Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.5 évesemnek 38.9 a...

S. O. S.5 évesemnek 38.9 a láza, nem akar lemenni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hűtőfürdőzünk éppen. Neurofen kúpot kapott fél 8-kor, de nem viszi le neki. Előtte Neurofen szirupot adtam neki, az sem volt a leghatásosabb, mert közben hűtőfürdőztünk, hogy lemenjen neki a láza, igaz akkor még 38,4 volt. Orvos látta ma, vírus. CSak lázcsillapítást kell végezni, C vitamint adni. Milyen lázcsillapítót használjak, ami hatásosabb lehet? Félek az éjszakának nekiugrani.:( Priznicbe fogom rakni, ha muszály, de mert fáradt is szegénykém, nem hiszem akar fürdőzgetni fél óránként. Tanácsokat szívesen várok. Holnap orvossal beszélek, de most éjszakára kellene pár okos jótanács. Ja és 24 kg a gyerek, lehet kevés neki a 125g-os kúp?
2014. okt. 30. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
szia negyed algopirynt adhatsz neki majd takard be 2 vastag takaroval nyakig h kiizzadja a lazat nalunk az segiteni szokott
2014. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor felváltva adom neki a nurofen és a panadolt.

A nurofen ibuprofen a panadol paracetamol. 3 óránként lehet neki adni felváltva, de ugyanazt a hatóanyagot csak 6 óránként.

Nálam a 3 éves és a 10 hónapos is 39 fokos lázzal küzd már 3 napja.

2014. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi nem hütőfürdőt csináltunk hanem 3x10perces vizes borogatást honaljtól combig volt be tekerve vizes törölközőbe meg egy szárazba.Nekünk se hatott semmi csak ez.A szirup is meg van,hogy hány évesnek hány ml kell!Lehet kevés neki de az is lehet a láz erősebb és azért gyenge a kúp.Szép éjjeled nem lesz mert mi is voltunk így de kitartást és igyon sok folyadékot!
2014. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fél algopyrint nyugodtan adhatsz. A priznic nagyon jo. Viszont be ne bugyolald szegenyt, úgy nem tudja a teste leadni a hot. Csak egy vékony lepedőt tegyel rá. A sok folyadek is nagyon fontos, sokszor keveset igyon. Jobbulast!
2014. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

MEG EMELLÉ ITASSAD VÍZZEL, TEÁVAL.


A láz miatt kiizzadja az összes folyadékot, ilyenkor nyugodt szívvel bele lehet nyomni 1 liter valamit szép kicsi adagokban.


A bugyolálás tényleg jó, a láz elégeti a kórokozókat, ezért lett kitalálva. Inkább legyen rajta túl, aztán aludja ki, ha a tünteteket leviszed, még nem lesz jól a gyerek.

2014. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek! Mind nagyon hasznos volt, habár bebugyolálni meleg takaróba a lázast, szerintem sem szerencsés.

Hála az égnek, lejjebb is ment a láza, hatott az ülőfürdő, meg lehet a gyógyszer is csak mostanra hatott. A homlokára tettem borogatást, úgy alszik. Megijedtem, mert még ilyen makacs lázzal nem volt dolgunk. Azért éber leszek az éjjel.

Mindenkinek jó éjszakát, jó egészséget, és mégegszer köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 30. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is felváltva adtam neki a Nurofent és a Panadolt. Nekem egyszer az ügyeletes orvos mondta, amikor még 1 éves sem volt, hogy nehogy bebugyoláljam jó melegbe. Most, hogy nagyobb langyos vízbe pancsoltatom és hagyom benne addit, hogy hűljön a víz egy kicsit, most szeret is fürdeni szerencsére.
2014. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

már nem aktuális, de leírom én mit íratok az orvossal.

noraminophenazoni, ez olyan mit a germicid, de erősebb, vényköteles, 5 évesnek jó. én ezt csak éjszakára szoktam adni, mert leviszi, nappal és csak 39 alá viszem, 38,5 körül jó hagyni nappal, mert akkor gyorsabban pusztulnak a bacik.

ha nagyon magas, mondjuk fülgyalladásnál volt 40 fölött, akkor meg cataflam cseppet kap, de az már tényleg bitang, 39 alatti lázra, hőemelkedésre ne add azt, viszont tarts otthon :)


nurofen és panadol nem véletlenül nem vénykötelesek, mert gyengék, kisebb lázra és nappalra nagyon jó, de mindig legyen otthon erősebb kúp

2014. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad nekem. Sajna még mindig lázas, de már csak nappal. Hőemelkedés délelőtt, arra ugye semmit nem adok, délkörül szökik föl 39-re, arra Neurofen szirup+hűtőfürdő. Sajna elég makacs ez a vírus. :(
2014. nov. 1. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is csak 38 fölött adom, akkor azért nem várok tovább, nehogy hitelen felugorjon a láza. Jobbulást nektek, majd csak túl lesztek rajta.
2014. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!