben iskolába megy. Derékig érő hosszú haja van és nem is engedi, hogy levágassuk, meg szép is. Gyakoroljuk, hogy egyedül is be tudja fogni a haját, de még nem sok sikerrel, viszont mire iskolába megy muszáj lesz neki.

#haj #hosszú #begumizni
2015. febr. 18. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem emlékszem pontosan, mert nem mostanában volt :)

De az biztos, hogy amikor elkezdte az iskolát, akkor már simán begumizta magának.

Szerintem ezért ne vágassátok le, mert a rövidebb hajat is lehet, hogy össze kell majd fogni, mert belelóg a szemébe íráskor, vagy zavarja tesin. Szóval és max. váll alá érőre vágatnám.

Annyira rövidre semmiképpen sem vágatnám, hogy ne kelljen összefogni, mert az már a tök rövid fiús kategória.

2015. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem annyira én sem vágatnám le, énis arra gondoltam, hogy váll alá, de nem akarja. Naponta többször kell rendesen kifésülni, mert a hossza miatt és mert kicsit hullámos nagyon hamar kócolódik, van még pár hónapunk, addig gyakorlunk :)
2015. febr. 18. 09:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak hátközépig ér a haja, de már egy fél éve össze tudja magának gumizni fésülni már min. egy éve. Igaz nem profi, de szerintem ennyi idősen tökéletes. Most 5,5 éves.
2015. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Óvónéni vagyok, a nagycsoportos lányok sok esetben elkezdték egyedül copfozni a hajukat. Suli kezdésre simán meg tudja tanulni. Esetleg gyakorolhatna hosszú hajú patjásokon, rokonokon, hogy ráérezzen a technikára. Sok sikert! :)
2015. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak kiscsoportos, de nagyon hosszú a haja.

Természetesen ő még nem tudja magának összegumizni, de neki rendszeresen a nagycsoportos fiú barátja gumizza a haját az oviban, tökéletesen. :)


Nekem is derékig érő hajam volt, én is összegumiztam már elsőben a sajátomat, sőt fontam is mások haját az oviban.


Szerintem gyakoroljatok babán, vagy más hosszú hajú kislányon, így látja, hogy hogy kell csinálni. Hamar ráérez szerintem, és akkor a sajátját is meg tudja oldani.

2015. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fésülködni fésülködik, gumit is tesz a hajába, csakhát az még nem szalonképes :) Az én hajamon is szokott gyarkorolni :/ Köszönöm a válaszokat, gyakorlunk sokat és menni fog :) Bár sajnos a cipőfűzővel is még hadilábon állunk :)
2015. febr. 18. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb. 5,5 évesen tudta begumizni a haját. Neki vmiért a fésülködés nem megy. :)

Cipőfűző:

Nyomatták az oviban, hogy húúú, majd a suliban mi lesz azzal, aki nem tud cipőt kötni, nem segít senki.

Első szülői a suliban: szépen kérnek mindenkit, a tesicipő tépőzáras legyen. :)

2015. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én másodikas kislányomnak is derékig érő, erős, hullámos haja van. Én fésülöm minden reggel, és általában sima fonással, francia-fonással, vagy két oldalt francia-fonással, lófarokkal, stb. megy iskolába, vagy ha nem átöltözős (hanem udvarón játszós) a tesi, akkor úgy, hogy az eleje van hátragumizva, és együtt lóg a hátsó-alsó résszel. Bármelyiket készítsük is, és bármilyen program legyen is a suliban, ezek mindig megmaradnak délutánig, nincs rá szükség, hogy ő ott fésülködjön, hajatkössön. Szegények idejéről nem is beszélve.

Egyébként meg szokta fésülni a haját (többé-kevésbé jól), és össze is tudja kötni, de azért nem feltétlenül "megjelenősen". Szóval a lényeg, hogy tudsz neki reggel olyan frizurát készíteni, ami kitart egész nap. (A kibontott hajat meg amúgy sem szeretik az iskolában, mert zavarja az írásnál, olvasásnál, tornánál...

2015. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!