Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrtúrásról, takonyevésről,...

Orrtúrásról, takonyevésről, körömrágásról hogy szoktattad le óvodás gyermekedet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Körömrágás ellen a patikában vettünk rá ecsetelőt, aminek rossz íze van, de nem lesz baja ha megeszi.Így is 3-4 hónapig tartott mire abbahagyta.

A többit eddig megúsztuk, így azt nem tudom.

2015. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
nekem nincs gyerekem még, de valószínűleg nem teketóriáznék sokat, csattanna a pofon, ha látnám, hogy megeszi, amit nem kéne.
2015. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sandrachnologic ***** válasza:
100%

Ha egy orrturasert megpofozod mas helyzetben hogy neveled? 😞


Kerdezo, ugyan nem ovis a fiam, de szerintem ez korosztályos dolog a 3-5 eveseknel. Elbeszelgetnek vele, hogy ezt miert nem szabad csinálni: Egészségtelen, csunya, nem illik. Elmondanám neki, hogy ami az orrából kijön, az a teste számára olyan dolog, amitol ha megeszi megbetegedhet. Ahányszor latnam, finoman es nem erőszakosan elhuznam onnan a kezet. Megszegyeniteni masok elott nem szabad. Szep szoval is célt lehet érni, nem csak aggresszioval.


Az ecsetelo koromragasra jo, de engem pl az se zavart. A mai napig kaparom rágom a kormkm, ha ideges vagyok. Erre azert erdemes figyelni, hogy nem stressz miatt vsinalja?!

2015. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van szerencsém emlékezni: "Ne piszkáld az orrod!"


Hihetetlen módon bevált: nyilvánosan sose nyúlok bele... :D Viszont szoktam látni embereket, akik igen, és gondtalanul be is falja némelyik. Meg ezek a válogatott tisztaság mintaképe komfortmozgás-rituálék, hogy fül mögött végighúzza az ujját, megnézi, újra, megnézi, aztán pikkpakk megdörzsöli az orrát szipogva, kicsit se átlátszó módon, és látszik, hogy rettentően boldog.


Nem tudom, náluk nem vált be a necsinádmá?

2015. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Koromrágásra keseru lakkot vettunk a gyogyszertárban. Napi 2x kentem és egy honap alatt leszokott. O is az oviban szokott rá. De a bányászásrol sajna nem tudom leszoktatni. Szerintem amikor szégyelni fogja magát, akkor abbahagyja.
2015. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

- körömrágásról: bekentem a körmét ilyen keserű biszbas.al


- orrtúrás utána következett, akkor meg csípőssel kentem be az ujját. Hamar megtanulta, hogy fáj, ha benyúl vele.


Öcsém még 12 évesen is ette a taknyát, én meg majdnem belehánytam a tányérba olyankor.

2015. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! erről az ecsetelőről még nem is hallottam, szuper!
2015. márc. 17. 23:30
 8/8 Fingkirály ***** válasza:
93%

Mindegyikről előbb-utóbb nagyobb korában majd magától leszokik, amikor majd rájön, hogy randa a körme, vagy kiröhögik, ha nyilvánosan befalatozza a taknyát.


Amúgy röhejes, de a takonyfogyasztás orvosilag javallott dolog, ugyanis az orr ésa váladék, amit termel, a szervezet első védőbástyája a légúti fertőzések ellen, a takony legtöbbször amúgy a saját tiszta orrváladékon kívül mindenféle port, és elpusztult vagy legyengült kórokozókat tartalmaz - ha ezt elfogyasztod, gyakorlatilag vakcinaként működik a dolog, és erősíti az immunrendszeredet.


Valamint finom is, nyamm-nyamm :)))))

2015. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!