Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyembe?...

Mit tennétek a helyembe? Kisfiam 6éves és nem szeretné hogy szüljek mert a mamánál látott olyan műsort ahol az anyuka belehalt a szülésbe. Már egy éve mondja hogy ne szüljek de most árulta el hogy miért. Zokogva mondta hogy ne legyek terhes.

Figyelt kérdés
Beszéltem neki a terhességemről a születéséről,képeket nézegettünk és terhes könyvet is lapozgattam vele de hajthatatlan.Én így nem merek bevállalni terhességet mert nem tenném ki 9hónap stressznek amúgy is elég érzékeny.Van valami ötletetek vagy hasonló tapasztalatotok?
2015. márc. 14. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát azért nehogy már a 6 éves döntsön a család sorsáról...Ha betegesen retteg, szakemberhez kell vinni.
2015. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy nem fogsz belehalni, nyugtasd meg, hogy az csak egy film volt, és, hogy gondoljon bele, milyen jó lenne az élet egy tesóval.
2015. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvass neki szép mesés, kistestvér érkezős történeteket. Attól talán megnyugodna.

Amúgy értem én, hogy ő aggódik, de hogy emiatt ne szüljek, ha amúgy akarjuk a babát, hát... Inkább próbálnám őt megnyugtatni, mesélni neki!

2015. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fél akkor szakemberhez vinném, de arról nálunk szó sem lehet, hogy miatta ne vállaljunk kistestvért.
2015. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hét éves voltam, amikor a húgom született, és én is féltem, hogy meghal anyukám. Pedig semmi nem indokolta a felelmemet. Mondjuk azt tudtam, hogy császármetszés lesz, mert két császár után, más nem jöhetett szóba, és talán a műtét, altatás miatt feltéttem. Később a húgom fejéhez vágtam babakorában nagy testvérféltékenység közepette, hogy anyu meg is halhatott volna miatta. Engem hiába nyugtatott anyukám, hogy nem lesz baj, mindig azt mondtam, hogy tudom, hogy bele lehet halni és nem tudja megígérni, hogy nem így lesz. Anyukám mai napig emlegeti, hogy soha nem érezte annyira, hogy szeretem, mint akkor, de a szíve szakadt meg miattam. Akkor még nem volt divat szakemberhez vinni, mai fejjel azt mondja, hogy elvinne pszichológushoz, hátha úgy könnyebb lett volna. Én is ezt javaslom neked, ha nem változik a helyzet.
2015. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet ez kicsit túl van aggódva. A gyerekek félnek a sötétbe is és ha adod a lovat alájuk (éjjeli lámpa és társai) az csak ront a helyzeten. Egészséges aggodalom nyilván van és az normális is. Jól tetted, hogy elmondtad neki a terhesség menetét meg képeskönyveket nézegettetek. De nem szabadna ennyire túlaggódni a történetet. Amennyiben ez a félelem beteges el kell vinni szakemberhez mert ő fog tudni segíteni. Az, hogy a 6 éves gyerkőc alaptalan félelmei befolyásolják életed meghatározó döntéseit nem gondolom hogy rendben van. El fogja fogadni a tesót ne aggódj!! 😉
2015. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!