Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár éves gyerek és baba tesó....

Pár éves gyerek és baba tesó. Mit csináltok, ha kiveszi a kiságyból, de még kicsi ahhoz, hogy cipelje?

Figyelt kérdés

Mit csináltok, ha annak ellenére, hogy elmondtátok neki, hogy nem szabad neki cipelnie a kistesót, mert féltek, hogy elejti, mégis azt teszi? Egy pillanatra nem figyelsz, főzöl, fürdesz, wc-n vagy, postás jött, nappaliban nézed a tv-t, azt hiszed már alszik, de fogja magát és átviszi magához a kistesót. A szép szó nem hat, pedig leültünk vele nem egyszer. Hogyan tovább?

4.5 éves kislány, lassan 3 hós baba.


2015. febr. 24. 00:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálunk sarokba megy a bátyó. Természetesen előtte még figyelmeztetem, hogy ne csináld és ha megismétli, akkor. Utána is tisztázzuk, hogy a miért kapta. Aztán persze én is berakom a kiságyba, járókába (már csak azért is, mert már önveszélyes is a kicsi), ha pl. WC-re megyek, de sokszor a szemem láttára tudnak összegabalyodni :)
2015. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A gyerekszoba ajtajára tenni kell egy rácsot, és bezárni, amíg a vécére mész. Nekünk is van a konyhán, én is alig bírom kinyitni, nem hiszem, hogy egy négyéves kinyitná.


Ez nem kisbaba, hanem meleg sütő, de a helyzet ugyanaz. Elmondtam már rengetegszer, hogy nem szabad hozzányúlni, de nem fogom megkockáztatni, inkább nem megy be az egész konyhába, amikor nem vagyok ott.


De az ágy leengedése is jó ötlet, onnan sem fogja tudni kiemelni a nagyobb.

2015. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, a matracot tettük a legalsó fokozatba, hogy ne tudja elérni. Aztán később meg már egyszerűen bemászott mellé. Mindig vannak ötleteik :D
2015. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

az ágy leengedése jó ötlet.

de mivel nagyon okosak és ha ki akarja venni akkor el tudom képzelni hogy valahogy megoldja...

Amikor én születtem a tesóm 6 éves volt, és ugyanez a helyzet állt fent, akkor anyukám úgy oldotta meg hogy megmondta a tesómnak hogy kiveheted a hugodat, csak előtte szólj nekem. szépen megtanította anyukám hogy hogyan kell megfogni, és végülis bármikor kivehetett engem, persze azért szemmel kellett tartani. ezt arra ez esetre ha tényleg nem fogad szót, mert szerintem jobb elmagyarázni neki hogyan fogja meg, és szóljon, te meg a kezébe adod, minthogy csak valahogy megfogja és úgy futkározik vele...

2015. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!