Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs hely a bölcsiben, de...

Nincs hely a bölcsiben, de Anyukának muszáj visszamenni dolgozni, mert egyedül neveli a babát és a gyes iszonyú kevés. Ilyenkor előjogot élvezhetnek a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Kell hozzá munkáltatói igazolás? És ha visszamegy dolgozni, a gyes megszűnik?
2010. febr. 15. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyes marad a gyermek 3 éves koráig!Munkáltatói kell a bölcsihez,az előjogot élvezésben egyáltalán nem vagyok biztos!!!!
2010. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélni kel a bölcsi vezetőjével.Én olyan helyzetbe kerültem,h a terhességem miatt kórházba kellett egy hónapra mennem,és az otthon lévő két kisfiam elhelyezését csak úgy lehetett megoldani,h napközben bölcsiben vannak.Váratlanul jött,sürgős volt.Bementem,beszéltem a vezetőnővel,és mindkét fiú mehetett,szorítottak helyet nekik.Kellett hozzá igazolás a kórházból,h valóban be kell feküdnöm.A te esetedben a gyest kapnád tovább.
2010. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jár tovább a GYES, és igen, általában kérnek igazolást. úgy tudom előnyöd max. annyi lehet, hogy a térítési díjból engedményt kapsz.
2010. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként testvéremről van szó. A bölcsibe csak munkáltatói igazolással veszik fel a babát? Mert - amilyen mocsok világ van - a leendő főnöke azt mondta, hogy ha nem kell bejelentenie, akkor többet tud fizetni, hiszen a gyes miatt úgyis van TBje. Ez igaz?
2010. febr. 15. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyes esetén nem kell tb-t fizetni.

Kérje meg a főnököt, hogy pár napra jelentse be. Így ki tudja állítani a munkáltatói igazolást. Majd a próbaidő alatt mondjon fel.

2010. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Á, értem, ügyes :) Köszönöm!
2010. febr. 16. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem sem jelentettek be, de munkáltatóit kaptam. Nem nézett utána a bölcsi, szerencsére. Bár ez már 4 éve volt, most nem tudom, hogy utána néznek-e vagy sem. Sajna ilyen sz.mét világot élünk. És akkor csodálkoznak, hogy fogy a magyar!!!
2010. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem is tud utánanézni! szép lenne, ha egy Bölcsőde vezető belenézegetne az APEH vagy pláne az OEP nyilvántartásába...adjon ki a főnök egy kamu munkáltatóit és kész. ezek a szálak nem futnak, és nem is futhatnak össze.
2010. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az szerintem csak a munkáltató jóindulatán múlik, hogy leigazolja, ott dolgozol. a bölcsinek nem kell semmi különleges papír ehhez, nem konkrét munkáltatói kell, csak egy nyilatkozat tulajdonképpen, hogy te ott dolgozol, hány órában, esetleg milyen számon érhetnek el ott, ilyesmiket szoktak erre ráírni. Kutya nem fogja ellenőrizni utána, hogy te még ott dolgozol-e, vagy valóban ott vagy-e, vagy ilyesmik. a Bölcsinek ez csak egy formanyomtatvány.
2010. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!