Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányom sokkal...

20 hónapos kislányom sokkal jobban szereti az apját. Mit ronthattam el? Féltékeny vagyok.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ősz óta bölcsis heti 4 nap délelőttönként, de nagyon szereti, ezzel nincs is gond. De olyan különleges a helyzetem más anyukákhoz képest, hogy egyrészt ugye nem lehetek itthon 3 évig a kicsivel, másrészt ugyanaz a munkánk a férjemmel, így ugyanakkor, ugyanannyit vagyunk itthon, és együtt a kislányunkkal. Azt vettem észre már jó ideje, hogy sokkal jobban szeret az apjával játszani, ha elesik vagy más baja van és sír, nála keresi a vígaszt, ami nekem rettenetesen fáj. Igaz sokáig én csináltam vele az összes kellemetlen dolgot, mint gyógyszerbeadás, körömvágás (utálja), hajmosás (szintén utálja), orrszívás...stb. mostanában mondtam is a páromnak, hogy vegyen át ezekből, mert ez nem igazság, hogy csak nekem kell kínozni a gyereket, ő meg úgymond csak szórakozik vele. De ezeken túl akkor sem értem, azt gondoltam, hogy ilyen kis korban még feltétel nélküli a szeretet a gyerek és az anyja között....vagy nem? Ha néha egyedül vagyunk, azaz 2en a kicsivel, akkor nincs gond, de ha 3an vagyunk már úgy érzem magamat, hogy ha ló nincs jó a szamár is alapon, csak akkor húzkod engem a lányom, ha az apja valamivel éppen nagyon elfoglalt, és nem tud épp vele lenni.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Gondolom ez olyanok számára ismeretlen érzés, akik 3 évig otthon vannak a babával, és természetes, hogy anyás lesz. Én csak vártam, vártam, hogy anyás legyen, de azt hiszem ezt már nem érem meg sajnos:(


2010. febr. 15. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
én is csak 2 évig voltam otthon, nálunk a MAMA volt az isten :) férjem édesanyja, dadus volt, én is imádom :) szerintem inkább örülj neki, egyszerűbb az életed, mintha folyton rajtad lógna...én is örültem, hogy isteníti anyukát :)
2010. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. 20 hónapos a kislányom, ha Apuci itthon van, szinte csak rajta lóg, hozzá fut, ha valami baja van, Őt igényli. Ha ketten vagyunk, semmi gond. Nekem is néha rosszul esik, de ettől még szeret minket, csak hát valóban mi neveljük javarészt, mit tiltunk nekik sok mindent, mi csináljuk a "kellemetlen" dolgokat. Meg mivel mi folyamatosan kapcsolatban vagyunk velük, többet érzékeljük a türelmetlenségüket, hisztijüket, ezáltal mi is néha türelmetlenebbek vagyunk. Sokszor csodálom a férjemet, hogy milyen türelmes. Szóval nem vagy egyedül, de szerintem örülj, hogy ilyen nagyon jól elvan a gyerkőc az apukájával. És nem mellékesen a lányok mindig apásabbak. De ez tényleg így van!
2010. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom is nagyon apas, 22 honapos! En nem banom, orulok neki. Bar szoktunk vele idetlenkedni, hogy a pocakomban most egy kisfiu van, O pedig majd anyas lesz, rajtam fog logni! :)))
2010. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Olvastam valahol, hogy a kislanyok elso "szerelme" az apukajuk, ahogy a fiuknak az anyukajuk. En is imadtam apukamat, lehet, hogy azert nem zavar, hogy most az en lanyom is az apjat imadja.
2010. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!