Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2év körüli gyerekkel, hogy...

2év körüli gyerekkel, hogy jut időd mindenre?

Figyelt kérdés

Nagy kertes ház,2szintes..

Egyszerűen úgy èrzem,hogy sose èrem magam utól.. Pedig csak egy gyerekem van. De az állandó főzès,mosás,takarìtás,pakolás... A kisfiam nem túl jó alvó. Napközbe ha 1órát alszik az már nagyon jó,este mèg 10kor nem akar aludni...

De nem akarok itt panaszkodni,nyìlván èn vállaltam,csak azt szeretnèm kèrdezni,hogy ti hogyan szervezitek a napotokat/heteteket/hónapokat hogy minden rendben legyen ès esetleg magatokra is legyen időtök.

Koszonom


2015. márc. 9. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:

A kert a férjemé.

Én a benti dolgokat úgy csinálom, hogy reggel kb fél 7.-kor kelünk, megreggeliztetem a gyereket, aztán mosogatok, főzök. Addig általában elvan a fiam, de sokszor hozza a fellépőt, és együtt mosogatunk.

Amikor kész az ebéd utána kicsit kimegyünk az udvarra, vagy el egy fél/1 órás sétára. Utána ebéd, és ezután alszik kb 1 órát.

Akkor pl be tudok pakolni egy mosást (ha felkelt, indítom).

Söprés felmosás, porszívózás, ahogy idő engedi.

Teregetés együtt.

Vasalás általában esténként, amikor alszik (kb 9kor leteszem), mert a férjem 11-éjfél körül ér haza, addig van időm.


Szóval megpróbálom minél több dologba bevonni. Amit sikerül megcsinálni, az megvan, amit nem, az marad akkorra, amikor szabadnapos a férjem...

2015. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

vond be a gyereket a házimunkába ....

főzz két napra

oszd el a házimunkát

szerezz be nagyobb kapacitású gépeket pl 8-10kg mosógépet

tedd el a porfogókat

vond be a férjedet is


és én nem akarom h csilivili legyen a lakás csak alap rend és tisztaság :-)

2015. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan az én fiam már csanás (2 évesen kezdte), de amíg itthon volt, én úgy csináltam,hogy délelőtt megcsináltam a házimunkát(vagy játszott addig vagy jött segíteni), 10 körül lementünk motorozni, játszóterezni (lakásban lakunk), délben megebédeltünk, aztán alvás (3,5 órát alszik délután mai napig, pedig lassan 3 éves), ébredés után játék, nyáron elsétáltunk a férjem elé, vacsi, játék hármasban, fürdés alvás (max fél 9-kor már alszik). Nekem nem volt nehéz, mert jó alvó és viszonylag önálló fiam van.
2015. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! 2 hó múlva lesz 2 éves a gyermekem, nekünk is csak ő van egyedül. Hasonló szitu, 2 szintes ház, nagy kert. A felső szintet nem használjuk, összébb szorultunk egyelőre, egy szobában alszunk a gyerekkel is. Egyszerűbb. Nem részletezem. Így a takarítás is lerövidült.

Kb. 2 naponta főzök, leves, második, süti is kell gyakran (2x egy héten, apa is édesszájú). Van, hogy egyik nap csinálom a leves, másik nap második, így nem egyben kapkodok. Gyerek mellett csinálom, mert rossz alvó, minden neszre ébred.

Takarítást szintén mellette, én szinte minden nap megcsinálok valamit, pl. egyik nap porszívózás, másik nap felmosás, stb. Teregetni, vasalni tudok amíg alszik. Alvásidőben tudok magamra is időt, energiát fordítani, vagy csak pihenni. Nekem ez is kell, hogy megmaradjak embernek.

Ja, a gyerek magában nincs túl jól el, azaz állandóan szórakoztatni is kell, nem egyszerű. Néha én is kiborulok. :) Este kb. fél 10 fele alszik el, na utána is lehet még vasalni, pakolni, stb. vagy pihenni. Pakolni szerintem folyamatosan érdemes, azaz amerre járok a házban, minden kezem ügyébe akadó holmit bedobom a helyére, így nem uralkodik a káosz.

Minden lom és porfogót rég elraktunk.Kevesebb portörlés. :)

Gyereknek játéktároló láda.

Eddig délelőtt voltunk csak kint levegőzni, 1,5- 2 órákat. A jó idő beálltával ez délutánra is vonatkozik már.

Amit lehet ételből fagyasztok (készételre értem, pl. pörkölt, húsleves,spagetti, 1-2 főzést kiváltok így vele).

Ezek jutnak eszembe, hátha segítettem.Kitartást!

2015. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja. Utolsó vagyok, nálunk is a kert a férjemé. :)
2015. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi hasznos valaszokat mindenkinek!
2015. márc. 9. 15:25
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ez vicces mert most tèlen nálunk is úgy volt,hogy nem hasznaltuk az emeletet így spóroltunk ès lent alszunk egy szobába :) mert itt lent csak 1háló van ès egy nappali,konyha,ètkező ès fürdő,szóval eggyütt vagyunk. De kèső tavasszal megyünk fel,ott van 2külön szoba :)

2015. márc. 9. 15:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt,hogy a fűtèssel spóroltunk :)
2015. márc. 9. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, dettó, mintha én írtam volna. Igazi "sorstárs" vagy akkor! :)))))
2015. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ha most a 2 éveseddel nincs időd mindenre, akkor mi lesz veled, ha sulis lesz és te dolgozol és munka után le kell vele ülnöd tanulni is még? Ja meg plusz házimunka.


Én nem értem ezeket a naponta feltett kérdéseket, hogy 2 éves kisgyerek mellett hogy nincs idő. Mikor a miénk alszik dél körül, nem ülök le gépezni, hanem főzök, teregetek, állatokat ellátok ilyesmi. És ha már csak zajosat tudok csinálni, akkor esetleg gép (mint most).


Egy 2 éves csöppség mellett miért nem pihenés a játszás? Mért kell még pluszba pihenni mikor alszik? Amikor játszóházban vagytok, vagy bringázni az utcán, vagy csak az udvarban, az ha nem pihenés akkor mi?

2015. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!