Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék még, hogy a 6...

Mit tehetnék még, hogy a 6 évesem több dolgot is megegyen?

Figyelt kérdés

Kiskorában nem volt ezzel gond, hozzátáplálásnál megette, amit adtam neki, bármit. Még a spenótot is heti egyszer hónapokon keresztül.

Aztán ahogy nőtt egyre kevesebb dolgot evett meg.

Most van, hogy olyanra is azt mondja, hogy nem szereti, amit pl. 2 hónappal ezelőtt még gond nélkül megevett.

Már próbáltam a "leülsz és nem állsz fel addig" dolgot, nem jött be. Megkóstolta, kiköpte, nem kell.

Azt is, hogy addig nincs más kaja. Hát inkább nem eszik semmit. Nem nézhet tv-t, nem csinálhat semmit, akkor meg elücsörög az ágyon egy plüssállattal és elbeszélget vele.

Zöldséget semmit, csak a krumplit krumplipürében. Almát néha, 100%os, helyben facsard almalevet, azt szerencsére issza. De ennyi. Már totálisan kétségbe vagyok esve, mert valamit biztos elrontottam, de nem tudom, hogy hozzam helyre.

Mondjuk én is nagyon válogatós voltam sokáig kicsinek, és a fiam is kb azokat eszi, amiket én ettem, de akkor is szeretnék tenni valamit.

Adok neki vitamint, de az nem ugyanaz.

El vagyok keseredve...


2015. márc. 3. 18:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
15%
Mondd neki, hogy nem kap mást! Ez van, ezt kell megenni!
2015. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Igaza van az elsőnek. Az sem baj, ha nem eszik egész nap. Ha éhes lesz, akkor megeszi, amit adsz neki. Hozzászokott, hogy válogathat.
2015. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem meg nagyon nagy butaság amiket csináltál! Gondoltál már arra, hogy egy ugyanolyan emberi lényről beszélünk, mint amilyen vagy?? Nem egy robotról ami a megfelelő negatív behatásra majd úgy viselkedik, ahogy te azt elvárod. Szerencsétlen gyereknek ugyanúgy ÍZLÉSE van, mint bárki másnak! Te ha valamit utálsz, akkor megeszed csak azért mert egészséges? Te hogy éreznéd magad ha addig nem állhatsz fel amíg nem etted meg az utált ételt, vagy ha szobafogságra ítélnek miatta? Ha valamitől undorodik, akkor nem fogja megenni, mi értelme kényszeríteni?

Én is ilyen válógatós voltam, és vagyok a mai napig. Hálát adok az égnek, hogy az én szüleim nem csináltak ilyen b*romságokat, mint te! Semmit sem értek volna el vele, de még meg is utáltam volna őket. Az evést büntetéshez kapcsolni a lehető legrosszabb dolog, aztán majd csodálkozhatsz ha evészavarai lesznek. Nem hisztiből csináltam, vagy poénból, hanem mert tényleg undorodtam azoktól a dolgoktól! Nem kaptam helyette édességet meg nassolnivalót, de szerencsére a szüleim hajlandóak voltak olyan főttételt csinálni amit szeretek. És láss csodát! Nem haltam éhen és beteges sem vagyok, sőt mindig is az átlagnál erősebb immunrendszerem volt.

2015. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtek. Az én fiam csak 13 hónapos, nem szokott hozzá semmiféle válogatáshoz, de ha napokig nem adnék neki enni, az sem zavarná.

Kérdező, itt egy cikk ami ugyan kisebb babákról szól alapvetően, de sok okosság van benne:

[link]

2015. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig nem ettem meg sok mindent,de ez felnőtt koromra elmúlt (kivéve a spenót,sóska,mazsola)

A gyerek érzi mi kell neki.

10 éves fiam sem evett meg kicsinek sok mindent,most pedig pl. a tőltöttkáposzta a kedvence :)

2015. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az azért mégsem normális, hogy kb 6 féle kaját eszik meg...

Kedves 3as, elhiheted, hogy nem így kezdtem, de már nem tudtam mit kitalálni.

Semmi zöldség, csak a krumpli, ha püré. Húsleves tésztával meg hússal. Főtt tészta minden mennyiségben. És kb ennyi. Kenyér meg kifli, vaj, sajt felvágott. De se zöldség se gyümölcs. Rántott hús, rizs. Ennyi amit megeszik.

2015. márc. 3. 19:42
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ellenne evés nélkül, ha nem kapna mást. Azt esetleg bevezetheted, hogy meg kell kóstolnia, és ha nem ízlik, akkor kaphat mást. Valószínűleg először mindenre azt mondja majd, hogy nem ízlik, de hátha egyszer lesz egy kivétel... Szerintem ennél jobban erőltetni fölösleges.

Zöldséget én krémlevesben tudok velük megetetni, bármilyen zöldséggel meg lehet csinálni, csak meg kell főzni és kis tejjel leturmixolni. Aztán ebbe lehet tenni reszelt sajtot, vagy levesgyöngyöt, pirított kenyérkockát - ezek közül általában valamit szeret a gyerek. Mi reszelt sajtot szoktunk, ez a "sajtos leves".

2015. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4es, köszi a linket, megnézem.

5ös, akkor még van remény :)

2015. márc. 3. 19:44
 9/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam már a krémlevest, de ránéz és "nemszeretem".

De majd megpróbálom újra meg újra.

Köszönöm!

2015. márc. 3. 20:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy tényleg nem ízlik neki? Én határozottan tudom, hogy nagyon sok ételt egyszerűen azért nem ettem meg gyerekkoromban, mert nem volt jó íze. Teljesen más ízlésem volt, mint anyunak. Mondtam is neki nagyon sokszor, hogy főzze meg máshogy az ételt, de nem nagyon érdekelte. De ez egész kiskoromtól felnőtt koromig tartott. Mióta saját háztartást vezetek, 1-2 kivételtől eltekintve mindent megeszek, mert így már ízlenek. Most is teljesen más konyhát viszünk, azok az ételek ugyanúgy nem ízlenek.
2015. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!