Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3eves kisgyerekkel tudok...

Porcukormókus kérdése:

2-3eves kisgyerekkel tudok taxizni (nyilvan utas szeretnek lenni. )? A kotelezo gyerekules miatt kerdezem.

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Taxiba nem kötelező a gyerekülés, de ettől függetlenül én nem hagynám ki. Ha előre rendeled a taxit, vannak társaságok, ahol kérhetsz bele gyerekülést is. Én a helyedben mindenképp előre rendelném, hogy legyen ülés, meg ugye 2-3 évessel nem leányálom várakozni.
2015. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A taxi kivétel, ott nem kell gyerekülés.


[link]

2015. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Taxiban nem kötelező, de van olyan gyerekbarát taxitársaság, akinél lehet kérni gyereküléssel ellátott autót. Én ilyet kérnék, mert a taxival is történhet baleset, és a gyermekem biztonsága a fontos, mint ahogy gondolom, neked is

" ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;"

2015. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat! :)
2015. márc. 5. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Taxiba nem kötelező a gyerekülés.

Mi Karácsonykor, szenteste taxiztunk a szüleimhez és vissza 3 gyerekkel. Előre le volt beszélve mikor jön, és útközben a hazafuvart is megbeszéltük. Nem volt gyerekülés, mert olyan kocsit nem találtunk, amelyik biztosította volna a 3 ülést, + még mi szülők is beférjünk.

2015. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapesti anyuka vagyok, a taxiban valóban nem kell ülés- az ovisommal mi is volt már, hogy azzal mentünk (a szervízbe a mi kocsinkért :).

Én a nagyobb taxitársaságokat hívtam fel (city, budapest, taxi4, főtaxi stb.,) és SEHOL nem tudtak olyan autót küldeni (Budapest!!!), amiben lett volna legalább ülésmagasító.

Szóval szerintem nem nagyon van ilyen eset, talán kivétel az lehet, ha nem azonnalra, hanem napokkal előre rendeled meg a járművet.

2015. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!